Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #18009

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

ROD Kolejarz - ogród "Flisaków"

działki
odległość: 305 m

Kanał Młynówka

kanał
odległość: 407 m

Osiedle Robotnicze

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 479 m

Bóbr

rzeka
odległość: 656 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

"Garbaty Mostek"

samochód:nie, spacer, most, rower, droga dojazdowa
odległość: 680 m

Zabobrze

obiekt administracyjny, apteka
odległość: 681 m

Wiejska

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 725 m

Michała Kleofasa Ogińskiego

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 737 m

Ignacego Paderewskiego

droga dojazdowa
odległość: 765 m

DaDami

restauracja
odległość: 767 m

NZOZ Przychodnia Zabobrze

lekarze
odległość: 774 m

Szymański

piekarnia, zabudowanie
odległość: 779 m

Granderoma

restauracja
odległość: 792 m

Jeleniogórskie Centrum Chorób Serca

lekarze
odległość: 823 m

Santander

Santander, Santander Bank Polska, bank
odległość: 825 m

Eurobank

bank
odległość: 836 m

Auto Service

naprawa, restauracja, naprawa samochodów
odległość: 889 m

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Władysława Broniewskiego

szkoła
odległość: 993 m

Ludomira Różyckiego

trzeciorzędna, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 1,02 km

Książnica Karkonoska

biblioteka
odległość: 1,14 km

Pastylka

apteka
odległość: 1,14 km

American Burger

restauracja
odległość: 1,16 km

Poczta

Poczta Polska, poczta
odległość: 1,18 km

Multi Ubezpieczenia

biuro, ubezpieczenie
odległość: 1,19 km

Karola Szymanowskiego

rower, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 1,29 km

Przychodnia PROMED

lekarze
odległość: 1,33 km

Różyckiego

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 1,33 km

Apteka Zabobrze - Różyckiego

apteka
odległość: 1,34 km

Parking Strzeżony przy Promedzie

parking
odległość: 1,35 km

Oddział Banku PKO

bank
odległość: 1,36 km

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Fryderyka Chopina

przestrzeń edukacyjna, ogrodzenie, szkoła
odległość: 1,41 km

Biuro Rachunkowe "Mar-Tax"

księgowy, zabudowanie
odległość: 1,41 km

Mieczysława Karłowicza

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 1,42 km

Obiekty na dalszym planie

Sala Królestwa Świadków Jehowy

miejsce kultu, świadek jehowy, zabudowanie, chrześcijańska
odległość: 2,36 km

Parafia pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

zabudowanie
odległość: 2,55 km

Urząd Pocztowy

poczta, obiekt publiczny
odległość: 3,08 km
Urząd Pocztowy (język niemiecki Postscheckamt (pełna nazwa Urząd Czeków Pocztowych) – budynek biurowy we Wrocławiu, najstarszy wieżowiec we Wrocławiu. Gmach poczty zbudowany został w latach 1926–1929 na miejscu dawnego cmentarza wojskowego, według projektu Lothara Neumanna, w stylu północnoniemieckiego ekspresjonizmu ceglanego. Budynek ozdobiony został płaskorzeźbami pokazującymi sceny z życia mieszczan, studentów i robotników oraz kartuszami obrazującymi rozwój poczty od 1590 do 1928.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeżów Sudecki

wieś
odległość: 5,26 km
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Szybowcowa

punkt widokowy
odległość: 7,27 km

Szybowcowa Góra

szczyt
odległość: 7,28 km
Szybowcowa Góra (niem. Schieferberg, 561 m n.p.m.) – góra w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. W części południowej jest zbudowana ze skał metamorficznych – łupków serycytowo-kwarcowych z grafitem, zieleńców i łupków zieleńcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego oraz z górnopaleozoicznych skał wulkanicznych – porfirów. W części północnej zalegają na nich osady górnokredowe – margle ilaste, wapienie margliste oraz piaskowce.
Źródło opisu: Wikipedia

Stromiec

szczyt
odległość: 8,94 km
Stromiec (niem. Grünauer Spitz-Berg, 551 m n.p.m.) – szczyt w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich, położony pomiędzy Wapienną a Szybowcową Górą. Zbudowany jest z górnokredowych margli ilastych, wapieni marglistych oraz piaskowców, które tworzą długą na 200 m ścianę skalną. Osady te są częścią jednostki geologicznej zwanej rowem Wlenia.
Źródło opisu: Wikipedia

Skiba

szczyt
odległość: 9,09 km
Skiba (niem. Scheibeberg, 562 m n.p.m.) – góra w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, leżąca w bocznym grzbieciku odchodzącym ku południowi od Leśnicy w masywie Łysej Góry. Na zakończeniu tego grzbietu leżu Polna. Zbudowana z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego, w których występują żyły wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Płoszczyna

wieś
odległość: 10,20 km
Płoszczyna (niem. Flachenseiffen) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Częścią wsi jest Płoszczynka.
Źródło opisu: Wikipedia

Kazalnica

gołe skały, atrakcja
odległość: 12,61 km

Lastek

szczyt
odległość: 13,17 km
Lastek (niem. Hölleberge, 638, 631 m n.p.m.) – dwuwierzchołkowy szczyt, najwyższy w masywie Chrośnickich Kop, w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, pomiędzy Ptasią a Kazalnicą. Zbudowany ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów, kwarcytów i łupków albitowo-serycytowych z grafitem, należących do metamorfiku kaczawskiego. Na południowych zboczach na skałach metamorficznych zalegają górnokredowe margle ilaste i wapienie margliste, należące do niecki północnosudeckiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Chrośnica

wieś
odległość: 14,14 km
Chrośnica (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. Chrośnica liczy 181 mieszkańców (III 2011 r.). W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzyż pokutny

krzyż przydrożny, chrześcijańska, atrakcja
odległość: 14,24 km

Czernicka Góra

szczyt
odległość: 14,63 km
Czernicka Góra (niem. Kratz Berg; 513 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Chrośnickich Kop, stanowiące ich zakończenie oraz zakończenie Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich w Sudetach Zachodnich, nad Czernicą i Janówkiem. Zbudowana ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków albitowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów. Porośnięta lasem świerkowym z domieszką buka.
Źródło opisu: Wikipedia

Wywołaniec

szczyt
odległość: 15,35 km
Wywołaniec (niem. Zippel-Berg, 543 m n.p.m.) – rozległe wzniesienie w centralnej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, stanowiące zachodnie zakończenie masywu Okola, między Leśniakiem a Rogatką, nad Chrośnicą i Rząśnikiem. Masyw zbudowany jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i kwarcytów, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów. Porośnięty lasem świerkowym, niżej pola i łąki.
Źródło opisu: Wikipedia

Leśniak

szczyt
odległość: 15,98 km
Leśniak (677 m n.p.m.) – wypiętrzenie zbudowane ze skał przeobrażonych należących do metamorfiku kaczawskiego – zieleńców, w Północnym Grzbiecie Gór Kaczawskich. Rzeźbę szczytu i zboczy urozmaicają liczne skałki o fantazyjnych kształtach np. Czarcia Ambona, Klęśniak, Mszak.
Źródło opisu: Wikipedia

Janówek

wieś
odległość: 16,35 km
Janówek (niem. Johnsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, w Górach Kaczawskich, w dolinie potoku Lipka (Chrośnicki Potok). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO