Z lotu ptaka: Podgórzyn - zdjęcie #19726

Podgórzyn, gmina Podgórzyn, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, marzec 2024

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórzyn

obiekt administracyjny, wieś
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Jana Pawła II

asfalt, trzeciorzędna, droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 2 m

Żołnierska

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 143 m

Podgórna

rzeka
odległość: 213 m
Podgórna (do 1945 niem. ) – potok, prawy dopływ Wrzosówki o długości 11,99 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Jego źródło znajduje się w Karkonoszach, w środkowej części Śląskiego Grzbietu, między Małym Szyszakiem a Tępym Szczytem, na wysokości 1244 m n.p.m. Płynie na północ krętą doliną z licznymi zakolami.
Źródło opisu: Wikipedia

W.D. Evolution

zabudowanie, naprawa samochodów
odległość: 444 m

Słoneczna

droga dojazdowa
odległość: 673 m

Jana Stapińskiego

droga dojazdowa
odległość: 759 m

Nadwodna

droga dojazdowa
odległość: 885 m

Spokojna

droga dojazdowa, grunt
odległość: 912 m

Węglowa

podjazd, usługa
odległość: 974 m

Topolowa

asfalt, droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 988 m

Paczkomat InPost

automat sprzedający, InPost, InPost
odległość: 1,08 km

Circle K

Circle K, zabudowanie, Circle K, stacja paliw
odległość: 1,09 km

Restauracja do pełna

restauracja
odległość: 1,13 km

Ignacego Daszyńskiego

usługa
odległość: 1,16 km

GKS Mitex Podgórzyn

wielo, boisko
odległość: 1,21 km

Ewangelicka

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 1,24 km

Podgórzyn Żołnierska

pokrycie dachu:nie, przystanek autobusowy, MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze
odległość: 1,26 km

Marchlewskiego

droga dojazdowa
odległość: 1,29 km

Bojki

droga dojazdowa
odległość: 1,31 km

Poczta Polska

zabudowanie, poczta, Poczta Polska
odległość: 1,34 km

Biedronka

supermarket, Biedronka, Jeronimo Martins Polska S.A., obiekt handlowy
odległość: 1,39 km

Podgórzyn Kościół

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 1,40 km

Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej

rzymskokatolickie, kościół, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 1,45 km

Podgórzyn Urząd Gminy

MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze;PKS Tour Jelenia Góra sp. z o.o., przystanek autobusowy
odległość: 1,63 km

Urząd Gminy Podgórzyn

ratusz, rząd
odległość: 1,70 km

Stary przykościelny cmentarz parafialny

cmentarz, chrześcijańska
odległość: 1,77 km

Kościół Świętej Trójcy

miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska, zabudowanie
odległość: 1,78 km

Agroturystyka Skansen Piekarniczy

atrakcja
odległość: 2,00 km

Podgórzyn Dolny

platforma
odległość: 2,05 km

Podgórzyn Sklep

przystanek autobusowy, PKS Tour Jelenia Góra sp. z o.o.
odległość: 2,06 km

Obiekty na dalszym planie

Wrzosówka

rzeka
odległość: 5,08 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr Zdrojowy

teatr, zabudowanie
odległość: 6,50 km
'''Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju (Dworek Chopina)''' – pochodzący z XIX wieku teatr zdrojowy w Dusznikach Zdroju. Koncertował w nim w 1826 roku Fryderyk Chopin.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienna

rzeka
odległość: 6,93 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Figura św. Jana Nepomucena

pomnik
odległość: 7,09 km
'''Pomnik św. Jana Nepomucena''' – XVIII wieczna rzeźba (nepomuk) autorstwa Jana Jerzego Urbańskiego przedstawiająca Jana Nepomucena, znajduje się na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pomnik został wykonany w latach 1730–1732 na zlecenie wrocławskiej kapituły katedralnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojcieszyce

wieś
odległość: 11,41 km
Wojcieszyce – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Bożego Ciała

rzymskokatolickie, miejsce kultu, kościół, chrześcijańska
odległość: 11,49 km
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr im. C.K. Norwida

teatr, zabudowanie
odległość: 14,11 km
'''Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze' – jeleniogórski teatr dramatyczny działający od 1904 roku, na początku jako Dom Sztuki i Stowarzyszeń (niem. Künst und Vereinshaus''), następnie Teatr Miejski w Jeleniej Górze (niem. Stadttheater Hirschberg), od 1945 roku jako scena polska, od roku 1974 pod swoją obecną nazwą.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

rezerwat przyrody, obszar chroniony
odległość: 14,21 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Jelenia Góra

miasto
odległość: 14,52 km
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka
odległość: 15,10 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Wzgórze Krzywoustego

szczyt
odległość: 15,21 km
Wzgórze Krzywoustego (niem. Hausberg) – położone w zakolu Bobru, w okolicy ujścia Kamiennej wzgórze (375 m n.p.m.) Wysoczyzny Rybnicy. Od zachodu wzgórze graniczy z wiaduktem kolejowym linii Jelenia Góra-Gryfów Śląski oraz Jelenia Góra-Szklarska Poręba.
Źródło opisu: Wikipedia

Parkowa

szczyt
odległość: 15,27 km
Góra Parkowa (550 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickich, na południe od Wzgórz Karpnickich. Od Brzeźnika, na południowym zachodzie, oddziela go Przełęcz pod Brzeźnikiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Stadion Miejski

stadion
odległość: 15,57 km
Stadion Miejski - wielofunkcyjny stadion w Jeleniej Górze, w Polsce. Obiekt może pomieścić 7558 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Karkonosze Jelenia Góra. Stadion powstał w latach 20. XX wieku. W latach 2011–2013 został zmodernizowany. Obiekt miał być jednym z centrów pobytowych podczas Euro 2012, jednak opóźnienia w inwestycji to uniemożliwiły[1]. Stadion jest częścią Parku Sportowego Złotnicza. 27 października 2015 roku na arenie rozgrywany był towarzyski mecz piłkarskich reprezentacji kobiecych Polski i Holandii. Po pierwszej połowie (po której Polki prowadziły 1:0) na stadionie doszło do awarii oświetlenia i spotkania nie udało się dokończyć.
Źródło opisu: Wikipedia

Urząd Pocztowy

poczta, obiekt publiczny
odległość: 18,28 km
Urząd Pocztowy (język niemiecki Postscheckamt (pełna nazwa Urząd Czeków Pocztowych) – budynek biurowy we Wrocławiu, najstarszy wieżowiec we Wrocławiu. Gmach poczty zbudowany został w latach 1926–1929 na miejscu dawnego cmentarza wojskowego, według projektu Lothara Neumanna, w stylu północnoniemieckiego ekspresjonizmu ceglanego. Budynek ozdobiony został płaskorzeźbami pokazującymi sceny z życia mieszczan, studentów i robotników oraz kartuszami obrazującymi rozwój poczty od 1590 do 1928.
Źródło opisu: Wikipedia

Koziniec

szczyt
odległość: 18,37 km
Koziniec, niem. Molken Berg (462 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, we Wzgórzach Dziwiszowskich. Rozczłonkowany szczyt z główną kulminacją o wysokości 462 m n.p.m. położony jest w południowo części Wzgórz Dziwiszowskich, stanowi kulminację grupy wzgórz w zakolu rzeki Bóbr około 5 km na wschód od centrum miejscowości Jelenia Góra, pomiędzy Dąbrowicą a Grabarami. Wzniesienie Koziniec jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Dziwiszowskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

wieś
odległość: 18,76 km
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienica

wieś
odległość: 21,78 km
Mała Kamienica (niem. Hindorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO