Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #19719

Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, marzec 2024

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Wolności

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 305 m

Zielona

droga dojazdowa, asfalt, kostka brukowa
odległość: 413 m

Fabryczna

asfalt, droga dojazdowa, most
odległość: 466 m

Błękitna

droga dojazdowa
odległość: 540 m

Kubusia Puchatka

droga dojazdowa, kostka brukowa, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 562 m

Słoneczna

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 574 m

Pogodna

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 611 m

Tęczowa

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 649 m

Walerego Wróblewskiego

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 668 m

Radosna

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 689 m

Promienna

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 753 m

PCK

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 847 m

Joachima Lelewela

droga dojazdowa
odległość: 851 m

Maurycego Mochnackiego

droga dojazdowa
odległość: 857 m

Zenona Przesmyckiego

droga dojazdowa
odległość: 946 m

Ludwika Hirszfelda

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 995 m

Wacława Sieroszewskiego

droga dojazdowa
odległość: 1,03 km

Doktora Jerzego Timmlera

droga dojazdowa
odległość: 1,03 km

Krośnieńska

droga niesklasyfikowana, asfalt
odległość: 1,13 km

Matki Bożej Miłosierdzia

rzymskokatolickie, miejsce kultu, kościół, chrześcijańska
odległość: 1,16 km

Rudawska

droga dojazdowa
odległość: 1,25 km

Łabska

droga dojazdowa
odległość: 1,34 km

Księdza Prałata Józefa Steca

usługa, tor, gatunek 2, grunt
odległość: 1,35 km

Śnieżna

droga dojazdowa
odległość: 1,41 km

Walońska

ścieżka
odległość: 1,51 km

Szmaragdowa

droga dojazdowa, grunt
odległość: 1,59 km

Diamentowa

droga dojazdowa
odległość: 1,64 km

Rodzinne Ogrody Działkowe Skalnik

działki
odległość: 1,64 km

Koralowa

droga dojazdowa
odległość: 1,66 km

Turkusowa

droga dojazdowa, grunt
odległość: 1,68 km

Szafirowa

droga dojazdowa, grunt
odległość: 1,71 km

Rubinowa

grunt, droga dojazdowa
odległość: 1,73 km

Krośnieńska Działki

przystanek autobusowy
odległość: 1,81 km

Malinnik

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 1,84 km

Granitowa

droga dojazdowa
odległość: 1,87 km

Szrenicka

droga dojazdowa
odległość: 1,87 km

Widok

droga dojazdowa
odległość: 1,97 km

Obiekty na dalszym planie

Skopiec

szczyt
odległość: 5,30 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Staniszów

wieś
odległość: 5,95 km
Staniszów (niem. Stonsdorf (do 1945), Stansdorf; od 1945 do 1948 Łącznikowo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn licząca 817 mieszkańców (31 III 2011 r.). Położona jest 9 km od miasta Jelenia Góra, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej, w pobliżu uzdrowiska Cieplice. W latach 1975–1998 miejscowość należała terytorialnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Grodna

szczyt
odległość: 6,40 km
Grodna (506 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, około 1,1 km na wschód od centrum miejscowości Marczyce. Grodna jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym od wschodniej strony nad miejscowością Marczyce, a od południa nad Sosnówką na Wzgórzach Łomnickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka
odległość: 9,80 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Czerwoniak

szczyt
odległość: 9,92 km
Czerwoniak (dawniej Rubro monte, niem. Roten Berg, Roter Berg lub Rotheberg, po 1945 r. również Czerwona Góra) – położona na granicy Kotliny Kłodzkiej i Rowu Górnej Nysy, w pobliżu wsi Stary Wielisław, Gorzanów i Krosnowice, góra ze szczytem na wysokości 399 m n.p.m., stanowiąca wyraźnie oddzielony, samodzielny masyw o charakterystycznym kształcie. Czerwoniak stanowi kulminację w grzbiecie ciągnącym się od Kamiennej Góry w Górach Bystrzyckich ku zbiegowi rzeki Wielisławki i Bystrzycy Dusznickiej oraz ujścia tej ostatniej do Nysy Kłodzkiej. Północne zbocze łagodnie opada do doliny Wielisławki, południowe (bardzo strome) wznosi się nad zakolem Nysy Kłodzkiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Głębock

wieś
odległość: 9,99 km
Głębock (niem. Glausnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Wieś położona na wysokości około 390 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 11,91 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Mysłakowice

wieś
odległość: 12,43 km
Mysłakowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, w Kotlinie Jeleniogórskiej, u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Miejscowość jest siedzibą władz gminy Mysłakowice.
Źródło opisu: Wikipedia

Miłków

wieś
odległość: 12,55 km
Miłków (do 1945, do marca 1946 Hlondów) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Jej część stanowi Brzezie Karkonoskie. Zwarta i łańcuchowa zabudowa tej miejscowości ciągnie się w górę potoku Miłkówka przez ponad 4 km. Od XVII do XIX wieku Miłków był wraz z Karpaczem ośrodkiem zielarstwa, którym parali się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Łomnica

wieś
odległość: 12,62 km
Łomnica (niem. Lomnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, wzdłuż rzeki Łomnica, w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1945–1954 siedziba gminy Łomnica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Mrowiec

szczyt
odległość: 13,79 km
Mrowiec (513 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, w paśmie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickch, na zachodnim krańcu pasma Wzgórz Karpnickich. Wznosi się na wschód od centrum Mysłakowic.
Źródło opisu: Wikipedia

Kostrzyca

wieś
odległość: 14,39 km
Kostrzyca (niem. Quirl ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, nad potokiem Jedlica, dopływem rzeki Łomnica. W latach 1975–1998 wieś administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Koziniec

szczyt
odległość: 15,20 km
Koziniec, niem. Molken Berg (462 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, we Wzgórzach Dziwiszowskich. Rozczłonkowany szczyt z główną kulminacją o wysokości 462 m n.p.m. położony jest w południowo części Wzgórz Dziwiszowskich, stanowi kulminację grupy wzgórz w zakolu rzeki Bóbr około 5 km na wschód od centrum miejscowości Jelenia Góra, pomiędzy Dąbrowicą a Grabarami. Wzniesienie Koziniec jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Dziwiszowskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Dąbrowica

wieś
odległość: 15,23 km
Dąbrowica (niem. Eichberg, Kreis Hirschberg i. Rsgb.) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wieś położona na wysokości 345–390 m n.p.m. jest rozłożona pomiędzy doliną Bobru a Kozińcem (462 m n.p.m.), u podnóża Wzgórz Dziwiszowskich, należących do Kotliny Jeleniogórskiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukowiec

wieś
odległość: 16,65 km
Bukowiec (niem. Buchwald, czes. Bukovník) – wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, położona na wysokości 400–490 m n.p.m., w Rudawach Janowickich (Sudety Zachodnie). Znajduje się tu zespół pałacowo-parkowy. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Bobrów

wieś
odległość: 16,81 km
Bobrów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Miłkowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. Wieś od początku lat 90.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojanów

wieś
odległość: 16,95 km
Wojanów (do 1945 niem. Schildau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Krogulec

wieś
odległość: 18,01 km
Krogulec (niem. Södrich) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W Krogulcu gniazdują dwa bieliki. W Krogulcu są głównie stawy z rybami.
Źródło opisu: Wikipedia

Brzeźnik

szczyt
odległość: 18,30 km
Brzeźnik (555 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, w paśmie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickch, na południowo-wschodnim krańcu pasma Wzgórz Karpnickich. Od Góry Parkowej oddziela go Przełęcz pod Brzeźnikiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Parkowa

szczyt
odległość: 19,19 km
Góra Parkowa, Wzgórze Gedymina (niem.Spittel-Berg, Spittelberg, Wilhelmshöh, Wilhelmshöhe) szczyt we Wzniesienia Ptasiej Kopy–Stróżka, będących częścią Górach Wałbrzyskich o wysokości 532 m n.p.m. między Wałbrzychem a Szczawnem-Zdrojem. Szczyt znajduje się na terytorium Szczawna i Parku Zdrojowego w Szczawnie. Dawniej była nazywana: Wzgórzem Tkaczy oraz Wzgórzem Szpitalnym, ponieważ należała do szpitala kawalerów maltańskich w Świebodzicach.
Źródło opisu: Wikipedia

Kowary

miasto
odległość: 20,59 km
Kowary – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Historycznie leżące na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO