Z lotu ptaka: Ścięgny - zdjęcie #11848

Ścięgny, gmina Podgórzyn, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Ścięgny

obiekt administracyjny
Ścięgny (niem. Steinseiffen, po 1945 krótko Kamionka, następnie do końca 2017 roku Ściegny) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Leży ona w dolinie Skałki pomiędzy Kowarami a Karpaczem. Pierwsze wzmianki o zamieszkaniu tego terenu pochodzą z początku XIV w. (około roku 1305).
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Western City

park rozrywki
odległość: 79 m

Obiekty na dalszym planie

Modrzak

szczyt
odległość: 3,64 km
Modrzak (niem. Blauberg, 535 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest najdalej na północ położonym wzniesieniem Kowarskiego Grzbietu. Leży pomiędzy Krzaczyną a Kowarami.
Źródło opisu: Wikipedia

Wołowa Góra

szczyt
odległość: 4,91 km
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1041 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest to wybitny szczyt, a właściwie masyw w północnej części Kowarskiego Grzbietu. Stanowi główną kulminację bocznego grzbietu odchodzącego od Czoła ku północy i rozciągającego się od Krzaczyny do Kowar.
Źródło opisu: Wikipedia

Jedlica

rzeka
odległość: 5,72 km
Jedlica (niem. ) – potok, prawy dopływ Łomnicy o długości 16,63 km. Potok wypływa w Karkonoszach na wysokości ponad 1040 m n.p.m., w pobliżu przełęczy Okraj. Odwadnia północne zbocza Kowarskiego Grzbietu i Lasockiego Grzbietu oraz zachodnie zbocza Rudaw Janowickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Pawilon Oficerski

ruiny, zabudowanie
odległość: 5,93 km

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 5,95 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 6,08 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny

chrześcijańska, kościół, rzymskokatolickie, miejsce kultu
odległość: 6,22 km

Kowary

miasto
odległość: 6,29 km
Kowary – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Historycznie leżące na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaplica cmentarna

kaplica, chrześcijańska, miejsce kultu
odległość: 6,75 km

Kaplica Świętej Anny

kaplica, kaplica, miejsce kultu, chrześcijańska, atrakcja, rzymskokatolickie
odległość: 7,42 km

Kapliczne Wzgórze

szczyt
odległość: 7,45 km
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.
Źródło opisu: Wikipedia

Schronisko PTTK "Na Przełęczy Okraj"

chata alpejska, zabudowanie
odległość: 8,06 km
Schronisko PTTK „Na Przełęczy Okraj” – górskie schronisko turystyczne w Karkonoszach, położone na granicy Karkonoskiego Parku Narodowego w województwie dolnośląskim. Schronisko na Przełęczy Okraj leży na wysokości 1046 m n.p.m. pomiędzy Karkonoszami a Lasockim Grzbietem. Obok schroniska znajduje się drogowe przejście graniczne do Czech.
Źródło opisu: Wikipedia

Średniak

szczyt
odległość: 8,45 km
Średniak (niem. Mittelberg, 950 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Lasockiego Grzbietu. Położony jest w północnej części Lasockiego Grzbietu, w krótkim bocznym ramieniu, odchodzącym od Łysociny ku północy, które kończy się Grabiną. Od zachodu, od Kowarskiego Grzbietu oddziela go dolina Jedlicy, a od wschodu od Sulicy dolina Jeleniej Strugi.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO