Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #19724

Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, marzec 2024

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Wrzosówka

rzeka
odległość: 67 m
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Norweski

park
odległość: 153 m

Park Zdrojowy

park, park, rower, rower:nie, utwardzona, drobny żwir, ścieżka, ścieżka dla pieszych
odległość: 213 m
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Cervi

trzeciorzędna, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 243 m

Pawilon Norweski

zabudowanie
odległość: 401 m

Agat

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSW "Agat", hotel
odległość: 648 m

Stanisława Staszica

trzeciorzędna
odległość: 664 m

Cervi - Sanatorium

przystanek autobusowy, platforma
odległość: 714 m

Staszica

przystanek autobusowy
odległość: 763 m

Wojciecha Tabaki

droga dojazdowa
odległość: 835 m

Gabriela Narutowicza

usługa
odległość: 861 m

Hotel Bella

hotel, zabudowanie
odległość: 943 m

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych

szkoła
odległość: 1,13 km

Pułaskiego - Cieplicka

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 1,34 km

Marii Dąbrowskiej

asfalt, ruchliwa ulica
odległość: 1,34 km

Pablo Picassa

asfalt, ruchliwa ulica
odległość: 1,34 km

Juliana Ursyna Niemcewicza

asfalt, ruchliwa ulica
odległość: 1,35 km

Zygmunta Krasińskiego

asfalt, ruchliwa ulica
odległość: 1,35 km

Kamienna

rzeka
odległość: 1,36 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Pablo Nerudy

ruchliwa ulica, asfalt
odległość: 1,37 km

Stanisława Grochowiaka

ruchliwa ulica, asfalt
odległość: 1,39 km

Pułaskiego

przystanek autobusowy, platforma, MZK Jelenia Góra
odległość: 1,42 km

Rzemieślnicza

rower, spacer, ścieżka dla pieszych, konno, grunt
odległość: 1,53 km

W Cieplicach

apteka
odległość: 1,57 km

Cieplicka

ruchliwa ulica, asfalt
odległość: 1,58 km

Czesława Miłosza

ruchliwa ulica, asfalt
odległość: 1,58 km

Kaflarnia

zabudowanie, restauracja
odległość: 1,61 km

Wojciecha Korfantego

ruchliwa ulica
odległość: 1,63 km

Dworska

spacer, rower, dostęp:nie, ruchliwa ulica, konno
odległość: 1,68 km

Świętej Jadwigi Śląskiej

ruchliwa ulica, spacer, rower, dostęp:nie, konno
odległość: 1,75 km

Sobieszowska

platforma
odległość: 2,00 km

Sobieszowska 03

przystanek autobusowy
odległość: 2,02 km

Sobieszowska 02

przystanek autobusowy
odległość: 2,07 km

Obiekty na dalszym planie

Figura św. Jana Nepomucena

pomnik
odległość: 1,39 km
'''Pomnik św. Jana Nepomucena''' – XVIII wieczna rzeźba (nepomuk) autorstwa Jana Jerzego Urbańskiego przedstawiająca Jana Nepomucena, znajduje się na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pomnik został wykonany w latach 1730–1732 na zlecenie wrocławskiej kapituły katedralnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Bożego Ciała

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 8,82 km
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Piechowice

miasto
odległość: 9,62 km
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka, tunel, przepust
odległość: 10,11 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Rybnica

wieś
odległość: 12,53 km
Rybnica (niem. Reibnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wymieniana w 1305 jako osada klasztorna.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 15,65 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

wieś
odległość: 15,74 km
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Stara Kamienica

wieś
odległość: 16,04 km
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Jezioro Pilchowickie

pokrycie dachu:nie
odległość: 16,53 km
Jezioro Pilchowickie (Pilchowicki Zbiornik Wodny) (niem. Bobertalsperre) – zbiornik zaporowy (jezioro zaporowe) na Dolnym Śląsku o długości 7 km, powierzchni 240 ha i pojemności 50 mln m³. Powstało przez przegrodzenie w latach 1902–1912 rzeki Bóbr zaporą o wysokości 62 m i długości 290 m w koronie.
Źródło opisu: Wikipedia

Barcinek

wieś
odległość: 17,49 km
Barcinek (niem. Berthelsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. Barcinek to duża wieś o długości około 2,7 km, leżąca w Obniżeniu Starej Kamienicy, na granicy ze Wzniesieniami Radoniowskimi, nad rzeką Kamienicą, na wysokości około 315–340 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zapora Pilchowice

atrakcja, dam
odległość: 18,80 km
Zapora Pilchowice (niem.: Bobertalsperre Mauer, Talsperre Mauer, także Mauertalsperre) – najwyższa zapora kamienna i łukowa oraz druga co do wysokości (po Solinie) i druga co do czasu powstania (po zaporze w Leśnej) zapora wodna w Polsce, w pobliżu miejscowości Pilchowice na rzece Bóbr. Zbudowana przez firmę B. Liebold & Co. AG (Holzminden/Berlin) pod kierownictwem Alberto Cucchiero, według projektu profesora Otto Intze oraz dr. Curta Bachmanna. Ponadto jest to najwyższa w obecnej Polsce zapora kamienna oraz łukowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Maciejowiec

wieś
odległość: 21,70 km
Maciejowiec (niem. Nieder-, Ober- Matzdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim w powiecie lwóweckim w gminie Lubomierz. Wieś łańcuchowa położona na wschodnim krańcu Wzgórz Radoniowskich, w dolinie Maciejowickiego Potoku (dorzecze Bobru), około 8 km na południowy wschód od Lubomierza. Zabudowania Maciejowca położone są na wysokości 345–395 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Pilchowice

wieś
odległość: 21,94 km
Pilchowice (niem. Mauer) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Pilchowice to jedno z większych sołectw gminy w dolinie Pilchowickiego Potoku (230-290 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Kamieńczyka

atrakcja, wodospad
odległość: 22,19 km
Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m.) – najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status pomnika przyrody, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości 27 m i wpada do Wąwozu Kamieńczyka.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO