Z lotu ptaka: Stara Kamienica - zdjęcie #19125

Stara Kamienica, gmina Stara Kamienica, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: jesień, listopad 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Stara Kamienica

obiekt administracyjny
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Stara Kamienica

obiekt administracyjny, stacja
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogórze Izerskie

Kasztelańska

droga dojazdowa
odległość: 29 m

Basztowa

droga dojazdowa
odległość: 170 m

Zamkowa

trzeciorzędna, most
odległość: 226 m

Rodzinna Przychodnia Lekarska w Starej Kamienicy

ogrodzenie, lekarze
odległość: 319 m

Sportowa

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 451 m

Hetmańska

nieutwardzona, droga dojazdowa
odległość: 452 m

Dworzec PKP Stara Kamienica

dworzec kolejowy
odległość: 921 m

Peron 1

peron
odległość: 922 m

Kolejowa

usługa
odległość: 927 m

Peron 2

peron
odległość: 935 m

Stara Kamienica SK

skrzynka sygnalizacyjna, zabudowanie
odległość: 1,19 km

LBF

obiekt przemysłowy
odległość: 1,21 km

Obiekty na dalszym planie

Mała Kamienica

wieś
odległość: 3,23 km
Mała Kamienica (niem. Hindorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

wieś
odległość: 6,17 km
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Chromiec

wieś
odległość: 7,99 km
Chromiec (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Chromiec prawdopodobnie powstał pod koniec XIV wieku, w związku z budową huty szkła leśnego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kwieciszowice

wieś
odległość: 8,75 km
Kwieciszowice – wieś w Polsce (sołectwo ), położona w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie lwóweckim, w gminie (miejsko-wiejskiej) Mirsk. Do 1945 roku wieś znajdowała się w granicach Niemiec i nosiła nazwę Blumendorf. Po zakończeniu II wojny światowej Blumendorf znalazło się w granicach Polski; tymczasowo używano wówczas nazwy Kwietniewo.
Źródło opisu: Wikipedia

Antoniów

wieś
odległość: 8,84 km
Antoniów (niem. Antoniwald) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica, nad rzeką Kamienicą. W administracyjnych granicach Antoniowa znajduje się od 1974 roku wieś Jaroszyce. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kozia Szyja

szczyt
odległość: 9,01 km
Kozia Szyja (niem. Ziegenhalsberg) – wzniesienie o wysokości 748 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Kamienickim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w północno-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Grzbietu Kamienieckiego Gór Izerskich, około 2,4 km na południowy wschód od miejscowości Chromiec. Na zachodzie łączy się z Kopaniem, na wschodzie z Ciemniakiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienna

rzeka
odległość: 10,38 km
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Proszowa

wieś
odległość: 10,49 km
Proszowa (niem. Gräflich Kunzendorf) – niewielka wieś w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na Przedgórzu Rębiszowskim, w dolinie potoku Łada, u północnego podnóża Grzbietu Kamienickiego (Góry Izerskie). Znajduje się na wschód od wsi Przecznica, na zachód od Kwieciszowic i na południe od Rębiszowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienna

rzeka
odległość: 12,14 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Mrożynka

przepust, strumień, rzeka
odległość: 13,03 km
Mrożynka (niem. Vogtsbach) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w Górach Izerskich, w prawym dorzeczu Kwisy. Długość ok. 11 km, źródła na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Przecznica

wieś
odległość: 14,92 km
Przecznica (niem. Querbach) – wieś łańcuchowa, sołectwo w gminie Mirsk, w powiecie lwóweckim, w województwie dolnośląskim. Przecznica położona jest w Górach Izerskich i na Pogórzu Izerskim (Kotlina Mirska). Przez wieś przebiega lokalna droga nr 2494D łącząca Jelenią Górę z Gryfowem, Lwówkiem i Świeradowem (dawny trakt jeleniogórsko-żytawski).
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarka

rzeka
odległość: 15,40 km
Szklarka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 6,78 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy. Wypływa na północnych zboczach Śmielca na wysokości 740 m n.p.m. z połączenia dwóch potoków - Górnej Szklarki i Niedźwiady.
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Szklarki

wodospad, atrakcja
odległość: 15,78 km
Wodospad Szklarki (niem. Kochelfall) – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka (27 m wysokości) wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m. w granicach administracyjnych Piechowic. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie, gdzie tworzy kocioł eworsyjny.
Źródło opisu: Wikipedia

Mlądz

wieś
odległość: 17,13 km
Mlądz (niem. Mühldorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. To niewielka wieś o rozproszonej zabudowie o długości około 1,6 km, położona na Pogórzu Izerskim, w Kotlinie Mirskiej na pograniczu z Przedgórzem Rębiszowskim, obok Rębiszowa, rozciągnięta wzdłuż potoku Mrożynka i nad Przecznickim Potokiem, na wysokości około 390-410 m n.p.m.. Wieś wybitnie rolnicza, bez własnej szkoły, kościoła ani połączeń komunikacyjnych.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 30,71 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO