Z lotu ptaka: Grabary - zdjęcie #16511

Grabary, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Grabary

obiekt administracyjny

Batalionów Chłopskich

droga dojazdowa, asfalt, kostka brukowa, most
odległość: 285 m

Łączna

droga wojewódzka/powiatowa, platforma, przystanek autobusowy, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 339 m

Radomierka

rzeka
odległość: 359 m
Radomierka (niem. ) – potok, prawy dopływ Bobru o długości 11,13 km. Potok płynie z Gór Kaczawskich do Kotliny Jeleniogórskiej. Przepływa przez Maciejową (dzielnicę Jeleniej Góry).
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka, przepust
odległość: 588 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

ER6

spacer, rower, dostęp:nie, ścieżka rowerowa, tor, konno, asfalt, nieutwardzona
odległość: 766 m

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
odległość: 1,50 km
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Mysłakowice

obiekt administracyjny
odległość: 1,50 km
Mysłakowice (daw. gmina Karpniki + gmina Łomnica) – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Dąbrowica

obiekt administracyjny
odległość: 1,50 km
Dąbrowica (niem. Eichberg, Kreis Hirschberg i. Rsgb.) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wieś położona na wysokości 345–390 m n.p.m. jest rozłożona pomiędzy doliną Bobru a Kozińcem (462 m n.p.m.), u podnóża Wzgórz Dziwiszowskich, należących do Kotliny Jeleniogórskiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Dębowa

droga dojazdowa, utwardzona
odległość: 2,20 km

Łomnicka

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 2,43 km

Osiedle Łomnickie

przestrzenie mieszkalne
odległość: 2,53 km

Muzyczna

droga dojazdowa
odległość: 2,61 km

Goździkowa

droga dojazdowa
odległość: 2,64 km

Blacharska

droga dojazdowa, platforma, przystanek autobusowy
odległość: 2,67 km

Łomnica

obiekt administracyjny
odległość: 2,71 km
Łomnica (niem. Lomnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, wzdłuż rzeki Łomnica, w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1945–1954 siedziba gminy Łomnica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kwiatowa

droga dojazdowa
odległość: 2,71 km

Plac Różany

teren rekreacyjny, droga dojazdowa
odległość: 2,74 km

Poprzeczna

usługa, tor
odległość: 2,81 km

Konwaliowa

droga dojazdowa
odległość: 2,88 km

P.H.U. CHATA

supermarket, obiekt handlowy
odległość: 3,02 km

Fabryka Papieru Sp. z o.o. Dąbrowica

budynek przemysłowy
odległość: 3,30 km

Przyboczna

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 3,47 km

Obiekty na dalszym planie

Mysłakowice

wieś
odległość: 12,60 km
Mysłakowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, w Kotlinie Jeleniogórskiej, u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Miejscowość jest siedzibą władz gminy Mysłakowice.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukowiec

wieś
odległość: 14,88 km
Bukowiec (niem. Buchwald, czes. Bukovník) – wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, położona na wysokości 400–490 m n.p.m., w Rudawach Janowickich (Sudety Zachodnie). Znajduje się tu zespół pałacowo-parkowy. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Ścięgny

wieś
odległość: 20,35 km
Ścięgny (niem. Steinseiffen, po 1945 krótko Kamionka, następnie do końca 2017 roku Ściegny) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Leży ona w dolinie Skałki pomiędzy Kowarami a Karpaczem. Pierwsze wzmianki o zamieszkaniu tego terenu pochodzą z początku XIV w. (około roku 1305).
Źródło opisu: Wikipedia

Kowary

miasto
odległość: 20,55 km
Kowary – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Historycznie leżące na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz

miasto
odległość: 23,90 km
Karpacz (do 1945 r. ) – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Prawa miejskie posiada od 1 stycznia 1960 r.
Źródło opisu: Wikipedia

Świątynia Wang

luterański, miejsce kultu, kościół, historyczne, Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang, chrześcijańska, atrakcja
odległość: 24,32 km
Kościół Górski Naszego Zbawiciela (powszechnie znany jako Kościół Wang lub Świątynia Wang) – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Powstał jako jeden z około tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz Górny

sąsiedztwo
odległość: 24,64 km
Karpacz Górny (1946–2017 Bierutowice, niem. Brückenberg) − część miasta Karpacz (województwo dolnośląskie), granicząca z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dawniej samodzielna wieś, sąsiadująca z Karpaczem. Główną oś jednostki osadniczej stanowi ulica Karkonoska (przed 1945 zwana Brückenberger Chaussee).
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 24,85 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Złoty Potok

strumień
odległość: 26,54 km
Trująca (Złoty Potok) – potok w województwie dolnośląskim, prawy dopływ Nysy Kłodzkiej mający ujście w Zalewie Paczkowskim. W systemie gospodarki wodnej stanowi jednolitą część wód powierzchniowych Trująca o krajowym kodzie RW60004123529 i typie 4 (potok wyżynny krzemianowy z substratem gruboziarnistym – zachodni). Na Mapie Podziału Hydrograficznego Polski ma identyfikator 12352.
Źródło opisu: Wikipedia

Schronisko Samotnia

PTTK, zabudowanie, chata alpejska
odległość: 29,80 km
Samotnia – Schronisko PTTK im. Waldemara Siemaszki nad Małym Stawem, w Kotle Małego Stawu, w Karkonoszach. Do schroniska można dojść niebieskim szlakiem od Świątyni Wang (około 1 godz.) lub zejść od strony Strzechy Akademickiej (około 10 min).
Źródło opisu: Wikipedia

Černá Voda

przysiółek
odległość: 42,30 km
Černá Voda (niem. Schwarzwasser) – miejscowość gminna położona w Czechach, kraju ołomunieckim powiat Jeseník. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1284 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Královec

wieś
odległość: 45,26 km
Královec (niem. Königshan ) – przygraniczna wieś w Czechach, w kraju kralovohradeckim. Czeska, górska wioska karkonoskiego pogranicza, położona w południowej części Bramy Lubawskiej, na północ od Przełęczy Lubawskiej. Na wschód od miejscowości rozciągają się Góry Krucze, (czes. Vraní hory), a na zachód Rýchory, będące częścią Karkonoszy.
Źródło opisu: Wikipedia

Okrzeszyn

wieś
odległość: 57,95 km
Okrzeszyn (niem. Albendorf ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka, w tzw. Worku Okrzeszyńskim, nad rzeką Szkło, przy granicy polsko-czeskiej. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Chvaleč

wieś
odległość: 61,22 km
Chvaleč – gmina w Czechach, w powiecie Trutnov, w kraju hradeckim. Według danych z dnia 1 stycznia 2013 liczyła 598 mieszkańców.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO