Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #17977

Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Lubańska

asfalt, trzeciorzędna, droga dojazdowa
odległość: 31 m

Jelenia Góra Cieplice

odległość: 602 m

Stacja Kolejowa Cieplice

pokrycie dachu, platforma, przystanek autobusowy, MZK Jelenia Góra
odległość: 683 m

Dworcowa

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 698 m

Sobieszowska

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 703 m

Jagiellońska

droga dojazdowa
odległość: 917 m

Mieszka I

ruchliwa ulica, droga dojazdowa
odległość: 929 m

Kamienna

rzeka
odległość: 1,07 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Bulwar Piotra Łazarkiewicza

droga niesklasyfikowana
odległość: 1,12 km

Wodna

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 1,12 km

Gimnazjalna

usługa
odległość: 1,12 km

Plac Kombatantów

droga niesklasyfikowana
odległość: 1,14 km

Stomatologia

dentysta
odległość: 1,24 km

Gabinet okulistyczny

lekarze
odległość: 1,24 km

Diakonia Cieplice - Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego

zabudowanie
odległość: 1,30 km

Wrzosówka

rzeka
odległość: 1,38 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Wazów

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 1,41 km

Komisariat Policji

komisariat policji, biuro
odległość: 1,42 km
Komisariat Policji w Nowej Rudzie – komisariat zlokalizowany przy ul. Kolejowej 18. Obiekt wzniesiony w 1892 roku z cegły w stylu neogotyckim.
Źródło opisu: Wikipedia

Plac Piastowski

droga dojazdowa, most, asfalt
odległość: 1,42 km

Naleśnikarnia & Burger Pub

fast food
odległość: 1,44 km

Sonata

komercyjny, restauracja
odległość: 1,46 km

Urząd Pocztowy Jelenia Góra 9

Poczta Polska, biuro, poczta
odległość: 1,47 km

Park Zdrojowy

park, park
odległość: 1,48 km
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Kantor

biuro wymiany
odległość: 1,51 km

Parkowa

droga dojazdowa
odległość: 1,51 km

Santander

zabudowanie, Santander, bank, atm, Santander
odległość: 1,57 km

Solankowa

droga dojazdowa
odległość: 1,59 km

Fabryczna

jednokierunkowa, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 1,59 km

Most Solny

most
odległość: 1,62 km

Szkoła Matematyczna CUBE

szkoła
odległość: 1,69 km

Kubusia Puchatka

droga dojazdowa, jednokierunkowa, asfalt, kostka brukowa
odległość: 1,69 km

Pod Koroną

apteka
odległość: 1,75 km

Wolności

trzeciorzędna, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 1,76 km

Obiekty na dalszym planie

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

szkoła
odległość: 1,21 km
'''II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze''' – jeleniogórskie liceum ogólnokształcące. Szkołę otwarto w październiku 1945, jako Publiczną Szkołę Powszechną, a 7 października 1983 nadano jej imię Cypriana Kamila Norwida.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórna

rzeka
odległość: 4,85 km
Podgórna (do 1945 niem. ) – potok, prawy dopływ Wrzosówki o długości 11,99 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Jego źródło znajduje się w Karkonoszach, w środkowej części Śląskiego Grzbietu, między Małym Szyszakiem a Tępym Szczytem, na wysokości 1244 m n.p.m. Płynie na północ krętą doliną z licznymi zakolami.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórzyn

wieś
odległość: 7,29 km
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórzynka

szczyt
odległość: 9,25 km
Podgórzynka (niem. Hohe Hübel, 497 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony w północnej części Pogórza Karkonoskiego, nad Podgórzynem. Leży na zakończeniu grzbietu biegnącego od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i Podgórzynkę.
Źródło opisu: Wikipedia

Lisiura

szczyt
odległość: 9,86 km
Lisiura (niem. Fuchshübel, 485 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Podgórzynem, Przesieką a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza, poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiura i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukowna

szczyt
odległość: 10,65 km
Bukowna (542 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Podgórzynem, Przesieką a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Wierzchnica

szczyt
odległość: 12,56 km
Wierzchnica (niem. Langeberg, Küchenkammer, 649 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Przesieką, Borowicami a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeleni Potok

strumień, przepust
odległość: 14,11 km
Jelení potok (niem. Löwen Bach) – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Malé Úpy o długości ok. 6 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Czarnego Grzbietu, pomiędzy Śnieżką a Czarną Kopą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Borowice

wieś
odległość: 14,24 km
Borowice (niem. Baberhäuser) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn, na obszarze Karkonoszy, a ściślej Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Borowice to luźno zabudowana wioska o charakterze wczasowym, leżąca w Karkonoszach, w Dolinie Pięciu Potoków, na wysokości około 625–710 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Czoło

szczyt
odległość: 15,41 km
Czoło (czes. Čelo, niem. Kammsteig, ok. 1275 m n.p.m. ) – szczyt w głównej grani Karkonoszy, wschodnie zwieńczenie Kowarskiego Grzbietu. Większość map i przewodników podaje wysokość 1266 (zob.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarna Góra

szczyt
odległość: 16,51 km
Černá hora (niem. Schwarzenberg, Spiegelkoppe, 1299 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Zachodnich w czeskiej części Karkonoszy. Wzniesienie położone jest na południowy wschód od Pecu pod Sněžkou, w południowo-wschodniej części Karkonoszy, na obszarze czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego (czes. Krkonošský národní park – KRNAP).
Źródło opisu: Wikipedia

Świątynia Wang

luterański, Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang, chrześcijańska, kościół, atrakcja, miejsce kultu, historyczne
odległość: 17,44 km
Kościół Górski Naszego Zbawiciela (powszechnie znany jako Kościół Wang lub Świątynia Wang) – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Powstał jako jeden z około tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke.
Źródło opisu: Wikipedia

Rówienka

szczyt
odległość: 17,62 km
Rówienka (niem. Rübezahle Kegelbahn, 960 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Jest to słabo zaznaczone wzniesienie w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, leżące w bocznym ramieniu, odchodzącym od Smogorni ku północnemu wschodowi. Powyżej leży Suszyca, a niżej Czarna Góra, która przez Przełęcz pod Czołem łączy się z Czołem.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 18,06 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO