Z lotu ptaka: Zagórze Śląskie - zdjęcie #13020

Zagórze Śląskie, gmina Walim, powiat wałbrzyski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat wałbrzyski

obiekt administracyjny
Powiat wałbrzyski – powiat w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wałbrzych. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

Zagórze Śląskie

obiekt administracyjny
Zagórze Śląskie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Wieś jest usytuowana w dolinie Bystrzycy, pomiędzy Górami Sowimi i Górami Czarnymi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Walim

obiekt administracyjny
Walim – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie wałbrzyskim. Siedziba gminy to Walim.
Źródło opisu: Wikipedia

Ostoja Nietoperzy Gór Sowich

obszar chroniony

Góry Sowie

Bystrzyca

rzeka
odległość: 120 m
Bystrzyca (niem. Weistritz, Schweidnitzer Weistritz) – rzeka, lewy dopływ Odry o długości 101,49 km. Rzeka płynie w województwie dolnośląskim, odwadnia znaczny obszar Sudetów Środkowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Jezioro Bystrzyckie

zbiornik wodny, zbiornik wodny
odległość: 498 m

Wodna

droga niesklasyfikowana, asfalt
odległość: 907 m

Młynówka

strumień
odległość: 972 m
Młynówka – potok górski w Sudetach Zachodnich, w Górach Sowich, w woj. dolnośląskim. Górski potok, prawy dopływ Bystrzycy o długości ok. 9,9 km, należący do dorzecza Odry i zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Akwarium - Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

zabudowanie, akwarium
odległość: 1,02 km

Drewnica

szczyt
odległość: 1,72 km

Obiekty na dalszym planie

Gołogóra

szczyt
odległość: 5,62 km
Gołogóra – wzniesienie o wysokości 972 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bialskich w Sudetach Wschodnich. Wzniesienie położone, w północnej części Gór Bialskich w Sudetach Wschodnich, około 2,8 km, na południowy wschód od centrum Starego Gierałtowa i 2,2 km na północny wschód od miejscowości Młynowiec. Wzniesienie o zróżnicowanych zboczach i kopulastym szczycie.
Źródło opisu: Wikipedia

Chłopska Góra

szczyt
odległość: 6,03 km
Chłopska Góra (niem. Stenzelberg) – szczyt (516 m n.p.m.), w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich, w paśmie Działu Jawornickiego. Wzniesienie położone jest w południowo-wschodniej części Działu Jawornickiego, około 0,6 km na północny zachód od centrum miejscowości Walim. Rozległe kopulaste wzniesienie z niewyraźnie zaznaczonym szczytem, położone nad Walimką.
Źródło opisu: Wikipedia

Bojanice

wieś
odległość: 10,83 km
Bojanice (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Bojanice to wieś łańcuchowa o długości około 2 km leżąca na granicy Gór Sowich, Równiny Świdnickiej i Kotliny Dzierżoniowskiej, na wysokości około 260-300 m n.p.m. W latach 1945–1954 siedziba gminy Bojanice.
Źródło opisu: Wikipedia

Opoczka

wieś
odległość: 13,52 km
Opoczka (niem. Esdorf ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Po północno-wschodniej stronie wsi przebiega linia kolejowa nr 137. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wieruszów

wieś
odległość: 13,89 km
Wieruszów (niem. Wierischau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Lutomia Dolna

wieś
odległość: 14,31 km
Lutomia Dolna – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 wieś administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisane są :
Źródło opisu: Wikipedia

Piława

rzeka
odległość: 14,59 km
Piława (niem. Peile) – rzeka, prawy dopływ Bystrzycy o długości 45,36 km. Rzeka płynie w województwie dolnośląskim. Jej źródło znajduje się na wzgórzu koło wioski Kluczowa w powiecie ząbkowickim.
Źródło opisu: Wikipedia

Makowice

wieś
odległość: 15,03 km
Makowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Wieś wzmiankowana po raz pierwszy w dokumencie lokacyjnym z 1283 r. pod nazwą Swenkinfeld.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzyżowa

wieś
odległość: 16,39 km
Krzyżowa (niem. Kreisau ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica, na południowym skraju Równiny Świdnickiej, nad rzeką Piławą. W latach 1975–1998 wieś należała administracyjnie do województwa wałbrzyskiego. Wzmiankowana w 1335 roku jako wieś w Księstwie świdnicko-jaworskim, od 1392 r. pod zwierzchnictwem Czech, od 1526 r. Habsburgów, od 1742 r. w państwie Prus, od 1867 r. własność rodziny von Moltke, kiedy to Helmuth Karl Bernhard von Moltke – dowódca z okresu „niemieckich wojen zjednoczeniowych” – nabywa majątek Krzyżowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Kłomnica

strumień, przepust
odległość: 18,07 km
Kłomnica (niem. Klausnitz, Slawnitz, Klaumnitz-Bach, Eulenbach ) – potok, lewostronny dopływ Piławy o długości 15,23 km. Potok płynie w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich, w woj. dolnośląskim. Źródło Kłomnicy jest usytuowane na północnym zboczu Wielkiej Sowy na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Boleścin

wieś
odległość: 18,13 km
Boleścin (niem. Pilzen bei Schweidnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa wałbrzyskiego. Według niemieckiego językoznawcy Heinricha Adamy’ego nazwa miejscowości należy do grupy nazw patronomicznych i pochodzi od imienia Bolko, które jest staropolskim derywatem słowiańskiego imienia męskiego Bolesław będącego imieniem dynastycznym w polskiej dynastii Piastów.
Źródło opisu: Wikipedia

Grodziszcze

wieś
odległość: 18,99 km
Grodziszcze – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Początkowo zwany Gramolinem. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Jagodnik

wieś
odległość: 20,36 km
Jagodnik – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Mościsko

wieś
odległość: 20,51 km
Mościsko (niem. Faulbrück ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Dzierżoniów, nad rzeką Piławą, przy drodze Dzierżoniów – Świdnica oraz przy szlaku kolejowym Kamieniec Ząbkowicki – Jaworzyna Śląska. W latach 1975–1998 wieś należała administracyjnie do województwa wałbrzyskiego. W Mościsku znajduje się m.in.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzczonów

wieś
odległość: 21,23 km
Krzczonów (niem. Weiss Kirschdorf ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Miłochów

wieś
odległość: 21,52 km
Miłochów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Na terenie wsi znajduje się zabytkowy pałac który aktualnie przerobiony jest na blok mieszkalny.
Źródło opisu: Wikipedia

Nowizna

wieś
odległość: 22,66 km
Nowizna (niem. Neudorf (Eule)) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Dzierżoniów. W latach 1945-54 siedziba gminy Nowizna. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO