Z lotu ptaka: Szklarska Poręba Dolna - zdjęcie #19616

Szklarska Poręba Dolna, Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2024

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Szklarska Poręba Dolna

obiekt administracyjny, sąsiedztwo

Góry Izerskie

Ludwika Waryńskiego

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 28 m

Skwer Doktora Przemysława Wiatera

kwadrat
odległość: 360 m

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

rzymskokatolickie, kościół, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 391 m

Szklarska Poręba Średnia

obiekt administracyjny
odległość: 408 m

Piastowska

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 417 m

Kolejowa

rower, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 421 m

Szklarski Potok

strumień, przepust
odległość: 434 m

Chata Izerska

hotel, zabudowanie
odległość: 445 m

Piotra Skargi

droga dojazdowa
odległość: 548 m

Macieja Rataja

usługa
odległość: 595 m

Żarno

las
odległość: 711 m

Zielona

nieutwardzona, usługa, gatunek 3
odległość: 773 m

Sanatoryjna

asfalt, droga dojazdowa, usługa, most
odległość: 1,10 km

Spokojna

usługa, żwir
odległość: 1,18 km

Ludowa

usługa
odległość: 1,53 km

Obiekty na dalszym planie

Kamienna

rzeka
odległość: 1,24 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Sztolnia dawnej kopalni pirytu

nieużywane
odległość: 1,95 km

Mała Kamienna

rzeka
odległość: 3,26 km
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

szczyt
odległość: 5,28 km
Wrzosówka (niem. Heidelberg, 694 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Wzniesienie we wschodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Kozią Szyją na zachodzie a Ciemniakiem na wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Mały Ciemniak

szczyt
odległość: 5,82 km
Mały Ciemniak (niem. Untern Nebelberg, 578 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta z bocznego ramienia, które odchodzi ku południowemu wschodowi od Ciemniaka.
Źródło opisu: Wikipedia

Kozia Szyja

szczyt
odległość: 5,88 km
Kozia Szyja (niem. Ziegenhalsberg) – wzniesienie o wysokości 748 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Kamienickim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w północno-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Grzbietu Kamienieckiego Gór Izerskich, około 2,4 km na południowy wschód od miejscowości Chromiec. Na zachodzie łączy się z Kopaniem, na wschodzie z Ciemniakiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Bożego Ciała

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 7,32 km
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopań

szczyt
odległość: 7,35 km
Kopań (niem. Hŭttenbusch, 751 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra we wschodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Gaikiem na zachodzie a Kozią Szyją na wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukowna

szczyt
odległość: 7,65 km
Bukowna (542 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Podgórzynem, Przesieką a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

wieś
odległość: 8,37 km
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Zaroślak

szczyt
odległość: 8,88 km
Zaroślak (niem. Heideberg, 485 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Najdalej na północny zachód wysunięty szczyt Pogórza Karkonoskiego. Stanowi zakończenie bocznego grzbietu, odchodzącego ku północy od Złotego Widoku.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw św. Antoniego Padewskiego

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, kościół, chrześcijańska
odległość: 9,31 km

Kromnów

wieś
odległość: 10,36 km
Kromnów (niem. Krommenau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Wilcza Góra

szczyt
odległość: 10,69 km
Wilcza Góra (dawniej niem. Wolfsberg Grosser) (711 m n.p.m.) - porośnięta lasem góra w Sudetach Wschodnich w Górach Złotych. Na północnym zachodzie Przełęcz Leszczynowa oddziela górę od Ptasznika. Na południowym wschodzie przełęcz bez nazwy oddziela ją od Łysego Garbu.
Źródło opisu: Wikipedia

Chromiec

wieś
odległość: 10,82 km
Chromiec (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Chromiec prawdopodobnie powstał pod koniec XIV wieku, w związku z budową huty szkła leśnego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojcieszyce

wieś
odległość: 11,88 km
Wojcieszyce – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Antoniów

wieś
odległość: 12,03 km
Antoniów (niem. Antoniwald) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica, nad rzeką Kamienicą. W administracyjnych granicach Antoniowa znajduje się od 1974 roku wieś Jaroszyce. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Świerczek

szczyt
odległość: 12,22 km
Świerczek (588 m n.p.m.) – wzniesienie w Grzbiecie Kamienickim Gór Izerskich, w Sudetach Zachodnich. Położone jest w środkowej części Grzbietu Kamienickiego, w bocznym ramieniu odchodzącym od Kamienicy ku północnemu wschodowi. Na zachodzie łączy się z Kowalówką.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienica

wieś
odległość: 12,68 km
Mała Kamienica (niem. Hindorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Kwieciszowice

wieś
odległość: 15,37 km
Kwieciszowice – wieś w Polsce (sołectwo ), położona w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie lwóweckim, w gminie (miejsko-wiejskiej) Mirsk. Do 1945 roku wieś znajdowała się w granicach Niemiec i nosiła nazwę Blumendorf. Po zakończeniu II wojny światowej Blumendorf znalazło się w granicach Polski; tymczasowo używano wówczas nazwy Kwietniewo.
Źródło opisu: Wikipedia

Proszowa

wieś
odległość: 16,86 km
Proszowa (niem. Gräflich Kunzendorf) – niewielka wieś w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na Przedgórzu Rębiszowskim, w dolinie potoku Łada, u północnego podnóża Grzbietu Kamienickiego (Góry Izerskie). Znajduje się na wschód od wsi Przecznica, na zachód od Kwieciszowic i na południe od Rębiszowa.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO