Z lotu ptaka: Szklarska Poręba - zdjęcie #15575

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Góry Izerskie

Franciszkańska

droga dojazdowa
odległość: 85 m

Obrońców Pokoju

droga dojazdowa
odległość: 110 m

Pod Siódemką

pensjonat
odległość: 261 m

Rolkostrada

spacer, asfalt, ścieżka rowerowa
odległość: 405 m

Willa w Dole

pensjonat, zabudowanie
odległość: 418 m

Centrum Pulmonologii i alergologii

szpital, zabudowanie
odległość: 502 m

Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego

droga dojazdowa, usługa, jednokierunkowa
odległość: 569 m

Słoneczna Polana

usługa, beton:płyty
odległość: 719 m

Drewniak

drewno
odległość: 730 m

Gigant

brud
odległość: 737 m

Roll-in

brud
odległość: 747 m

Odwrócona

żwir
odległość: 780 m

Pierwsza

żwir
odległość: 780 m

Mini Gap

brud
odległość: 780 m

Relaks

zabudowanie, pensjonat
odległość: 825 m

Stok narciarski Dolina Szczęścia

sporty zimowe
odległość: 868 m

11 Listopada

droga dojazdowa
odległość: 878 m

Mikołaja Kopernika

utwardzona, asfalt, droga dojazdowa
odległość: 924 m

Kościół pw. Bożego Ciała

rzymskokatolickie, miejsce kultu, kościół, chrześcijańska
odległość: 966 m
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Sowiniec

szczyt
odległość: 1,03 km

Parking stok Dolina Szczęścia

parking
odległość: 1,08 km

Sowie Skały

wspinaczka, gołe skały, kamień
odległość: 1,25 km

Czeska Struga

strumień
odległość: 1,35 km

Dom Wycieczkowy OSiR

hostel, zabudowanie
odległość: 1,47 km

Wlastimila Hofmana

droga dojazdowa
odległość: 1,53 km

Obiekty na dalszym planie

Kamienna

rzeka
odległość: 273 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej

zabudowanie, muzeum
odległość: 1,80 km
Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie – muzeum prowadzone przez oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Jeleniej Górze, znajdujące się w budynku starej siłowni wodnej w Szklarskiej Porębie (niem. ''Schreiberhau). '' Budynek muzeum jest położony w dolinie Kamiennej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 3. Siłownia w Schreiberhau została wybudowana w 1900 roku, na potrzeby założonej w 1872 roku przez Otto Opitza fabryki papy i tektury.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarka

rzeka
odległość: 2,98 km
Szklarka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 6,78 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy. Wypływa na północnych zboczach Śmielca na wysokości 740 m n.p.m. z połączenia dwóch potoków - Górnej Szklarki i Niedźwiady.
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Szklarki

atrakcja, wodospad
odległość: 3,38 km
Wodospad Szklarki (niem. Kochelfall) – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka (27 m wysokości) wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m. w granicach administracyjnych Piechowic. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie, gdzie tworzy kocioł eworsyjny.
Źródło opisu: Wikipedia

Kozia Szyja

szczyt
odległość: 7,74 km
Kozia Szyja (niem. Ziegenhalsberg) – wzniesienie o wysokości 748 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Kamienickim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w północno-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Grzbietu Kamienieckiego Gór Izerskich, około 2,4 km na południowy wschód od miejscowości Chromiec. Na zachodzie łączy się z Kopaniem, na wschodzie z Ciemniakiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Piechowice

miasto
odległość: 8,92 km
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

rzeka
odległość: 9,78 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

wieś
odległość: 10,56 km
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Chojnik

zamek, PTTK, oddział Sudety Zachodnie, atrakcja
odległość: 13,28 km
Zamek Chojnik (niem. Kynast) – zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienica

wieś
odległość: 14,69 km
Mała Kamienica (niem. Hindorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Zachełmie

wieś
odległość: 15,23 km
Zachełmie (do 1945 niem. Saalberg, do marca 1946 Szczęsnowo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Początkowo była to osada pasterska powstała po wojnie trzydziestoletniej.
Źródło opisu: Wikipedia

Przesieka

wieś
odległość: 16,06 km
Przesieka (do 1945 niem. Hain, do 1946 Matejkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn, w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi, na wysokości 480–700 m n.p.m. na stoku Złotego Widoku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Pierwsza pewna wzmianka o miejscowości pochodzi z roku 1618 (wzmianka z roku 1387 dotyczyła w istocie Podgórzyna Górnego).
Źródło opisu: Wikipedia

Nowa Kamienica

wieś
odległość: 17,49 km
Nowa Kamienica (niem. Neu-Kämnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. Nowa Kamienica to wieś średniej wielkości, o długości około 1,5 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, na granicy Kotliny Jeleniogórskiej i Przedgórza Rębiszowskiego, na wysokości około 375-410 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Borowice

wieś
odległość: 20,03 km
Borowice (niem. Baberhäuser) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn, na obszarze Karkonoszy, a ściślej Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Borowice to luźno zabudowana wioska o charakterze wczasowym, leżąca w Karkonoszach, w Dolinie Pięciu Potoków, na wysokości około 625–710 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 24,36 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO