Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #19142

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: jesień, grudzień 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Podwale

ruchliwa ulica, platforma, kostka brukowa
odległość: 220 m

Jasna

kostka brukowa, ruchliwa ulica, jednokierunkowa
odległość: 329 m

Posąg Jelenia

grafika
odległość: 356 m

Well Fitness

Well Fitness, centrum fitness
odległość: 362 m

Wieża bramy zamkowej

historyczne, zabudowanie, mury obronne, wieża
odległość: 395 m

Wieża Bramy Zamkowej

punkt widokowy
odległość: 395 m

Informacja Turystyczna

punkt informacyjny
odległość: 396 m

Grodzka

ruchliwa ulica, kostka brukowa, jednokierunkowa
odległość: 405 m

Czekoladziarnia

kawiarnia
odległość: 428 m

Baszta Grodzka

historyczne, zabudowanie, wieża, mury obronne
odległość: 477 m

Biedronka

Biedronka, supermarket, Jeronimo Martins Polska S.A., obiekt handlowy
odległość: 691 m

Kamienna

rzeka
odległość: 1,00 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Sobieskiego

platforma
odległość: 1,07 km

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 1,61 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Transportowa

platforma
odległość: 1,63 km

Dworzec PKP Jelenia Góra Zachodnia

dworzec kolejowy
odległość: 1,91 km

Pieprzyk

stacja paliw, zabudowanie
odległość: 2,44 km

Dino

Dino, Dino, supermarket, supermarket
odległość: 2,48 km

Okopowa

platforma
odległość: 2,55 km

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
odległość: 2,63 km
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Ciepłownia ECO Jelenia Góra

ogrodzenie, , obiekt przemysłowy
odległość: 3,48 km

Orlen

PKN Orlen, Orlen, stacja paliw
odległość: 3,92 km

Godzisz

szczyt
odległość: 4,27 km

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny
odległość: 4,63 km

Goduszyn

obiekt administracyjny, przedmieście
odległość: 4,71 km

Draexlmaier sp. z o.o.

budynek przemysłowy
odległość: 5,37 km

Zorka Sp. z o.o.

budynek przemysłowy
odległość: 6,04 km

Skalica

szczyt
odległość: 7,41 km

gmina Stara Kamienica

obiekt administracyjny
odległość: 7,73 km
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Rybnica

obiekt administracyjny
odległość: 7,73 km
Rybnica (niem. Reibnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wymieniana w 1305 jako osada klasztorna.
Źródło opisu: Wikipedia

Giełda Towarowa

rynek
odległość: 7,90 km

Wojcieszyce

obiekt administracyjny
odległość: 8,72 km
Wojcieszyce – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Komorzyca

szczyt
odległość: 8,94 km

Wojciecha Korfantego

ruchliwa ulica
odległość: 9,56 km

Mędlica

szczyt
odległość: 10,66 km

Obiekty na dalszym planie

Zamek Chojnik

zamek, PTTK, oddział Sudety Zachodnie, atrakcja
odległość: 16,12 km
Zamek Chojnik (niem. Kynast) – zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.
Źródło opisu: Wikipedia

Piechowice

miasto
odległość: 18,22 km
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kwieciszowice

wieś
odległość: 27,07 km
Kwieciszowice – wieś w Polsce (sołectwo ), położona w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie lwóweckim, w gminie (miejsko-wiejskiej) Mirsk. Do 1945 roku wieś znajdowała się w granicach Niemiec i nosiła nazwę Blumendorf. Po zakończeniu II wojny światowej Blumendorf znalazło się w granicach Polski; tymczasowo używano wówczas nazwy Kwietniewo.
Źródło opisu: Wikipedia

Labe

rzeka
odległość: 31,51 km
Łaba – rzeka w Niemczech i Czechach o długości 1165 km (370 km w Czechach) i powierzchni dorzecza 144 055 km² (w Czechach 51 394 km²). Ma źródła w Karkonoszach, na południe od Łabskiego Szczytu, na wysokości 1387 m n.p.m., w pobliżu polskiej granicy; uchodzi do Zatoki Helgolandzkiej Morza Północnego w okolicach Cuxhaven. Jest największą rzeką Czech oraz jedną z większych europejskich rzek i rzecznych szlaków komunikacyjno-transportowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Kwisa

rzeka, przepust
odległość: 35,15 km
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Jizera

rzeka
odległość: 43,45 km
Izera – rzeka w Czechach i na granicy w Polsce; prawy dopływ Łaby; długość 164 km. Źródlisko w Górach Izerskich tworzone z wielu drobnych strumyków wypływających z południowego zbocza Smreku na wysokości 980 m n.p.m. W górnym biegu na Hali Izerskiej płynie na południowy wschód meandrującym korytem przez długi ciąg torfowisk wysokich objętych ścisłym rezerwatem przyrody Torfowiska Doliny Izery w Polsce oraz Rašeliniště Izery Czechach. W górnym biegu, na odcinku od źródła do osady Mytiný, wyznacza granicę polsko-czeską na długości 15 km.
Źródło opisu: Wikipedia

Świeradów-Zdrój

miasto
odległość: 44,74 km
Świeradów-Zdrój (niem. Bad Flinsberg) – miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. Według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. miasto miało 4100 mieszkańców. Świeradów-Zdrój leży na Dolnym Śląsku, w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w południowej części powiatu lubańskiego, w Sudetach Zachodnich, niedaleko Jeleniej Góry.
Źródło opisu: Wikipedia

Bogatynia

miasto
odległość: 86,96 km
Bogatynia – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie zgorzeleckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Bogatynia.
Źródło opisu: Wikipedia

Lužická Nisa

rzeka
odległość: 97,26 km
Nysa Łużycka – rzeka w Czechach (kraj liberecki), Niemczech (Saksonia) i Polsce (woj. dolnośląskie i lubuskie); lewobrzeżny dopływ Odry. Długość rzeki wynosi (według różnych publikacji) od 251,6 km do 254,6 km. Zlewnia Nysy Łużyckiej obejmuje obszar o powierzchni (według różnych publikacji) od 4297 km² do 4403 km².
Źródło opisu: Wikipedia

Frauenkirche

miejsce kultu, kościół, protestanckie, chrześcijańska
odległość: 102,28 km
Kościół Marii Panny w Dreźnie (niem. Frauenkirche (Dresden), w skrócie: Kościół Mariacki) – barokowy luterański kościół znajdujący się na drezdeńskim Neumarkt (pol. Nowy Rynek). Ta monumentalna świątynia to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych w Europie zabytków protestanckiej architektury sakralnej. Największy na świecie obok katedry w Strasburgu budynek wzniesiony z piaskowca, jego kopuła to najokazalsza tego typu konstrukcja wykonana z kamienia wśród kościołów leżących na północ od Alp.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO