Z lotu ptaka: Proszówka - zdjęcie #17829

Proszówka, gmina Gryfów Śląski, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lwówecki

obiekt administracyjny
Powiat lwówecki – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lwówek Śląski. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Gryfów Śląski

obiekt administracyjny
Gryfów Śląski – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Gryfów Śląski.
Źródło opisu: Wikipedia

Proszówka

obiekt administracyjny
Proszówka (niem. Gräflich Neundorf) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na południowo-zachodnim skraju Wzniesień Radoniowskich, nad Kotliną Mirską, na podrzędnym dziale wodnym, oddzielającym Kwisę od Młyńskiej Strugi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogórze Izerskie

Młyńsko

obiekt administracyjny
odległość: 14 m
Młyńsko (niem. Mühlseüffen, do 1945 Mühlseiffen) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Młyńsko to niewielka wieś o nieokreślonym układzie przestrzennym położona na Pogórzu Izerskim, w północno-wschodniej części Kotliny Mirskiej, nad górnym biegiem Młyńskiej Strugi, na wysokości około 355-410 m n.p.m.. Obecnie Młyńsko jest wsią o typowo rolniczym charakterze, przebiega linia kolejowa Jelenia Góra – Węgliniec.
Źródło opisu: Wikipedia

Obiekty na dalszym planie

Pałac Proszówka

zabudowanie, zamek
odległość: 1,57 km

Dlugi Potok

rzeka
odległość: 5,49 km
Długi Potok (niem. Lange Wasser, Lang Wasser) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, na Pogórzu Izerskim, prawy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 460-470 m n.p.m., ujście – ok. 340 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Kwisa

rzeka
odległość: 5,49 km
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Mirsk

miasto
odległość: 6,81 km
Mirsk – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Mirsk.
Źródło opisu: Wikipedia

Ruiny Kościoła Ewangelickiego

rzymskokatolickie, miejsce kultu, chrześcijańska, zabudowanie, ruiny
odległość: 7,14 km

Bibloteka Miejska

biblioteka
odległość: 7,31 km

Cmentarz Przykościelny

cmentarz
odległość: 7,49 km

Św. Jan Nepomucen

pomnik
odległość: 7,50 km

Kościół Zwiastowania NMP

zabudowanie, rzymskokatolickie, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 7,51 km

Kaplica Św. Barbary

miejsce kultu, chrześcijańska, zabudowanie, rzymskokatolickie
odległość: 7,57 km

Wieża Widokowa

zabudowanie, punkt widokowy
odległość: 8,20 km

Mroczkowice

wieś
odległość: 10,14 km
Mroczkowice (niem. Egelsdorf) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Mroczkowice to duża wieś o długości około 2,4 km leżąca na Pogórzu Izerskim, w południowej części Kotliny Mirskiej, na lewym brzegu Kwisy, na wysokości około 360–395 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamień

wieś
odległość: 10,47 km

Strzelnica Myśliwska

obiekt wojskowy, strzelnica
odległość: 12,82 km

Krobica

wieś
odległość: 13,41 km
Krobica (niem. Krobsdorf) – wieś w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk, nad Kwisą. Jest ona wsią rolniczą. Przez Krobicę oprócz Kwisy przepływa też Krobicki Potok.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO