Z lotu ptaka: Stara Kamienica - zdjęcie #19131

Stara Kamienica, gmina Stara Kamienica, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: jesień, listopad 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Stara Kamienica

obiekt administracyjny
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Stara Kamienica

obiekt administracyjny
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogórze Izerskie

Basztowa

droga dojazdowa
odległość: 5 m

Kamienica

rzeka
odległość: 417 m

Kamienicka

trzeciorzędna
odległość: 504 m

Spacerowa

droga dojazdowa
odległość: 546 m

Koralowa

droga dojazdowa
odległość: 672 m

Granitowa

droga dojazdowa
odległość: 871 m

S83

wieża
odległość: 1,07 km

S82

wieża
odległość: 1,29 km

S81

wieża
odległość: 1,55 km

Diamentowa

droga dojazdowa
odległość: 1,78 km

Obiekty na dalszym planie

Golec

szczyt
odległość: 3,90 km
Golec (niem. Eisen Koppe ), 741 m n.p.m. – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w południowo-wschodniej części Gór Sowich. Wzniesienie położone na obszarze Chronionionego Obszaru Krajobrazu Gór Sowich i Bardzkich w południowo-wschodniej części Gór Sowich, na południowo-wschodniej ich krawędzi, około 1,2 km na północny wschód od centrum Przygórza. Kopulaste wzniesienie o zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych zboczach: zachodnich i wschodnich oraz łagodniejszych południowych, z wyrazistą stożkowato zakończona częścią szczytową.
Źródło opisu: Wikipedia

Barcinek

wieś
odległość: 5,23 km
Barcinek (niem. Berthelsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. Barcinek to duża wieś o długości około 2,7 km, leżąca w Obniżeniu Starej Kamienicy, na granicy ze Wzniesieniami Radoniowskimi, nad rzeką Kamienicą, na wysokości około 315–340 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 5,62 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienista

szczyt
odległość: 6,73 km
Kamienista (niem. Stain-Berg) – wzniesienie o wysokości 536 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Wałbrzyskich. Wzniesienie położone jest w północno-zachodniej części Gór Wałbrzyskich, w Masywie Chełmca, około 4 km, na zachód od Szczawna Zdroju. Jest to kopulaste wzniesienie o łagodnych zboczach i mało wyraźnym wierzchołku, który wyrasta z północnego zbocza Chełmca o niecałe 16 m, ponad powierzchnię zbocza.
Źródło opisu: Wikipedia

Pasiecznik

wieś
odległość: 6,79 km
Pasiecznik – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Pasiecznik to duża wieś łańcuchowa o długości około 2,8 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, pomiędzy Przedgórzem Rębiszowskim na południowym zachodzie i Wzniesieniami Radoniowskimi na północnym wschodzie, na wysokości około 380-435 m n.p.m. Przez miejscowość prowadzi droga krajowa nr 30. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Janice

wieś
odległość: 8,10 km
Janice – wieś w Polsce położona na Przedgórzu Rębiszowskim w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Janice to mała i luźno zabudowana wieś o długości około 1,25 km leżąca na Pogórze Izerskie, na Przedgórzu Rębiszowskim, wzdłuż Janickiej Strugi i jej dopływu, na wysokości około 420-455 m n.p.m. Najstarszy dokument, jaki wspomina o wsi, pochodzi z 1348 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Grudza

wieś
odległość: 8,53 km
Grudza (niem. Birngrütz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Grudza to wieś łańcuchowa o długości około 1,9 km położona jest na Pogórzu Izerskim, na Przedgórzu Rębiszowskim na wysokości około 430-500 m n.p.m.. Jest najwyżej położoną wsią całego Pogórza Izerskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Pokrzywnik

wieś
odległość: 10,28 km
Pokrzywnik (do 1945 r. niem. Riemendorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Pokrzywnik to niewielka wieś leżąca na Pogórzu Izerskim, na południowo-wschodnim skraju Wzgórz Radomickich, na wysokości około 330-370 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamkowa Góra

szczyt
odległość: 10,90 km
Zamkowa Góra (niem. Schlossberg, Schloss-Berg, 618 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich na terenie Wałbrzycha, w dzielnicy Glinik. Szczyt położony jest w południowo-wschodniej części Gór Wałbrzyskich, w masywie Rybnickiego Grzbietu, na południe od dzielnicy Wałbrzycha Podgórze. Poniżej szczytu po północno-zachodniej stronie płynie Pełcznica.
Źródło opisu: Wikipedia

Maciejowiec

wieś
odległość: 11,07 km
Maciejowiec (niem. Nieder-, Ober- Matzdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim w powiecie lwóweckim w gminie Lubomierz. Wieś łańcuchowa położona na wschodnim krańcu Wzgórz Radoniowskich, w dolinie Maciejowickiego Potoku (dorzecze Bobru), około 8 km na południowy wschód od Lubomierza. Zabudowania Maciejowca położone są na wysokości 345–395 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka
odległość: 11,17 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Pilchowice

wieś
odległość: 13,18 km
Pilchowice (niem. Mauer) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Pilchowice to jedno z większych sołectw gminy w dolinie Pilchowickiego Potoku (230-290 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Rębiszów

wieś
odległość: 14,19 km
Rębiszów (niem. Rabishau) – duża wieś (sołectwo, 703 mieszkańców) w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk, na Dolnym Śląsku, położona nad potokiem Mrożynka i jego prawym dopływem Skitnicą, na Pogórzu Izerskim – w zachodniej części Przedgórzu Rębiszowskim oraz we wschodniej części Kotliny Mirskiej. W latach 1945–1954 siedziba gminy Rębiszów. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Radomice

wieś
odległość: 14,35 km
Radomice (tuż po wojnie Marynki, niem. Wünschendorf) – niewielka wieś sołecka w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. W XX wieku działały w niej kopalnie złota i rud uranu. Leży na Wzgórzach Radomickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Chmieleń

wieś
odległość: 14,55 km
Chmieleń (niem. Langwasser) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Chmieleń to wieś łańcuchowa o długości około 3,8 km, leżąca w południowo-wschodniej części Pogórza Izerskiego, na północnym krańcu Przedgórza Rębiszowskiego, na granicy ze Wzgórzami Radoniowskimi, na wysokości około 380–420 m n.p.m. Przez wieś płynie Długi Potok, zwany tu Chmielewskim Potokiem. W latach 1954–1959 wieś należała i była siedzibą władz gromady Chmieleń, po jej zniesieniu w gromadzie Milęcice, którą włączono do gromady Lubomierz.
Źródło opisu: Wikipedia

Gajówka

wieś
odległość: 14,77 km
Gajówka – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Gajówka to Gajówka to rozproszona wieś leżąca na Pogórzu Izerskim, w północno-wschodniej części Kotliny Mirskiej, u północnego podnóża Przedgórza Rębiszowskiego, na wysokości około 380-400 m n.p.m.. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Mrożynka

rzeka
odległość: 16,76 km
Mrożynka (niem. Vogtsbach) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w Górach Izerskich, w prawym dorzeczu Kwisy. Długość ok. 11 km, źródła na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Nielestno

wieś
odległość: 18,29 km
Nielestno (niem. Waltersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W dokumencie z 1217 roku wydanym przez biskupa wrocławskiego Lorenza miejscowość wymieniona jest w zlatynizowanej, staropolskiej formie „Neleztno”.
Źródło opisu: Wikipedia

Dzieża

rzeka, przepust
odległość: 20,39 km
Dzieża, Dzierża (niem. Uppichbach, Uppich Bach) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w Górach Izerskich, w prawym dorzeczu Kwisy, długość 5,6 km, źródła na wysokości ok. 650 m n.p.m., ujście – ok. 345 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Kwisa

rzeka
odległość: 21,93 km
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO