Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #20073

Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, maj 2024

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Obiekty na dalszym planie

Grób nieznanego Kapłana

chrześcijańska, krzyż przydrożny, katolickie
odległość: 3,28 km

Słoneczna

ruchliwa ulica
odległość: 3,71 km

Promykowa

ruchliwa ulica
odległość: 3,74 km

Matka Boska Anielska

świątynia drzewa
odległość: 3,88 km

Wrona

szczyt
odległość: 4,62 km
Wrona (niem. Krähenberg , 692,9 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w środkowej części Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w północno-środkowej części Gór Sowich, około 3,5 km na południowy zachód od centrum miejscowości Bielawa. Kopulaste wzniesienie o bardzo zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych wschodnich i zachodnich zboczach, z płaską wyrazistą powierzchnią będące niższą kulminacją Kawki (705 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Bukowiec

szczyt
odległość: 5,14 km

Staw Krowi

zbiornik wodny, staw
odległość: 6,36 km

Góra Bukowa

szczyt
odległość: 6,39 km

Marczyce

wieś
odległość: 6,94 km
Marczyce (do 1945 niem. Marzedorf, w 1946 także Marcinkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Marczyce i okolice

punkt informacyjny
odległość: 7,23 km

Grodna

szczyt
odległość: 7,37 km
Grodna (506 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, około 1,1 km na wschód od centrum miejscowości Marczyce. Grodna jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym od wschodniej strony nad miejscowością Marczyce, a od południa nad Sosnówką na Wzgórzach Łomnickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Księcia Henryka

zamek, zabudowanie, atrakcja
odległość: 7,41 km

Panorama Karkonoszy z Baszty

punkt widokowy
odległość: 7,41 km

Kościół pw. św. Marcina

kaplica, chrześcijańska, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 9,54 km

Ochotnicza Straż Pożarna w Sosnówce

zabudowanie, remiza strażacka
odległość: 9,62 km

Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej

chrześcijańska, kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 9,71 km

Podgórzynka

szczyt
odległość: 10,57 km
Podgórzynka (niem. Hohe Hübel, 497 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony w północnej części Pogórza Karkonoskiego, nad Podgórzynem. Leży na zakończeniu grzbietu biegnącego od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i Podgórzynkę.
Źródło opisu: Wikipedia

Sosnówka

wieś
odległość: 10,67 km
Sosnówka (do 1945 niem. Seidorf, do marca 1946 Drewnica) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Sosnówka to duża i mocno rozczłonkowana wieś łańcuchowa leżąca na pograniczu Pogórza Karkonoskiego i Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy szczytami Kazalnica, Skiba i Grabowiec, na wysokości około 370–720 m n.p.m. W dolnej części Sosnówki znajduje się zbiornik wody pitnej (Sosnówka (zbiornik)). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO