Z lotu ptaka: Gryfów Śląski - zdjęcie #11679

Gryfów Śląski, gmina Gryfów Śląski, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lwówecki

obiekt administracyjny
Powiat lwówecki – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lwówek Śląski. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Gryfów Śląski

obiekt administracyjny
Gryfów Śląski – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Gryfów Śląski.
Źródło opisu: Wikipedia

Gryfów Śląski

obiekt administracyjny, miasto
Gryfów Śląski – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Gryfów Śląski.
Źródło opisu: Wikipedia

Partyzantów

droga dojazdowa
odległość: 106 m

Wąska

droga dojazdowa
odległość: 118 m

Lubańska

jednokierunkowa, jednokierunkowa:nie, droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 143 m

Lombardi

zabudowanie, lombard
odległość: 152 m

Alior Bank

zabudowanie, bank, Alior Bank
odległość: 154 m

Weronika

zabudowanie, zabawki
odległość: 156 m

Warta

ubezpieczenie, zabudowanie
odległość: 164 m

Sklep z Różnościami

sklep z odmianami, zabudowanie
odległość: 165 m

Miodowy Gryf

zabudowanie, restauracja
odległość: 188 m

Rynek

droga wojewódzka/powiatowa, trzeciorzędna, ścieżka dla pieszych, przystanek autobusowy, jednokierunkowa, utwardzona, kwadrat
odległość: 191 m

Skok Wspólnota

bank, zabudowanie
odległość: 192 m

PKO BP

bank, atm, zabudowanie, PKO BP, PKO BP
odległość: 224 m

Fontanna Gryfa

pokrycie dachu:nie, fontanna
odległość: 231 m

Bankowa

jednokierunkowa, droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 251 m

Niebieszczańscy

rzeźnik, zabudowanie
odległość: 260 m

Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski

ratusz, rząd
odległość: 262 m

Felczerska

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 262 m

Sanatoryjna

droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 264 m

Żabka

Żabka, sklep wielobranżowy, apartamenty
odległość: 264 m

Coffee Street

zabudowanie, restauracja
odległość: 270 m

Lody

lody, zabudowanie
odległość: 274 m

Piwniczka

zabudowanie, alkohol
odległość: 274 m

Primula

zabudowanie, apteka
odległość: 306 m

Super Market

sklep wielobranżowy, apartamenty
odległość: 327 m

Zakwisie

obiekt administracyjny
odległość: 362 m

Kwisa

rzeka
odległość: 366 m
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Oldza

rzeka
odległość: 505 m
Oldza – potok w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Zachodnich. Ciek IV rzędu o długości ok. 17 km, prawy dopływ Kwisy, należący do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Holzkoncept

obiekt przemysłowy
odległość: 546 m

Komis

przystanek autobusowy
odległość: 1,26 km

Komis Samochodowy

przestrzenie handel
odległość: 1,27 km

Obiekty na dalszym planie

Plac Kościelny

kwadrat
odległość: 194 m
Plac Kościelny – plac położony w najstarszej części Wałbrzycha, obok Rynku. Dawniejsze nazwy placu: Kirchplatz, Juliana Marchlewskiego. Plac datowany jest na około 1191 rok i związany jest z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzewie Wielkie

wieś
odległość: 4,25 km
Krzewie Wielkie (niem. Groß-Stöckigt) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na Wzniesieniach Radoniowskich, nad niewielkim, bezimiennym potokiem, prawym dopływem Młyńskiej Strugi, na wysokości około 330-370 m n.p.m.. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Świętej Anny

szczyt, wulkan
odległość: 4,94 km
Góra Świętej Anny (niem. Annen Berg, Annaberg) – szczyt 593 m n.p.m. w północno-zachodniej części pasma Krzeszowskich Wzgórz, w obrębie Kotliny Kamiennogórskiej, w Sudetach Środkowych. Na południowy wschód od szczytu znajduje się Góra Ziuty - najwyższy szczyt pasma. Zachodnie zbocza opadają do Krzeszowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Proszówka

wieś
odległość: 5,34 km
Proszówka (niem. Gräflich Neundorf) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na południowo-zachodnim skraju Wzniesień Radoniowskich, nad Kotliną Mirską, na podrzędnym dziale wodnym, oddzielającym Kwisę od Młyńskiej Strugi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Gryf

zamek, atrakcja, zabudowanie
odległość: 6,53 km
Zamek Gryf – ruiny średniowiecznego zamku we wsi Proszówka, na wzgórzu (447 m n.p.m.) panującym nad drogą Gryfów Śląski – Mirsk (obecnie droga wojewódzka nr 361), 6 km na południe od Gryfowa i 2 km na północny wschód od Mirska. Zamek wybudował w XIII wieku książę głogowski Konrad na miejscu dawnego grodu Bobrzan. Do końca XIV wieku znajdował się w rękach książąt świdnickich, później króla czeskiego Wacława IV.
Źródło opisu: Wikipedia

Radoniów

wieś
odległość: 7,28 km
Radoniów (niem. Ottendorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Radoniów to wieś o długości około 1,2 km, leżąca w środkowo-wschodniej części Pogórza Izerskiego, w centralnej części Wzniesień Radoniowskich, na południowo-zachodnich zboczach Głębca, nad bezimiennym potokiem będącym lewym dopływem Młyńskiej Strugi, na wysokości około 350-390 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Młyńsko

wieś
odległość: 8,16 km
Młyńsko (niem. Mühlseüffen, do 1945 Mühlseiffen) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Młyńsko to niewielka wieś o nieokreślonym układzie przestrzennym położona na Pogórzu Izerskim, w północno-wschodniej części Kotliny Mirskiej, nad górnym biegiem Młyńskiej Strugi, na wysokości około 355-410 m n.p.m.. Obecnie Młyńsko jest wsią o typowo rolniczym charakterze, przebiega linia kolejowa Jelenia Góra – Węgliniec.
Źródło opisu: Wikipedia

Oleszna Podgórska

wieś
odległość: 8,76 km
Oleszna Podgórska (niem. Krummöls) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Oleszna Podgórska to ludna wieś o długości około 2,5 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, w Obniżeniu Lubomierskim, na wysokości około 335–355 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

droga krzyżowa

tor
odległość: 10,63 km
Droga krzyżowa na Jáchymiu – droga krzyżowa na wolnym powietrzu zlokalizowana w Czechach, na wzgórzu Jáchym (472 m n.p.m.) w worku šluknovským (kraj ustecki), w powiecie Děčín, na zachód od wsi Liščí. Droga została zbudowana prawdopodobnie w pierwszej połowie XIX wieku wokół wcześniejszej kaplicy św. Joachima z XVIII wieku. Początki drogi krzyżowej są niejasne, wiadomo natomiast, że w 1843 zaznaczona była na mapie katastralnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Świętego Maternusa

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, kościół
odległość: 10,93 km

Mrożynka

rzeka, przepust
odległość: 11,09 km
Mrożynka (niem. Vogtsbach) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w Górach Izerskich, w prawym dorzeczu Kwisy. Długość ok. 11 km, źródła na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Kargula i Pawlaka

muzeum, zabudowanie
odległość: 11,17 km
Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu – muzeum znajdujące się w Lubomierzu, przy ul. Wacława Kowalskiego 1. Znajduje się w dawnym Domu Płócienników, w budynku pochodzącym z XVI w.
Źródło opisu: Wikipedia

Lubomierz

miasto
odległość: 11,22 km
Lubomierz – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Lubomierz.
Źródło opisu: Wikipedia

Komisariat Policji

komisariat policji, zabudowanie
odległość: 11,22 km
Komisariat Policji w Nowej Rudzie – komisariat zlokalizowany przy ul. Kolejowej 18. Obiekt wzniesiony w 1892 roku z cegły w stylu neogotyckim.
Źródło opisu: Wikipedia

Rączyna

rzeka
odległość: 11,64 km
Raczyna (Rączyna niem. Fugs-Bach) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, na Pogórzu Izerskim, w prawy dopływ Mrożynki. Długość ok. 3,5 km, źródła na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Mlądz

wieś
odległość: 14,74 km
Mlądz (niem. Mühldorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. To niewielka wieś o rozproszonej zabudowie o długości około 1,6 km, położona na Pogórzu Izerskim, w Kotlinie Mirskiej na pograniczu z Przedgórzem Rębiszowskim, obok Rębiszowa, rozciągnięta wzdłuż potoku Mrożynka i nad Przecznickim Potokiem, na wysokości około 390-410 m n.p.m.. Wieś wybitnie rolnicza, bez własnej szkoły, kościoła ani połączeń komunikacyjnych.
Źródło opisu: Wikipedia

Sokolec

wieś
odległość: 135,24 km
Sokolec (niem. Falkenberg, Glätzisch Falkenberg) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda. Wieś turystyczna położona w paśmie Gór Sowich, w Obniżenie Jugowa, na wysokości około 530–950 m n.p.m. Na terenie miejscowości znajduje się kilka wyciągów narciarskich. Miejsce to posiada ofertę noclegową i jest bazą wypadową na licznie przebiegające tędy szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i samochodowe.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO