Z lotu ptaka: Kamienna Góra - zdjęcie #15964

Kamienna Góra, Kamienna Góra, powiat kamiennogórski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Kamienna Góra

obiekt administracyjny, miasto
Kamienna Góra – miasto w Polsce, województwie dolnośląskim, siedziba powiatu kamiennogórskiego i gminy wiejskiej Kamienna Góra, wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej, w Kotlinie Kamiennogórskiej, u podnóża Gór Kruczych będących częścią Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych. Według danych GUS z 31 grudnia 2021 r. miasto miało 18 235 mieszkańców. Kamienna Góra jest położona w województwie dolnośląskim w powiecie kamiennogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia
Kamienna Góra – miasto w Polsce, województwie dolnośląskim, siedziba powiatu kamiennogórskiego i gminy wiejskiej Kamienna Góra, wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej, w Kotlinie Kamiennogórskiej, u podnóża Gór Kruczych będących częścią Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych. Według Spisu Powszechnego w 2021 r. miasto miało 17 998 mieszkańców. Kamienna Góra jest położona w województwie dolnośląskim w powiecie kamiennogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

powiat kamiennogórski

obiekt administracyjny
Powiat kamiennogórski – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kamienna Góra. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Kamiennogórska

ROD "Relaks"

działki
odległość: 1,07 km

Jedwabna

tor, gatunek 4
odległość: 1,29 km

Obiekty na dalszym planie

Bóbr

rzeka
odległość: 1,73 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 2,92 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

muzeum
odległość: 4,04 km
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze – muzeum położone w Kamiennej Górze. Muzeum jest miejską jednostką organizacyjną. Początki muzealnictwa w Kamiennej Górze sięgają XVIII wieku, kiedy to przy kościele ewangelickim utworzono muzeum, udostępnione do zwiedzania mieszkańcom miasta.
Źródło opisu: Wikipedia

Zadrna

rzeka
odległość: 4,37 km
Zadrna (niem. Zieder) – rzeka, prawy dopływ Bobru o długości 19,86 km. Rzeka płynie w Sudetach Środkowych, w woj. dolnośląskim. Przepływa przez Błażejów, Chełmsko Śląskie, Olszyny, Jawiszów, Krzeszówek, Krzeszów, Czadrów i Kamienną Górę.
Źródło opisu: Wikipedia

Ptaszków

wieś
odległość: 5,46 km
Ptaszków (przed 1945 niem. Vogelsdorf) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Kamienna Góra. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Dębrznik

wieś
odległość: 7,44 km
Dębrznik (do 2008 Debrznik, niem. Krausendorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Kamienna Góra, przy drodze krajowej nr 5. Do roku 2007 używana była także nazwa Debrznik. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Mnichy

szczyt
odległość: 8,68 km
Mnichy (niem. Pfaffenstein, 694 m n.p.m.) – szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Mnichy leżą w bocznym ramieniu, odchodzącym od masywu Wielkiej Kopy ku północnemu wschodowi. Początkowo wyrasta z północno-wschodniego zbocza Wielkiej Kopy, aby następnie utworzyć wyraźny grzbiet.
Źródło opisu: Wikipedia

Mienica

strumień, przepust
odległość: 10,12 km
Mienica – potok górski, lewy dopływ Bobru o długości 5,01 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w woj. dolnośląskim. Jego źródła położone są na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Wieściszowice

wieś
odległość: 10,99 km
Wieściszowice (do 1945 niem. Rohnau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Marciszów, w Rudawach Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu wsi znajdują się Kolorowe jeziorka, powstałe w miejscu wyrobisk dawnych niemieckich kopalni pirytu.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół cmentarny

chrześcijańska, kościół, rzymskokatolickie, miejsce kultu
odległość: 11,13 km
'''Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej''' (niem.
Źródło opisu: Wikipedia

Jaczków

wieś
odległość: 12,16 km
Jaczków – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Czarny Bór. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego, obecnie do woj. dolnośląskiego. Wieś leży nad rzeką Lesk, w malowniczej kotlinie położonej pomiędzy Masywem Trójgarbu i Krąglaka na północy a Górami Kamiennymi na południu.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO