Z lotu ptaka: Piechowice - zdjęcie #19655

Piechowice, Piechowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2024

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Piechowice

obiekt administracyjny
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Przemysłowa

droga niesklasyfikowana, asfalt
odległość: 40 m

Kamienna

rzeka
odległość: 83 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Wepa

, obiekt przemysłowy
odległość: 274 m

Polna

droga niesklasyfikowana
odległość: 465 m

Stacja elektroenergetyczna 110 kV

podstacja, ogrodzenie
odległość: 503 m

Pakoszów

obiekt administracyjny, sąsiedztwo
odległość: 617 m

Tysiąclecia

usługa
odległość: 736 m

budowa obwodnicy Piechowic

podrzędny, jednokierunkowa, droga w budowie
odległość: 876 m

Piastówka

strumień
odległość: 1,31 km

Pakoszowska

asfalt, rower, trzeciorzędna
odległość: 1,32 km

Kraina Ciast

piekarnia, zabudowanie
odległość: 1,39 km

Koperkowa

droga dojazdowa
odległość: 1,41 km

Obiekty na dalszym planie

Kościół pw. Bożego Ciała

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 2,79 km
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Wilcza Góra

szczyt
odległość: 5,88 km
Wilcza Góra (dawniej niem. Wolfsberg Grosser) (711 m n.p.m.) - porośnięta lasem góra w Sudetach Wschodnich w Górach Złotych. Na północnym zachodzie Przełęcz Leszczynowa oddziela górę od Ptasznika. Na południowym wschodzie przełęcz bez nazwy oddziela ją od Łysego Garbu.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojcieszyce

wieś
odległość: 5,95 km
Wojcieszyce – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Kromnów

wieś
odległość: 8,68 km
Kromnów (niem. Krommenau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 11,07 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Młynówka

rzeka, przepust
odległość: 11,23 km
Młynówka – struga, lewostronny dopływ Bystrzycy. Płynie przez Bystrzycę Dolną. Młynówka jest odnogą Bystrzycy.
Źródło opisu: Wikipedia

Rybnica

wieś
odległość: 11,91 km
Rybnica (niem. Reibnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wymieniana w 1305 jako osada klasztorna.
Źródło opisu: Wikipedia

Stara Kamienica

wieś
odległość: 12,63 km
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Jelenia Góra

miasto
odległość: 16,21 km
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr im. C.K. Norwida

teatr, zabudowanie
odległość: 16,27 km
'''Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze' – jeleniogórski teatr dramatyczny działający od 1904 roku, na początku jako Dom Sztuki i Stowarzyszeń (niem. Künst und Vereinshaus''), następnie Teatr Miejski w Jeleniej Górze (niem. Stadttheater Hirschberg), od 1945 roku jako scena polska, od roku 1974 pod swoją obecną nazwą.
Źródło opisu: Wikipedia

Golec

szczyt
odległość: 16,53 km
Golec (niem. Eisen Koppe ), 741 m n.p.m. – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w południowo-wschodniej części Gór Sowich. Wzniesienie położone na obszarze Chronionionego Obszaru Krajobrazu Gór Sowich i Bardzkich w południowo-wschodniej części Gór Sowich, na południowo-wschodniej ich krawędzi, około 1,2 km na północny wschód od centrum Przygórza. Kopulaste wzniesienie o zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych zboczach: zachodnich i wschodnich oraz łagodniejszych południowych, z wyrazistą stożkowato zakończona częścią szczytową.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienista

szczyt
odległość: 17,76 km
Kamienista (niem. Stain-Berg) – wzniesienie o wysokości 536 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Wałbrzyskich. Wzniesienie położone jest w północno-zachodniej części Gór Wałbrzyskich, w Masywie Chełmca, około 4 km, na zachód od Szczawna Zdroju. Jest to kopulaste wzniesienie o łagodnych zboczach i mało wyraźnym wierzchołku, który wyrasta z północnego zbocza Chełmca o niecałe 16 m, ponad powierzchnię zbocza.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO