Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #19694

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, marzec 2024

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Krakowska

droga niesklasyfikowana, jednokierunkowa:nie, asfalt
odległość: 146 m

Berlińska

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 520 m

Wiedeńska

droga dojazdowa, gatunek 1
odległość: 526 m

PT Jelenia Góra

dostęp:nie, podstacja, PKP Energetyka S.A., obiekt przemysłowy, ogrodzenie
odległość: 593 m

Wincentego Pola

trzeciorzędna, asfalt, jednokierunkowa:nie
odległość: 642 m

PKP Enegetyka - Sekcja Zasilania Elektroenergetycznego Jelenia Góra

ogrodzenie, obiekt przemysłowy
odległość: 677 m

Paryska

gatunek 5, droga dojazdowa, grunt
odległość: 718 m

Jelenia Góra JGM1

zabudowanie, skrzynka sygnalizacyjna
odległość: 957 m

TAURON Dystrybucja S.A.

obiekt przemysłowy
odległość: 973 m

Łomnicka

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 1,01 km

Skład opału

obiekt przemysłowy
odległość: 1,04 km

Jelenia Góra JGM3

zabudowanie, skrzynka sygnalizacyjna
odległość: 1,08 km

Aleja Solidarności

droga wojewódzka/powiatowa, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 1,13 km

Skład kruszywa

obiekt przemysłowy
odległość: 1,21 km

Kozia

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 1,75 km

Obiekty na dalszym planie

Bóbr

rzeka
odległość: 1,15 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Koziniec

szczyt
odległość: 4,74 km
Koziniec, niem. Molken Berg (462 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, we Wzgórzach Dziwiszowskich. Rozczłonkowany szczyt z główną kulminacją o wysokości 462 m n.p.m. położony jest w południowo części Wzgórz Dziwiszowskich, stanowi kulminację grupy wzgórz w zakolu rzeki Bóbr około 5 km na wschód od centrum miejscowości Jelenia Góra, pomiędzy Dąbrowicą a Grabarami. Wzniesienie Koziniec jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Dziwiszowskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Dąbrowica

wieś
odległość: 5,67 km
Dąbrowica (niem. Eichberg, Kreis Hirschberg i. Rsgb.) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wieś położona na wysokości 345–390 m n.p.m. jest rozłożona pomiędzy doliną Bobru a Kozińcem (462 m n.p.m.), u podnóża Wzgórz Dziwiszowskich, należących do Kotliny Jeleniogórskiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

rezerwat przyrody, obszar chroniony
odległość: 6,70 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojanów

wieś
odległość: 9,35 km
Wojanów (do 1945 niem. Schildau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Bobrów

wieś
odległość: 9,80 km
Bobrów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Miłkowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. Wieś od początku lat 90.
Źródło opisu: Wikipedia

Gruszkówka

strumień, przepust
odległość: 11,57 km
Gruszkówka – potok górski, lewy dopływ Karpnickiego Potoku o długości 5,55 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, na Wzgórzach Karpnickich w woj. dolnośląskim. Gruszkówkę tworzy kilka blisko położonych, krótkich strumieni, których źródła położone są na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Sokolik

szczyt
odległość: 13,28 km
Sokolik (niem. Forst Berg lub Forstberg, 622 i 642 m n.p.m.) – drugi co do wysokości szczyt w Sokolich Górach, w Rudawach Janowickich. Położony jest w północno-zachodniej części Rudaw Janowickich, w Górach Sokolich, na północ od bliźniaczej Krzyżnej Góry, od której oddziela go Przełączka. Na szczycie i zboczach duże nagromadzenie skałek oraz pojedynczych bloków skalnych.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzyżna Góra

szczyt
odległość: 13,56 km
Krzyżna Góra (niem. Falker Bge. – Kreuzberg), 654 m n.p.m. – jeden z dwóch najbardziej znanych wierzchołków Gór Sokolich (drugi, bardziej znany to Sokolik (642 m n.p.m.), w północno-zachodniej części Rudaw Janowickich). Krzyżna Góra położona jest na południowym wschodzie Gór Sokolich, nad Przełęczą Karpnicką, od której oddziela ją niewielkie wzniesienie Trzy Korony. Zbudowana z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Krogulec

wieś
odległość: 13,80 km
Krogulec (niem. Södrich) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W Krogulcu gniazdują dwa bieliki. W Krogulcu są głównie stawy z rybami.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpniki

wieś
odległość: 13,96 km
Karpniki (niem. Fischbach ) – wieś w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. Wieś położona jest u podnóża Krzyżnej Góry w Rudawach Janowickich, w Sudetach Zachodnich. W latach 1945–1954 miejscowość była siedzibą gminy Karpniki.
Źródło opisu: Wikipedia

Komarno

wieś
odległość: 14,06 km
Komarno (niem. Kammerswaldau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. Leży u podnóży należącego do Korony Gór Polski, najwyższego szczytu Gór Kaczawskich – Skopca (724 m n.p.m.). Stanowi typową wieś łańcuchową.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukówka

szczyt
odległość: 14,08 km
Bukówka – wzniesienie 472 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Kotlinie Kłodzkiej. Wzniesienie położone w Sudetach Środkowych, na Wzgórzach Rogówki, we wschodnim krańcu Kotliny Kłodzkiej około 0,6 km na północ od centrum miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie. Bukówka jest jednym z większych pod względem wysokości wzniesień Wzgórz Rogówki górującym nieznacznie od strony północnej nad pobliskimi Ołdrzychowicami Kłodzkimi.
Źródło opisu: Wikipedia

Trzcińsko

wieś
odległość: 14,10 km
Trzcińsko (niem. Rohrlach dawniej Różniewo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, na pograniczu Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Baraniec

szczyt
odległość: 15,57 km
Baraniec (720,1 m n.p.m., według starszych pomiarów 720,3 m ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra położona jest w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na południe od szczytu Skopiec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa. Jest czwartym pod względem wysokości szczytem szczytem Gór Kaczawskich, po Okolu, Folwarcznej i Skopcu.
Źródło opisu: Wikipedia

Skopiec

szczyt
odległość: 15,84 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Mężykowa

szczyt
odległość: 16,19 km
Mężykowa (niem. Kittner Berg, 543 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w obrębie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Rudaw Janowickch, we wschodniej części Wzgórz Karpnickich. Na południu, poprzez niezbyt wyraźny grzbiet łączy się z Wilczyskiem w masywie Skalnika.
Źródło opisu: Wikipedia

Połom

szczyt
odległość: 18,05 km
Góra Połom (niem. Kitzelberg, 667 m n.p.m.) – szczyt w Wojcieszowie w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w Górach Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich. Leży na lewym brzegu Kaczawy, nad Wojcieszowem Górnym, na zakończeniu krótkiego grzbiety bocznego, odchodzącego od Barańca w Południowym Grzbiecie ku północnemu wschodowi. Cały masyw zbudowany jest z wapieni krystalicznych (marmurów) z wkładkami fyllitów, łupków węglanowych, łupków serycytowo-chlorytowych, łupków węglanowo-kwarcowo-serycytowych, zieleńców i łupków zieleńcowych, które występują też wokoło.
Źródło opisu: Wikipedia

Gruszków

wieś
odległość: 18,32 km
Gruszków (niem. Bärndorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do roku 1946 wieś nazywała się Bärndorf.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaczawa

rzeka
odległość: 19,43 km
Kaczawa (niem. Katzbach, dawniej Kacbacha ) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, lewy dopływ Odry. Przepływa przez województwo dolnośląskie. Swoje źródła ma w Górach Kaczawskich (Góry Ołowiane – pn.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO