Z lotu ptaka: Bolków - zdjęcie #18260

Bolków, gmina Bolków, powiat jaworski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat jaworski

obiekt administracyjny
Powiat jaworski – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest miasto Jawor. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Bolków

obiekt administracyjny
Bolków – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedzibą gminy jest miasto Bolków.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogórze Wałbrzyskie

Świny

obiekt administracyjny
odległość: 69 m
Świny (niem. Schweinhaus) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Bolków, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach, przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. W 1945 roku wieś nosiła nazwy Chlewiska, Świnka.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Świny

zamek, atrakcja, punkt informacyjny, parking, PTTK Wałbrzych
odległość: 490 m
Zamek Świny (niem. Schweinhausburg) – pierwotnie gród, następnie zamek obronny, a od początków XVII w. zamek mieszkalny na Śląsku we wsi Świny koło Bolkowa, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach. Zamek został zbudowany z brunatno-czerwonego zlepieńca na wzgórzu zamkowym zbudowanym z porfiru kwarcowego i tufu porfirowego, Wymieniono go raz pierwszy w kronice Kosmasa w 1108 r. pod nazwą Zvini in Polonia.
Źródło opisu: Wikipedia

Pomnik ofiar wojen napoleońskiej, śląskiej i I wojny światowej

pomnik
odległość: 577 m

Kościół pw. św. Mikołaja

miejsce kultu, chrześcijańska, rzymskokatolickie, kościół
odległość: 641 m

Obiekty na dalszym planie

Park Krajobrazowy Chełmy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 2,31 km
Park Krajobrazowy Chełmy – obszar chroniony od 1992 r. Znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego, w powiatach: jaworskim i złotoryjskim (fragment jego otuliny leży także w powiecie legnickim). Zajmuje powierzchnię 15 990,76 ha, natomiast jego otulina liczy 12 470,83 ha. Park jest położony we wschodniej części Pogórza Kaczawskiego (Pogórze Złotoryjskie), w Sudetach Zachodnich.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogwizdów

wieś
odległość: 5,56 km
Pogwizdów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Paszowice, na Pogórzu Kaczawskim (Pogórzu Złotoryjskim) w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. Wieś Pogwizdów wspomniana została po raz pierwszy w dokumencie księcia Henryka I Brodatego w 1203 r. jako Helmerichesdorf, czyli wieś Helmeryka ewentualnie Elmeryka.
Źródło opisu: Wikipedia

Nysa Mała

rzeka, strumień, przepust
odległość: 6,80 km
Nysa Mała – rzeka o długości ok. 19 km, lewy dopływ Nysy Szalonej. Dorzecze w gminach Bolków i Paszowice
Źródło opisu: Wikipedia

Grobla

wieś
odległość: 8,42 km
Grobla (niem. Gräbel) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Paszowice, na Pogórzu Kaczawskim (Pogórzu Złotoryjskim) w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. Jest najmniejszym sołectwem gminy Paszowice.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. św. Anny

kościół, miejsce kultu, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 8,44 km
'''Kościół pw. św. Anny w Lubawce''' – świątynia katolicka, jeden z trzech czynnych kościołów na terenie Lubawki.
Źródło opisu: Wikipedia

Radogost

szczyt
odległość: 11,01 km
Radogost (niem. Janusberg) – wzniesienie o wysokości 398 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, na Pogórzu Zachodniosudeckim, dokładniej na Pogórzu Kaczawskim. Wzniesienie położone jest na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy” w województwie dolnośląskim, w południowo-wschodniej części Pogórza Kaczawskiego, dokładniej na Pogórzu Złotoryjskim, około 3,2 km na południowy wschód od Myśliborza. Niewielkie powulkaniczne wzniesienie, w kształcie ściętego stożka, o dość stromym północnym i wschodnim zboczu, z wyraźnie podkreślonym wierzchołkiem, wznosi się na wschodniej krawędzi Wzgórz Złotoryjskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Dębowa

szczyt
odległość: 11,72 km
Dębowa, Dębowa Góra – wzniesienie 506 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika – Krowiarkach. Wzniesienie położone jest w Sudetach Wschodnich, w północno-zachodniej części Masywu Śnieżnika, na północno-zachodnim krańcu długiego grzbietu odchodzącego od Śnieżnika, w północno-zachodniej części Krowiarek, około 2,4 km, na południowy zachód od miejscowości Żelazno. Po południowo-zachodniej stronie góry u podnóża, położona jest miejscowość Gorzanów.
Źródło opisu: Wikipedia

Mężyk

szczyt
odległość: 11,88 km
Mężykowa (niem. Kittner Berg, 543 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w obrębie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Rudaw Janowickch, we wschodniej części Wzgórz Karpnickich. Na południu, poprzez niezbyt wyraźny grzbiet łączy się z Wilczyskiem w masywie Skalnika.
Źródło opisu: Wikipedia

Jakuszowa

wieś
odległość: 13,33 km
Jakuszowa (niem. Jakobsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Paszowice, na Pogórzu Kaczawskim (Pogórzu Złotoryjskim) w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi ze średniowiecznego dokumentu z 1307 roku gdzie wymieniona jest jako Jacobivilla czyli po łacinie Wieś Jakuba.
Źródło opisu: Wikipedia

Bazaltowa Góra

szczyt
odległość: 13,88 km
Bazaltowa Góra – wzniesienie o wysokości 368 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, na Pogórzu Kaczawskim. Wzniesienie położone jest na terenie Parku Krajobrazowego "Chełmy", w południowo-wschodniej części Pogórza Kaczawskiego, na Pogórzu Złotoryjskim, około 6,0 km na południowy zachód od Jawora w województwie dolnośląskim. Niewielkie powulkaniczne wzniesienie, w kształcie małego stożka, o dość stromych zboczach, z wyraźnie podkreślonym wierzchołkiem, wznosi się na wschodniej krawędzi Wzgórz Złotoryjskich, przy wschodniej granicy Parku Krajobrazowego "Chełmy".
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO