Z lotu ptaka: Strupice - zdjęcie #16197

Strupice, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Strupice

obiekt administracyjny
Strupice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Chojnów. Założona w średniowieczu. Relikty osadnictwa sięgają epoki neolitu.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Adama Thebesiusa

asfalt, ruchliwa ulica
odległość: 116 m

ROD Nad Potokiem

działki
odległość: 247 m

Konstytucji 3 Maja

jednokierunkowa, droga główna, asfalt
odległość: 734 m

Krzyż Milenijny

chrześcijańska, miejsce kultu
odległość: 1,57 km

Obiekty na dalszym planie

Krzyż Jubileuszowy

chrześcijańska, katolickie, miejsce kultu
odległość: 1,48 km

Pałac w Dziwiszowie

zamek
odległość: 4,22 km

Kościół pw. św. Wawrzyńca

miejsce kultu, kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 5,42 km

Dziwiszów

wieś
odległość: 5,45 km
Dziwiszów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. Leży w środkowej części Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Ochotnicza Straż Pożarna w Dziwiszowie

zabudowanie, remiza strażacka
odległość: 5,71 km

Sala Ludowa

obiekt publiczny, centrum społeczności
odległość: 7,02 km

Krzyżowa Góra

punkt widokowy
odległość: 11,56 km

Wieża widokowa w Podgórkach

wieża, wieża obserwacyjna
odległość: 11,60 km

Kościół pw. Świętego Józefa

kościół, chrześcijańska, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 11,61 km

Podgórki

wieś
odległość: 11,75 km
Podgórki (niem. Tiefhartmannsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, w środkowej części Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Długa wieś łańcuchowa, której zabudowa znajduje się na wysokości 400 do 530 m n.p.m., ciągnąc się na długości około 3,7 km w dolinie Świerzawy.
Źródło opisu: Wikipedia

Pańska Wysoczka

szczyt
odległość: 12,60 km
Pańska Wysoczka (niem. Güntherhöhe, 658 m n.p.m.) – szczyt w centralnej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części masywu Okola, między Okolem a Świerkami. Zbudowany ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków albitowo-serycytowych z grafitem oraz fyllitów, łupków albitowo-serycytowych z grafitem i kwarcytów oraz keratofirów (skał metamorficznych pochodzenia wulkanicznego), należących do metamorfiku kaczawskiego. Porośnięty lasem świerkowym, niżej pola i łąki.
Źródło opisu: Wikipedia

Okole

szczyt
odległość: 13,05 km
Okole (niem. Hogolie, krótko po 1945 nosił nazwę Ogule ) – szczyt o wysokości 725 m n.p.m. znajdujący się w Grzbiecie Północnym Gór Kaczawskich, najwyższy szczyt tego pasma. Wraz z Leśniakiem tworzy rozległy masyw.
Źródło opisu: Wikipedia

Pałac w Podgórkach

zamek
odległość: 14,15 km

Gackowa

szczyt
odległość: 14,23 km
Gackowa (niem. Scheibel-Berg, 549 m n.p.m.) – szczyt znajdujący się w Grzbiecie Północnym Gór Kaczawskich, na północny wschód od Okola. Zbudowany ze skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego oraz młodopaleozoicznych porfirów. Całe wzniesienie porastają lasy świerkowe i bukowe, a u południowych podnóży ciągną się łąki i pola uprawne.
Źródło opisu: Wikipedia

Radostka

szczyt
odległość: 15,50 km
Radostka (niem. Freuden-Berg, 532 m n.p.m.) - wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Górach Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich woj. dolnośląskie. Wzniesienie znajduje się w Grzbiecie Południowym Gór Kaczawskich, stanowiąc zakończenie bocznego grzbietu ciągnącego się od Łysej Góry ku wschodowi, przez Widok i Krzyżową. Wznosi się nad Podgórkami i Wojcieszowem Dolnym.
Źródło opisu: Wikipedia

Urwista

szczyt
odległość: 15,73 km
Urwista (niem. Flegel Berg, Flegelberg) – szczyt o wysokości ok. 567 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w paśmie Zaworów. Góra położona jest na południowo-zachodnim krańcu polskiej części Zaworów, nad centrum Okrzeszyna.
Źródło opisu: Wikipedia

Księża Góra

szczyt
odległość: 16,08 km
Księża Góra (niem. Pfaffenberg, 610 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego, na jego wschodnim krańcu, między Karpaczem a Ścięgnami. Księża Góra zbudowana jest z granitu karkonoskiego. Zamknięty dla zwiedzających szczyt Księżej Góry zajmuje Zameczek, wybudowana w 1897 rezydencja baronów Kurta i Agnes Pergler von Perglas.
Źródło opisu: Wikipedia

Lubiechowa

wieś
odległość: 17,72 km
Lubiechowa (niem. Liebental, Hohenliebenthal, Hohenliebental) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczyła 563 mieszkańców.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaczawa

rzeka
odległość: 18,04 km
Kaczawa (niem. Katzbach, dawniej Kacbacha ) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, lewy dopływ Odry. Przepływa przez województwo dolnośląskie. Swoje źródła ma w Górach Kaczawskich (Góry Ołowiane – pn.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO