Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #18010

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Michała Drzymały

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 255 m

Kanał Młynówka

kanał, tunel
odległość: 407 m

Jana Kilińskiego

asfalt, trzeciorzędna, droga dojazdowa
odległość: 470 m

Osiedle Robotnicze

kostka brukowa, asfalt, droga dojazdowa, trzeciorzędna
odległość: 470 m

Bóbr

rzeka
odległość: 656 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Zabobrze

obiekt administracyjny
odległość: 681 m

Wiejska

droga dojazdowa
odległość: 745 m

Działkowicza

ścieżka, droga dojazdowa, rower
odległość: 1,16 km

Jelenia Góra Zabobrze

odległość: 1,19 km

Aleja Jana Pawła II

droga główna, jednokierunkowa, asfalt, wiadukt
odległość: 1,22 km

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Ciepłownia Zabobrze

obiekt przemysłowy
odległość: 1,27 km

ROD Krokus

działki
odległość: 1,30 km

III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego

szkoła, przestrzeń edukacyjna, ogrodzenie
odległość: 1,37 km

Autoalarmy

naprawa samochodów
odległość: 1,52 km

Agawa

centrum ogrodnicze
odległość: 1,55 km

Obiekty na dalszym planie

Einstiges Unterwerk Hirschberg

ruiny, opuszczona: stacja
odległość: 1,92 km

Sala Królestwa Świadków Jehowy

świadek jehowy, miejsce kultu, chrześcijańska, zabudowanie
odległość: 2,36 km

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 2,69 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeżów Sudecki

wieś
odległość: 5,26 km
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Ochotnicza Straż Pożarna w Jeżowie Sudeckim KSRG

zabudowanie, remiza strażacka
odległość: 5,46 km

Srebrna

szczyt
odległość: 7,59 km

Stromiec

szczyt
odległość: 8,94 km
Stromiec (niem. Grünauer Spitz-Berg, 551 m n.p.m.) – szczyt w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich, położony pomiędzy Wapienną a Szybowcową Górą. Zbudowany jest z górnokredowych margli ilastych, wapieni marglistych oraz piaskowców, które tworzą długą na 200 m ścianę skalną. Osady te są częścią jednostki geologicznej zwanej rowem Wlenia.
Źródło opisu: Wikipedia

Lastek

las
odległość: 9,12 km

Wapienna

szczyt
odległość: 9,74 km
Wapienna (niem. Kalk Berge, 507 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone pomiędzy Siedlęcinem a Płoszczynką, gdzie łączy się z pozostałą częścią Grzbietu Małego. Ku północnemu zachodowi odchodzi od Wapiennej długie ramię ze Skowronem, kończące się w Nielestnie nad Bobrem. Zbudowana jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowo-chlorytowych z grafitem, z wkładką marmurów (wapieni krystalicznych), należących do metamorfiku kaczawskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Skowron

szczyt
odległość: 11,65 km
Skowron (niem. Lerchenberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w północnej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone na północny zachód od Płoszczynki, gdzie łączy się z Wapienną. Ku zachodowi odchodzi od niego kilka bocznych ramion z Zadnią i Strzyżowcem. Zbudowany jest w południowo-zachodniej części ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Biały Potok

rzeka
odległość: 12,35 km

Lipka

rzeka, przepust
odległość: 13,25 km

Czernica

wieś
odległość: 13,46 km
Czernica (niem. Langenau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wieś jest malowniczo położona w Górach Kaczawskich w dolinie rzeki Chrośnicki Potok (Lipki), u stóp Chrośnickich Kop (Czernicka Góra).
Źródło opisu: Wikipedia

Ochotnicza Straż Pożarna w Czernicy

zabudowanie, remiza strażacka
odległość: 13,61 km

Czernicka Góra

szczyt
odległość: 14,63 km
Czernicka Góra (niem. Kratz Berg; 513 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Chrośnickich Kop, stanowiące ich zakończenie oraz zakończenie Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich w Sudetach Zachodnich, nad Czernicą i Janówkiem. Zbudowana ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków albitowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów. Porośnięta lasem świerkowym z domieszką buka.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO