Z lotu ptaka: Strupice - zdjęcie #16194

Strupice, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Strupice

obiekt administracyjny
Strupice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Chojnów. Założona w średniowieczu. Relikty osadnictwa sięgają epoki neolitu.
Źródło opisu: Wikipedia

ROD Nad Potokiem

działki
odległość: 246 m

Zabobrze

obiekt administracyjny
odległość: 426 m

Michała Kleofasa Ogińskiego

asfalt, trzeciorzędna, droga wojewódzka/powiatowa, jednokierunkowa
odległość: 435 m

Zygmunta Noskowskiego

asfalt, droga dojazdowa, ruchliwa ulica, jednokierunkowa
odległość: 588 m

Ogińskiego - Działki

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 646 m

Aleja Jana Pawła II

droga główna, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 1,05 km

Parking samochodowy

parking
odległość: 1,14 km

Galeria Sudecka

obiekt handlowy, centrum handlowe
odległość: 1,28 km

KFC

AmRest, fast food, zabudowanie
odległość: 1,31 km

Shell

stacja paliw, Shell, sklep, zabudowanie, Shell Polska
odległość: 1,35 km

Super Pharm

apteka
odległość: 1,37 km

Urząd Pocztowy

obiekt publiczny, poczta
odległość: 1,44 km
Urząd Pocztowy (język niemiecki Postscheckamt (pełna nazwa Urząd Czeków Pocztowych) – budynek biurowy we Wrocławiu, najstarszy wieżowiec we Wrocławiu. Gmach poczty zbudowany został w latach 1926–1929 na miejscu dawnego cmentarza wojskowego, według projektu Lothara Neumanna, w stylu północnoniemieckiego ekspresjonizmu ceglanego. Budynek ozdobiony został płaskorzeźbami pokazującymi sceny z życia mieszczan, studentów i robotników oraz kartuszami obrazującymi rozwój poczty od 1590 do 1928.
Źródło opisu: Wikipedia

Media Expert

obiekt handlowy, elektronika
odległość: 1,47 km

Action

obiekt handlowy, sklep z odmianami, Action
odległość: 1,49 km

Fabryka Formy

centrum fitness
odległość: 1,52 km

Marex

meble, obiekt handlowy
odległość: 1,52 km

Helios

kino
odległość: 1,53 km

Grano Cafe

kawiarnia
odległość: 1,57 km

Jana Kiepury

asfalt, kostka brukowa, jednokierunkowa, ruchliwa ulica
odległość: 1,64 km

Obiekty na dalszym planie

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

rezerwat przyrody, obszar chroniony
odległość: 3,73 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeżów Sudecki

wieś
odległość: 4,28 km
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Szybowcowa

punkt widokowy
odległość: 5,24 km

Szybowcowa Góra

szczyt
odległość: 5,26 km
Szybowcowa Góra (niem. Schieferberg, 561 m n.p.m.) – góra w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. W części południowej jest zbudowana ze skał metamorficznych – łupków serycytowo-kwarcowych z grafitem, zieleńców i łupków zieleńcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego oraz z górnopaleozoicznych skał wulkanicznych – porfirów. W części północnej zalegają na nich osady górnokredowe – margle ilaste, wapienie margliste oraz piaskowce.
Źródło opisu: Wikipedia

Stromiec

szczyt
odległość: 7,65 km
Stromiec (niem. Grünauer Spitz-Berg, 551 m n.p.m.) – szczyt w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich, położony pomiędzy Wapienną a Szybowcową Górą. Zbudowany jest z górnokredowych margli ilastych, wapieni marglistych oraz piaskowców, które tworzą długą na 200 m ścianę skalną. Osady te są częścią jednostki geologicznej zwanej rowem Wlenia.
Źródło opisu: Wikipedia

Płoszczyna

wieś
odległość: 8,54 km
Płoszczyna (niem. Flachenseiffen) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Częścią wsi jest Płoszczynka.
Źródło opisu: Wikipedia

Wapienna

szczyt
odległość: 9,61 km
Wapienna (niem. Kalk Berge, 507 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone pomiędzy Siedlęcinem a Płoszczynką, gdzie łączy się z pozostałą częścią Grzbietu Małego. Ku północnemu zachodowi odchodzi od Wapiennej długie ramię ze Skowronem, kończące się w Nielestnie nad Bobrem. Zbudowana jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowo-chlorytowych z grafitem, z wkładką marmurów (wapieni krystalicznych), należących do metamorfiku kaczawskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Skowron

szczyt
odległość: 11,25 km
Skowron (niem. Lerchenberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w północnej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone na północny zachód od Płoszczynki, gdzie łączy się z Wapienną. Ku zachodowi odchodzi od niego kilka bocznych ramion z Zadnią i Strzyżowcem. Zbudowany jest w południowo-zachodniej części ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzyż pokutny

krzyż przydrożny, atrakcja, chrześcijańska
odległość: 12,15 km

Strzyżowa

szczyt
odległość: 12,37 km
Strzyżowa (424 m n.p.m.) – wzniesienie w zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone ponad Strzyżowcem. Zbudowany jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – fyllitów, łupków kwarcowo-serycytowych i łupków serycytowo-muskowitowo-chlorytowo-kwarcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego. Całe wzniesienie zajęte jest przez pola i łąki, z których rozciągają się dalekie widoki.
Źródło opisu: Wikipedia

Czernica

wieś
odległość: 12,55 km
Czernica (niem. Langenau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wieś jest malowniczo położona w Górach Kaczawskich w dolinie rzeki Chrośnicki Potok (Lipki), u stóp Chrośnickich Kop (Czernicka Góra).
Źródło opisu: Wikipedia

Jezioro Pilchowickie

pokrycie dachu:nie, zbiornik wodny, zbiornik wodny
odległość: 12,86 km
Jezioro Pilchowickie (Pilchowicki Zbiornik Wodny) (niem. Bobertalsperre) – zbiornik zaporowy (jezioro zaporowe) na Dolnym Śląsku o długości 7 km, powierzchni 240 ha i pojemności 50 mln m³. Powstało przez przegrodzenie w latach 1902–1912 rzeki Bóbr zaporą o wysokości 62 m i długości 290 m w koronie.
Źródło opisu: Wikipedia

Czernicka Góra

szczyt
odległość: 13,07 km
Czernicka Góra (niem. Kratz Berg; 513 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Chrośnickich Kop, stanowiące ich zakończenie oraz zakończenie Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich w Sudetach Zachodnich, nad Czernicą i Janówkiem. Zbudowana ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków albitowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów. Porośnięta lasem świerkowym z domieszką buka.
Źródło opisu: Wikipedia

Świetlica w Strzyżowcu

zabudowanie
odległość: 13,75 km

Strzyżowiec

wieś
odległość: 14,10 km
Strzyżowiec (niem. Tschischdorf (in Riesengebirge)) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Pod względem fizycznogeograficznym wieś położona jest w Sudetach Zachodnich, na Małym Grzbiecie Gór Kaczawskich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka
odległość: 16,16 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Modrzewie

wieś
odległość: 16,72 km
Modrzewie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Wieś położona jest na południu Polski położone pomiędzy wzniesieniami Gór Kaczawskich: Górą Tarczynką (422 m n.p.m.), Leśnik (486 m n.p.m.) a Kobylicą (321 m n.p.m.) nad potokiem Modrzewka. Leży w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.
Źródło opisu: Wikipedia

Czermnica

strumień
odległość: 17,35 km
Czermnica – rzeka w Sudetach Zachodnich, woj. dolnośląskie, prawobrzeżny dopływ Skory. Rzeka V rzędu o długości ok. 16,5 km, prawy dopływ Skory należąca do dorzecza Odry i zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Pilchowice

wieś
odległość: 18,47 km
Pilchowice (niem. Mauer) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Pilchowice to jedno z większych sołectw gminy w dolinie Pilchowickiego Potoku (230-290 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO