Z lotu ptaka: Kamienna Góra - zdjęcie #15965

Kamienna Góra, Kamienna Góra, powiat kamiennogórski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Kamienna Góra

obiekt administracyjny
Kamienna Góra – miasto w Polsce, województwie dolnośląskim, siedziba powiatu kamiennogórskiego i gminy wiejskiej Kamienna Góra, wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej, w Kotlinie Kamiennogórskiej, u podnóża Gór Kruczych będących częścią Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych. Według danych GUS z 31 grudnia 2021 r. miasto miało 18 235 mieszkańców. Kamienna Góra jest położona w województwie dolnośląskim w powiecie kamiennogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

powiat kamiennogórski

obiekt administracyjny
Powiat kamiennogórski – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kamienna Góra. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Kamiennogórska

gmina Kamienna Góra

obiekt administracyjny
odległość: 549 m
Kamienna Góra – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to miasto Kamienna Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Janiszów

obiekt administracyjny, wieś
odległość: 549 m
Janiszów (przed 1945 niem. Johnsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie wiejskiej Kamienna Góra, w Bramie Lubawskiej, u podnóża Gór Kruczych (Góry Kamienne) w Sudetach Środkowych. Przez Janiszów przepływa rzeka Bóbr. We wsi znajduje się kaplica Miłosierdzia Bożego, boisko sportowe z siłownią zewnętrzną, świetlica wiejska w budynku byłej karczmy sądowej oraz niemiecki cmentarz z ocalałymi budowlami sakralnymi: dzwonnicą, grobowcem z piaskowca z XIII wieku i nielicznymi czytelnymi nagrobkami.
Źródło opisu: Wikipedia

Bystra

strumień
odległość: 560 m

Kamienna Góra Południe

odległość: 817 m

Mała Elektrownia Wodna Janiszów

generator, budynek przemysłowy, hydro
odległość: 1,19 km

Obiekty na dalszym planie

Bóbr

rzeka
odległość: 1,19 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Józefa Oblubieńca NMP

rzymskokatolickie, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 4,35 km

Przedwojów

wieś
odległość: 4,45 km
Przedwojów (przed 1945 niem. Reichhennersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Kamienna Góra przy drodze krajowej nr 5 W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W Przedwojowie działa Klub Sportowy "Czarni" Przedwojów oraz klub szachowy UKS Debiut Przedwojów założony przez Władysława Kmiecika.
Źródło opisu: Wikipedia

Widok na Karkonosze

punkt widokowy
odległość: 6,01 km

Widok na Kotlinę Krzeszowską, Chełmiec, Pasmo Lesistej

punkt widokowy
odległość: 6,73 km

Błażkowa

wieś
odległość: 7,48 km
Błażkowa (niem. Blasdorf bei Liebau in Schlesien ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka, w Bramie Lubawskiej, u podnóża Gór Kruczych (Góry Kamienne) w Sudetach Środkowych. W latach 1945–1954 miejscowość była siedzibą gminy Błażkowa. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Stara Białka

wieś
odległość: 7,53 km
Stara Białka (przed 1945 niem. Alt Weissbach) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest:
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Św. Mateusza

chrześcijańska, miejsce kultu, zabudowanie, rzymskokatolickie
odległość: 7,57 km

Nowa Białka

wieś
odległość: 8,23 km
Nowa Białka (przed 1945 niem. Neu Weissbach) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Kamienna Góra, nad potokiem Białka w masywie Wzgórz Bramy Lubawskiej. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Najmniejsza osada w gminie.
Źródło opisu: Wikipedia

Kalwaria Krzeszowska stacja VI "Pocałunek Judasza"

kaplica
odległość: 8,28 km

Kalwaria Krzeszowska stacja V "Ogród Oliwny"

kaplica
odległość: 8,33 km

Kaplica Groty Narodzenia Pańskiego Betlejem

kaplica
odległość: 8,33 km

Dom Piłata

zabudowanie, chrześcijańska, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 10,87 km

Dom Heroda

chrześcijańska, kaplica, rzymskokatolickie, kaplica przydrożna
odległość: 11,24 km

Bachorzyna

strumień
odległość: 11,25 km
Bachorzyna – potok w Polsce, w województwie dolnośląskim, powiecie kamiennogórskim, gminie Lubawka. Potok wypływa z wysokości 699 m n.p.m. w miejscowości Paczyn. Osiąga długość 3,51 kilometra.
Źródło opisu: Wikipedia

Paczyn

wieś
odległość: 11,28 km
Paczyn; niem. Paczoldisdorf (1325–1840); Petzelsdorf (1840–1945) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Jest najmniejszą miejscowością gminy Lubawka.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO