Z lotu ptaka: Gryfów Śląski - zdjęcie #11681

Gryfów Śląski, gmina Gryfów Śląski, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lwówecki

obiekt administracyjny
Powiat lwówecki – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lwówek Śląski. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Gryfów Śląski

obiekt administracyjny
Gryfów Śląski – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Gryfów Śląski.
Źródło opisu: Wikipedia

Gryfów Śląski

obiekt administracyjny, miasto
Gryfów Śląski – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Gryfów Śląski.
Źródło opisu: Wikipedia

Rynek

jednokierunkowa, droga wojewódzka/powiatowa, ścieżka dla pieszych, przystanek autobusowy, droga dojazdowa, utwardzona
odległość: 116 m

Wąska

droga dojazdowa
odległość: 126 m

Miodowy Gryf

restauracja, zabudowanie
odległość: 148 m

Garncarska

droga dojazdowa, jednokierunkowa, wał przeciwpowodziowy
odległość: 153 m

Fontanna Gryfa

pokrycie dachu:nie, fontanna
odległość: 157 m

Lody

lody, zabudowanie
odległość: 159 m

Piwniczka

alkohol, zabudowanie
odległość: 164 m

Skok Wspólnota

bank, zabudowanie
odległość: 165 m

Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski

ratusz, rząd
odległość: 178 m

Wojska Polskiego

jednokierunkowa, trzeciorzędna
odległość: 181 m

Auto Części

części samochodowe, zabudowanie
odległość: 206 m

Sanatoryjna

droga wojewódzka/powiatowa, asfalt, wał przeciwpowodziowy, most
odległość: 218 m

Kolporter

kiosk, zabudowanie, Kolporter
odległość: 238 m

Wszystko od 1 zł

zabudowanie, sklep z odmianami
odległość: 239 m

Cukiernia

zabudowanie, cukiernia
odległość: 242 m

Super Market

apartamenty, sklep wielobranżowy
odległość: 243 m

Primula

apteka, zabudowanie
odległość: 245 m

Grodzka

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 259 m

Zaułek

spacer, rower, droga dojazdowa
odległość: 259 m

Młyńska

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 332 m

Rzeczna

wał przeciwpowodziowy, trzeciorzędna
odległość: 350 m

Zakątek

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 391 m

Oldza

rzeka
odległość: 392 m
Oldza – potok w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Zachodnich. Ciek IV rzędu o długości ok. 17 km, prawy dopływ Kwisy, należący do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zakwisie

obiekt administracyjny
odległość: 410 m

Kwisa

rzeka
odległość: 413 m
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Holzkoncept

obiekt przemysłowy
odległość: 433 m

Wieża

obiekt administracyjny, wieś
odległość: 473 m
Wieża (niem. Wiesa) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W kronice łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol.
Źródło opisu: Wikipedia

Horner

obiekt przemysłowy, przystanek autobusowy
odległość: 678 m

Obiekty na dalszym planie

Kaplica Świętego Leopolda

miejsce kultu, kaplica, historyczne, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 4,87 km

Góra Świętej Anny

szczyt, wulkan
odległość: 4,88 km
Góra Świętej Anny (niem. Annen Berg, Annaberg) – szczyt 593 m n.p.m. w północno-zachodniej części pasma Krzeszowskich Wzgórz, w obrębie Kotliny Kamiennogórskiej, w Sudetach Środkowych. Na południowy wschód od szczytu znajduje się Góra Ziuty - najwyższy szczyt pasma. Zachodnie zbocza opadają do Krzeszowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Zacisze

wieś
odległość: 5,25 km
Zacisze (niem. Hartha) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, we wschodniej części gminy Leśna. Zacisze to wieś o zabudowie rozproszonej leżąca na lewym brzegu Kwisy, u północno-wschodniego podnóża Przedgórza Izerskiego, na wysokości około 340-365 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Proszówka

wieś
odległość: 5,30 km
Proszówka (niem. Gräflich Neundorf) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na południowo-zachodnim skraju Wzniesień Radoniowskich, nad Kotliną Mirską, na podrzędnym dziale wodnym, oddzielającym Kwisę od Młyńskiej Strugi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Gryf

zabudowanie, atrakcja, zamek
odległość: 6,50 km
Zamek Gryf – ruiny średniowiecznego zamku we wsi Proszówka, na wzgórzu (447 m n.p.m.) panującym nad drogą Gryfów Śląski – Mirsk (obecnie droga wojewódzka nr 361), 6 km na południe od Gryfowa i 2 km na północny wschód od Mirska. Zamek wybudował w XIII wieku książę głogowski Konrad na miejscu dawnego grodu Bobrzan. Do końca XIV wieku znajdował się w rękach książąt świdnickich, później króla czeskiego Wacława IV.
Źródło opisu: Wikipedia

Karłowiec

wieś
odległość: 6,67 km
Karłowiec (niem. Karlsberg) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Karłowiec to mała wieś o długości około 0,9 km położona na Pogórzu Izerskim, w północnej części Kotliny Mirskiej, wzdłuż lewego brzegu Kwisy, na wysokości około 325-330 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Brzeziniec

wieś
odległość: 7,06 km
Brzeziniec (niem. Birkicht) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Brzeziniec to mała wieś łańcuchowa o długości około 1,7 km leżąca na Pogórzu Izerskim, w północnej części Kotliny Mirska, na prawym brzegu Kwisy, na wysokości około 225-235 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Młyńsko

wieś
odległość: 8,09 km
Młyńsko (niem. Mühlseüffen, do 1945 Mühlseiffen) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Młyńsko to niewielka wieś o nieokreślonym układzie przestrzennym położona na Pogórzu Izerskim, w północno-wschodniej części Kotliny Mirskiej, nad górnym biegiem Młyńskiej Strugi, na wysokości około 355-410 m n.p.m.. Obecnie Młyńsko jest wsią o typowo rolniczym charakterze, przebiega linia kolejowa Jelenia Góra – Węgliniec.
Źródło opisu: Wikipedia

Dlugi Potok

rzeka
odległość: 9,53 km
Długi Potok (niem. Lange Wasser, Lang Wasser) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, na Pogórzu Izerskim, prawy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 460-470 m n.p.m., ujście – ok. 340 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Mirsk

miasto
odległość: 10,53 km
Mirsk – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Mirsk.
Źródło opisu: Wikipedia

Ruiny Kościoła Ewangelickiego

zabudowanie, ruiny, chrześcijańska
odległość: 10,77 km

Łużyca

rzeka
odległość: 10,96 km
Łużyca (Strużyna) – rzeka górska w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich i Przedgórzu Izerskim. Rzeka o długości około 12 km, lewy dopływ Czarnego Potoku, jest ciekiem IV rzędu należącym do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego. Źródła rzeki położone są w zachodniej części Gór Izerskich na północnym zboczu wzniesienia Smrek czes. Smrk, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Chmieleń

wieś
odległość: 11,61 km
Chmieleń (niem. Langwasser) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Chmieleń to wieś łańcuchowa o długości około 3,8 km, leżąca w południowo-wschodniej części Pogórza Izerskiego, na północnym krańcu Przedgórza Rębiszowskiego, na granicy ze Wzgórzami Radoniowskimi, na wysokości około 380–420 m n.p.m. Przez wieś płynie Długi Potok, zwany tu Chmielewskim Potokiem. W latach 1954–1959 wieś należała i była siedzibą władz gromady Chmieleń, po jej zniesieniu w gromadzie Milęcice, którą włączono do gromady Lubomierz.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw św Mikołaja

miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska, kościół
odległość: 12,14 km
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO