Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #19061

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: jesień, listopad 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Plac Ratuszowy

ścieżka dla pieszych, kostka brukowa
odległość: 83 m

Boczna

ścieżka dla pieszych
odległość: 106 m

Solna

asfalt, ścieżka dla pieszych
odległość: 171 m

Świtezianka

kawiarnia
odległość: 197 m

Mroczna

ścieżka dla pieszych
odległość: 202 m

Szkolna

kostka brukowa, asfalt, ścieżka dla pieszych
odległość: 202 m

Długa

ścieżka dla pieszych
odległość: 202 m

Pod Arkadami

apteka
odległość: 208 m

Kino Grand

zabudowanie, kino
odległość: 253 m

Staromiejska

apteka
odległość: 272 m

TR-1

przechowalnia uliczna, transformator
odległość: 282 m

Cukiernia

kawiarnia, cukierniczy
odległość: 285 m

TR-2

przechowalnia uliczna, transformator
odległość: 289 m

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górej

gmach sądu
odległość: 303 m

Krótka

ścieżka dla pieszych
odległość: 303 m

Bankowa 02

pokrycie dachu, platforma, przystanek autobusowy
odległość: 347 m

Centrum Kultury Kwadrat

zabudowanie, centrum społeczności
odległość: 353 m

BNP Paribas

bank, BNP Paribas Bank Polska, zabudowanie
odległość: 368 m

mBank

zabudowanie, mBank, bank
odległość: 375 m

Bankowa 01

przystanek autobusowy, platforma
odległość: 392 m

PKO BP

zabudowanie, PKO BP, Bank PKO BP, bank
odległość: 416 m

Kurczak

fast food
odległość: 419 m

JRG 2 Jelenia Góra

zabudowanie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, remiza strażacka
odległość: 429 m

Kamil Turek Stomatologia

dentysta, Kamil Turek, zabudowanie
odległość: 436 m

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze

zabudowanie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, remiza strażacka
odległość: 444 m

Santander

zabudowanie, Santander, bank
odległość: 462 m

Millennium Bank

zabudowanie
odległość: 463 m

Książnica Karkonoska

biblioteka
odległość: 465 m

Jeleniogórska Ochotnicza Straż Pożarna

remiza strażacka
odległość: 471 m

Filharmonia Dolnośląska

teatr
odległość: 530 m

Kościół Nowoapostolski

nowa apostolska, chrześcijańska, miejsce kultu, zabudowanie
odległość: 549 m

W Stulecie Wiosny Ludów

obelisk
odległość: 823 m

Skłodowskiej-Curie

platforma, automat sprzedający
odległość: 840 m

Areszt Śledczy

więzienie, ogrodzenie
odległość: 880 m

Biedronka

obiekt handlowy, Biedronka, Jeronimo Martins Polska S.A., supermarket
odległość: 882 m

Kamienna

rzeka
odległość: 1,03 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Sąd

platforma
odległość: 1,14 km

Pijawnik

strumień, przepust
odległość: 1,14 km

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej

szkoła
odległość: 1,20 km

Wzgórze Kościuszki

park
odległość: 1,21 km

Miejskie Przedszkole Nr 4

przedszkole, zabudowanie
odległość: 1,32 km

Sąd Rejonowy

gmach sądu
odległość: 1,42 km

Obiekty na dalszym planie

Teatr im. C.K. Norwida

teatr, zabudowanie
odległość: 736 m
'''Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze' – jeleniogórski teatr dramatyczny działający od 1904 roku, na początku jako Dom Sztuki i Stowarzyszeń (niem. Künst und Vereinshaus''), następnie Teatr Miejski w Jeleniej Górze (niem. Stadttheater Hirschberg), od 1945 roku jako scena polska, od roku 1974 pod swoją obecną nazwą.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

rzeka, przepust
odległość: 8,10 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Witosza

szczyt
odległość: 9,02 km
Witosza (484 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, na wschodnich obrzeżach miejscowości Staniszów. Niewielkie wyróżniające się skaliste wzgórze, jest drugim pod względem wysokości wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym około 100 m od wschodniej strony nad środkową częścią miejscowości- Staniszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Zdrojowy

park, park
odległość: 9,02 km
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Figura św. Jana Nepomucena

pomnik
odległość: 9,07 km
'''Pomnik św. Jana Nepomucena''' – XVIII wieczna rzeźba (nepomuk) autorstwa Jana Jerzego Urbańskiego przedstawiająca Jana Nepomucena, znajduje się na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pomnik został wykonany w latach 1730–1732 na zlecenie wrocławskiej kapituły katedralnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Staniszów

wieś
odległość: 9,25 km
Staniszów (niem. Stonsdorf (do 1945), Stansdorf; od 1945 do 1948 Łącznikowo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn licząca 817 mieszkańców (31 III 2011 r.). Położona jest 9 km od miasta Jelenia Góra, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej, w pobliżu uzdrowiska Cieplice. W latach 1975–1998 miejscowość należała terytorialnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr Zdrojowy

teatr, zabudowanie
odległość: 9,32 km
'''Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju (Dworek Chopina)''' – pochodzący z XIX wieku teatr zdrojowy w Dusznikach Zdroju. Koncertował w nim w 1826 roku Fryderyk Chopin.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 9,32 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrona

szczyt
odległość: 9,35 km
Wrona (niem. Krähenberg , 692,9 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w środkowej części Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w północno-środkowej części Gór Sowich, około 3,5 km na południowy zachód od centrum miejscowości Bielawa. Kopulaste wzniesienie o bardzo zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych wschodnich i zachodnich zboczach, z płaską wyrazistą powierzchnią będące niższą kulminacją Kawki (705 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Skopiec

szczyt
odległość: 10,21 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórna

rzeka
odległość: 11,09 km
Podgórna (do 1945 niem. ) – potok, prawy dopływ Wrzosówki o długości 11,99 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Jego źródło znajduje się w Karkonoszach, w środkowej części Śląskiego Grzbietu, między Małym Szyszakiem a Tępym Szczytem, na wysokości 1244 m n.p.m. Płynie na północ krętą doliną z licznymi zakolami.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojcieszyce

wieś
odległość: 11,86 km
Wojcieszyce – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Czerwoniak

szczyt
odległość: 12,55 km
Czerwoniak (dawniej Rubro monte, niem. Roten Berg, Roter Berg lub Rotheberg, po 1945 r. również Czerwona Góra) – położona na granicy Kotliny Kłodzkiej i Rowu Górnej Nysy, w pobliżu wsi Stary Wielisław, Gorzanów i Krosnowice, góra ze szczytem na wysokości 399 m n.p.m., stanowiąca wyraźnie oddzielony, samodzielny masyw o charakterystycznym kształcie. Czerwoniak stanowi kulminację w grzbiecie ciągnącym się od Kamiennej Góry w Górach Bystrzyckich ku zbiegowi rzeki Wielisławki i Bystrzycy Dusznickiej oraz ujścia tej ostatniej do Nysy Kłodzkiej. Północne zbocze łagodnie opada do doliny Wielisławki, południowe (bardzo strome) wznosi się nad zakolem Nysy Kłodzkiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Mysłakowice

wieś
odległość: 13,14 km
Mysłakowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, w Kotlinie Jeleniogórskiej, u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Miejscowość jest siedzibą władz gminy Mysłakowice.
Źródło opisu: Wikipedia

Mrowiec

szczyt
odległość: 13,67 km
Mrowiec (513 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, w paśmie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickch, na zachodnim krańcu pasma Wzgórz Karpnickich. Wznosi się na wschód od centrum Mysłakowic.
Źródło opisu: Wikipedia

Włókniarzy

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 14,25 km
Aleja Włókniarzy – jedna z głównych i najdłuższych ulic w Łodzi. Do czasu otwarcia 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 (Łódź Północ – Tuszyn), stanowiącego jednocześnie wschodnią obwodnicę Łodzi, była częścią drogi krajowej nr 1 (E75). W związku z tym, od 1 lipca 2016 r. al. Włókniarzy znajduje się w ciągu drogi krajowej numer 91.
Źródło opisu: Wikipedia

Kostrzyca

odległość: 15,38 km

Bukowiec

wieś
odległość: 16,79 km
Bukowiec (niem. Buchwald, czes. Bukovník) – wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, położona na wysokości 400–490 m n.p.m., w Rudawach Janowickich (Sudety Zachodnie). Znajduje się tu zespół pałacowo-parkowy. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO