Z lotu ptaka: Niedźwiedzica - zdjęcie #13023

Niedźwiedzica, gmina Walim, powiat wałbrzyski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat wałbrzyski

obiekt administracyjny
Powiat wałbrzyski – powiat w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wałbrzych. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Walim

obiekt administracyjny
Walim – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie wałbrzyskim. Siedziba gminy to Walim.
Źródło opisu: Wikipedia

Ostoja Nietoperzy Gór Sowich

obszar chroniony

Góry Sowie

Zagórze Śląskie

obiekt administracyjny
odległość: 2 m
Zagórze Śląskie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Wieś jest usytuowana w dolinie Bystrzycy, pomiędzy Górami Sowimi i Górami Czarnymi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wodna

droga niesklasyfikowana, asfalt, most
odległość: 140 m

Bystrzyca

rzeka
odległość: 269 m
Bystrzyca (niem. Weistritz, Schweidnitzer Weistritz) – rzeka, lewy dopływ Odry o długości 101,49 km. Rzeka płynie w województwie dolnośląskim, odwadnia znaczny obszar Sudetów Środkowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Rezerwat Góra Choina

rezerwat przyrody
odległość: 318 m

Zamek Grodno

zamek, PTTK Strzelin, punkt informacyjny
odległość: 548 m
Zamek Grodno – zamek położony w Górach Czarnych (część Gór Wałbrzyskich), na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy. Dolina tej rzeki, zwana kiedyś Śląską Doliną, stanowi naturalną granicę między Górami Sowimi i położonymi na zachód od nich Górami Wałbrzyskimi. Malowniczą lokalizację zamku potęguje położone u podnóża góry zaporowe Jezioro Bystrzyckie.
Źródło opisu: Wikipedia

Karczma Rycerska

restauracja
odległość: 658 m

Budynek bramny

zabudowanie, historyczne
odległość: 674 m

Lipa Sądowa

drzewo
odległość: 678 m

Portal

stróżówka
odległość: 718 m

Zamek Górny

zabudowanie
odległość: 754 m

STARE DRZEWO - mały ekosystem

punkt informacyjny
odległość: 945 m

Jezioro Bystrzyckie

zbiornik wodny, zbiornik wodny, punkt informacyjny, PTTK Strzelin
odległość: 1,07 km

ROŚLINY CHRONIONE REZERWAT PRZYRODY GÓRA CHOINA

punkt informacyjny
odległość: 1,08 km

Taras widokowy nad Jeziorem Bystrzyckim

punkt widokowy
odległość: 1,14 km

Nadleśnictwo Świdnica

punkt informacyjny
odległość: 1,15 km

Spacerowa

droga dojazdowa, kostka brukowa
odległość: 1,58 km

Młynówka

strumień
odległość: 1,61 km
Młynówka – potok górski w Sudetach Zachodnich, w Górach Sowich, w woj. dolnośląskim. Górski potok, prawy dopływ Bystrzycy o długości ok. 9,9 km, należący do dorzecza Odry i zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Akwarium - Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

akwarium, zabudowanie
odległość: 1,66 km

Michałkowa

obiekt administracyjny, wieś
odległość: 1,71 km
Michałkowa – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Michałkowa to luźno zabudowania wieś łańcuchowa o długości około 4 km, leżąca w północnej części Gór Sowich, w dolinie Michałkowskiego Potoku, na wysokości około 360-560 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Maria Antonina

restauracja, hotel, hotel
odległość: 1,73 km

Most na Jeziorze Bystrzyckim

punkt informacyjny
odległość: 1,73 km

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

wypożyczalnia łodzi
odległość: 1,77 km

Wiejska

droga niesklasyfikowana, asfalt
odległość: 1,79 km

Obiekty na dalszym planie

Lubachów

wieś
odległość: 5,01 km
Lubachów (niem. Breitenhain ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Graniczy z Bystrzycą Górną oraz Zagórzem Śląskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Bystrzyca Górna

wieś
odległość: 8,46 km
Bystrzyca Górna – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Bystrzyca Górna to jedna z największych wsi w regionie leżąca pomiędzy Pogórzem Wałbrzyskim na północnym zachodzie a Górami Sowimi na południowym wschodzie, na wysokości około 280-310 m n.p.m. W latach 1954-1968 wieś należała i była siedzibą władz gromady Bystrzyca Górna, po jej zniesieniu w gromadzie Lutomia.
Źródło opisu: Wikipedia

Burkatów

wieś
odległość: 10,87 km
Burkatów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica nad Bystrzycą. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Wieś położona na północnym krańcu Gór Sowich.
Źródło opisu: Wikipedia

Bojanice

wieś
odległość: 11,47 km
Bojanice (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Bojanice to wieś łańcuchowa o długości około 2 km leżąca na granicy Gór Sowich, Równiny Świdnickiej i Kotliny Dzierżoniowskiej, na wysokości około 260-300 m n.p.m. W latach 1945–1954 siedziba gminy Bojanice.
Źródło opisu: Wikipedia

Bystrzyca Dolna

wieś
odległość: 13,48 km
Bystrzyca Dolna (pol. hist. Bystrzyca, niem. Nieder Weistritz, do 1898 Polnisch Weistricz ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica.
Źródło opisu: Wikipedia

Witoszów Dolny

wieś
odległość: 14,24 km
Witoszów Dolny (dawniej niem. Nieder Bögendorf ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Przez miejscowość przepływa Witoszówka, niewielka rzeka dorzecza Odry, dopływ Bystrzycy.
Źródło opisu: Wikipedia

Lutomia Dolna

wieś
odległość: 14,94 km
Lutomia Dolna – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 wieś administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisane są :
Źródło opisu: Wikipedia

Makowice

wieś
odległość: 15,60 km
Makowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Wieś wzmiankowana po raz pierwszy w dokumencie lokacyjnym z 1283 r. pod nazwą Swenkinfeld.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzyżowa

wieś
odległość: 17,02 km
Krzyżowa (niem. Kreisau ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica, na południowym skraju Równiny Świdnickiej, nad rzeką Piławą. W latach 1975–1998 wieś należała administracyjnie do województwa wałbrzyskiego. Wzmiankowana w 1335 roku jako wieś w Księstwie świdnicko-jaworskim, od 1392 r. pod zwierzchnictwem Czech, od 1526 r. Habsburgów, od 1742 r. w państwie Prus, od 1867 r. własność rodziny von Moltke, kiedy to Helmuth Karl Bernhard von Moltke – dowódca z okresu „niemieckich wojen zjednoczeniowych” – nabywa majątek Krzyżowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Świdnica

miasto
odległość: 19,17 km
Świdnica – miasto w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu świdnickiego. Miasto leży historycznie na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim, nad rzeką Bystrzycą. Świdnica wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Dawnego Kupiectwa

Gmina MIasto Świdnica, muzeum
odległość: 19,22 km
Muzeum Dawnego Kupiectwa – muzeum mieszczące się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Początki muzeum sięgają 1966 roku kiedy to rozpoczęto organizowanie muzeum w pomieszczeniach ratusza w Świdnicy. W założeniu miało to być muzeum różne od przedwojennej placówki Muzeum Miejskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół Pokoju w Świdnicy

miejsce kultu, kościół, luterański, kościół, chrześcijańska, atrakcja
odległość: 20,00 km
'''Kościół Pokoju im. Trójcy Świętej w Świdnicy''' – największa drewniana barokowa świątynia w Europie, zabytkowy budynek sakralny wybudowany na mocy porozumień traktatu westfalskiego zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią. Należy do świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Źródło opisu: Wikipedia

Pieszyce

miasto
odległość: 20,35 km
Pieszyce – miasto leżące w południowo-zachodniej Polsce na Dolnym Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim. Według danych GUS z 31 grudnia 2021 r. miasto liczyło 6928 mieszkańców. Miasto jest położone u podnóża Gór Sowich w Kotlinie Dzierżoniowskiej, ciągnie się kilka kilometrów wzdłuż Pieszyckiego Potoku.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO