Z lotu ptaka: Ścięgny - zdjęcie #11849

Ścięgny, gmina Podgórzyn, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Ścięgny

obiekt administracyjny
Ścięgny (niem. Steinseiffen, po 1945 krótko Kamionka, następnie do końca 2017 roku Ściegny) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Leży ona w dolinie Skałki pomiędzy Kowarami a Karpaczem. Pierwsze wzmianki o zamieszkaniu tego terenu pochodzą z początku XIV w. (około roku 1305).
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Western City

park rozrywki
odległość: 42 m

Karpacz

obiekt administracyjny
odległość: 428 m
Karpacz Górny (1946–2017 Bierutowice, niem. Brückenberg) − część miasta Karpacz (województwo dolnośląskie), granicząca z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dawniej samodzielna wieś, sąsiadująca z Karpaczem. Główną oś jednostki osadniczej stanowi ulica Karkonoska (przed 1945 zwana Brückenberger Chaussee).
Źródło opisu: Wikipedia

Władysława Orkana

droga dojazdowa, nieutwardzona
odległość: 465 m

Obiekty na dalszym planie

Ładowarka USB

atrakcja
odległość: 2,22 km

Wołowa Góra

szczyt
odległość: 4,91 km
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1041 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest to wybitny szczyt, a właściwie masyw w północnej części Kowarskiego Grzbietu. Stanowi główną kulminację bocznego grzbietu odchodzącego od Czoła ku północy i rozciągającego się od Krzaczyny do Kowar.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaskada Joanna

wodospad, atrakcja
odległość: 5,12 km

Krkonošský národní park

obszar chroniony
odległość: 5,63 km

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 6,20 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Soví potok

strumień
odległość: 7,25 km
Soví potok – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Male Úpy o długości ok. 1 km. Źródła znajdują się na południe od Przełęczy Sowiej, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarna Kopa / Svorová hora

szczyt, punkt widokowy
odległość: 7,32 km

Jelenka

chata alpejska, zabudowanie
odległość: 7,37 km
Jelenka – górskie schronisko turystyczne w Czechach, w Sudetach Zachodnich, we wschodnich Karkonoszach, w kraju hradeckim. Górskie schronisko położone jest na wysokości (1260 m n.p.m.) w Czechach, na północny zachód od Sowiej Przełęczy, na wschodnim zboczu Czarnego Grzbietu, na małej polanie przy granicy państwowej z Polską. Początki działalności schroniska sięgają okresu przedwojennego, kiedy od 1936 działała tutaj Emma-quellen-baude (pierwotnie domek myśliwski hrabiego Jaromira Černín-Morzin).
Źródło opisu: Wikipedia

Dobytčí potok

strumień
odległość: 7,75 km
Dobytčí potok – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Male Úpy o długości ok. 1,5 km. Źródła, w postaci kilku drobnych potoczków, znajdują się na południowo-wschodnich zboczach Czarnej Kopy i na południe od schroniska Jelenka, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopalnia Podgórze

atrakcja
odległość: 7,94 km

Schronisko PTTK "Na Przełęczy Okraj"

zabudowanie, chata alpejska
odległość: 8,09 km
Schronisko PTTK „Na Przełęczy Okraj” – górskie schronisko turystyczne w Karkonoszach, położone na granicy Karkonoskiego Parku Narodowego w województwie dolnośląskim. Schronisko na Przełęczy Okraj leży na wysokości 1046 m n.p.m. pomiędzy Karkonoszami a Lasockim Grzbietem. Obok schroniska znajduje się drogowe przejście graniczne do Czech.
Źródło opisu: Wikipedia

obecní úřad

ratusz, mieszkanie
odległość: 8,20 km

Jelení potok

strumień
odległość: 8,39 km
Jelení potok (niem. Löwen Bach) – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Malé Úpy o długości ok. 6 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Czarnego Grzbietu, pomiędzy Śnieżką a Czarną Kopą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Černá voda

strumień
odległość: 8,40 km
Černá voda – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, lewy dopływ Male Úpy o długości ok. 3,2 km. Źródła znajdują się na południe od Przełęczy Okraj.
Źródło opisu: Wikipedia

Vyhlídka na Obřím hřebeni

punkt widokowy
odległość: 8,45 km

Średniak

szczyt
odległość: 8,46 km
Średniak (niem. Mittelberg, 950 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Lasockiego Grzbietu. Położony jest w północnej części Lasockiego Grzbietu, w krótkim bocznym ramieniu, odchodzącym od Łysociny ku północy, które kończy się Grabiną. Od zachodu, od Kowarskiego Grzbietu oddziela go dolina Jedlicy, a od wschodu od Sulicy dolina Jeleniej Strugi.
Źródło opisu: Wikipedia

Sztolnie Kowary-Kopalnia "Liczyrzepa"

nieużywane, atrakcja, kopalnia, Jelenia Struga Medical SPA Sp. z o.o.
odległość: 8,65 km

Koulova strouha

strumień
odległość: 9,70 km
Koulová strouha – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Jelení potoku o długości ok. 1 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Śnieżki, pomiędzy nią a Růžovą horą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Sulica

szczyt
odległość: 10,08 km
Sulica (niem. Molkenberg, 942 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Lasockiego Grzbietu. Położony w północnej części Lasockiego Grzbietu, w bocznym ramieniu, odchodzącym od Łysociny ku północnemu wschodowi. Na północy Sulica łączy się przez Przełęcz Kowarską z Rudnikiem, pierwszym szczytem Rudaw Janowickich.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO