Z lotu ptaka: Mroczkowice - zdjęcie #17814

Mroczkowice, gmina Mirsk, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lwówecki

obiekt administracyjny
Powiat lwówecki – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lwówek Śląski. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Mirsk

obiekt administracyjny
Mirsk – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Mirsk.
Źródło opisu: Wikipedia

Zdrojowa

trzeciorzędna, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 89 m

Mirsk

obiekt administracyjny, miasto
odległość: 157 m
Mirsk – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Mirsk.
Źródło opisu: Wikipedia

Kwisa

rzeka
odległość: 335 m
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Skarbków

obiekt administracyjny
odległość: 352 m

Zespół Szkolno-przedszkolny w Mirsku

szkoła, przestrzeń edukacyjna
odległość: 534 m

Cmentarz Komunalny

cmentarz
odległość: 963 m

Zielona

trzeciorzędna, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 1,02 km

Dom Pomocy Społecznej

zabudowanie, obiekt socjalny
odległość: 1,11 km

Cmentarz Przykościelny

cmentarz
odległość: 1,17 km

Kościół Zwiastowania NMP

rzymskokatolickie, zabudowanie, chrześcijańska, miejsce kultu
odległość: 1,20 km

Kościelna

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 1,22 km

Św. Jan Nepomucen

pomnik
odległość: 1,26 km

Kaplica Św. Barbary

rzymskokatolickie, chrześcijańska, zabudowanie, miejsce kultu
odległość: 1,29 km

Adama Mickiewicza

asfalt, trzeciorzędna, jednokierunkowa
odległość: 1,32 km

Generała Władysława Sikorskiego

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 1,32 km

Niebieszczanscy

zabudowanie, rzeźnik
odległość: 1,36 km

Plac Wolności

jednokierunkowa, trzeciorzędna, spacer, asfalt, rower
odległość: 1,37 km

Prosta

trzeciorzędna, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 1,49 km

Bankomat PKO

atm
odległość: 1,53 km

Kapitana Stanisława Betleja

trzeciorzędna, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 1,53 km

PKO BP

bank, PKO BP
odległość: 1,53 km

Biedronka

supermarket, Jeronimo Martins Polska S.A., obiekt handlowy
odległość: 1,60 km

Astra

restauracja, zabudowanie
odległość: 1,62 km

Ruiny Kościoła Ewangelickiego

miejsce kultu, ruiny, zabudowanie, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 1,63 km

Posterunek Policji

komisariat policji, zabudowanie
odległość: 1,69 km

Ogrodowa

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 1,71 km

Fenix

zabudowanie
odległość: 1,76 km

Apteka "Pod Słońcem"

apteka
odległość: 1,83 km

Dworzec Autobusowy

dworzec autobusowy
odległość: 1,86 km

Targowisko Miejskie

przestrzenie handel, rynek
odległość: 1,91 km

Poczta Polska

zabudowanie, poczta
odległość: 1,92 km

Szkoła Podstawowa

szkoła
odległość: 2,02 km

Hala Sportowa

centrum sportowe
odległość: 2,05 km

Przedszkole

przedszkole
odległość: 2,14 km

Osiedle Słoneczne

obiekt administracyjny
odległość: 2,22 km

Osiedle Lniarskie

obiekt administracyjny
odległość: 2,28 km

Przydatki

obiekt administracyjny, sąsiedztwo
odległość: 2,32 km

Obiekty na dalszym planie

Karłowiec

wieś
odległość: 5,95 km
Karłowiec (niem. Karlsberg) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Karłowiec to mała wieś o długości około 0,9 km położona na Pogórzu Izerskim, w północnej części Kotliny Mirskiej, wzdłuż lewego brzegu Kwisy, na wysokości około 325-330 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zacisze

wieś
odległość: 7,48 km
Zacisze (niem. Hartha) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, we wschodniej części gminy Leśna. Zacisze to wieś o zabudowie rozproszonej leżąca na lewym brzegu Kwisy, u północno-wschodniego podnóża Przedgórza Izerskiego, na wysokości około 340-365 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wieża

wieś
odległość: 8,87 km
Wieża (niem. Wiesa) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W kronice łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol.
Źródło opisu: Wikipedia

Gryfów Śląski

miasto
odległość: 12,32 km
Gryfów Śląski – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Gryfów Śląski.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół Świętej Jadwigi

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 12,50 km
'''Kościół św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim''' – świątynia pochodzi z 1512 roku, została wybudowana w stylu późnogotyckim. Jest obecnie główna świątynią parafii św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Ubocze

wieś
odległość: 16,55 km
Ubocze (niem. Schosdorf) – wieś łańcuchowa Przedgórza Sudeckiego w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski na trasie linii kolejowej Lubań – Gryfów Śląski. Ubocze to duża wieś o długości około 4 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, na północno-zachodnim krańcu Obniżenia Lubomierskiego, na wysokości około 265-340 m n.p.m. W latach 1945–1954 istniała gmina Ubocze.
Źródło opisu: Wikipedia

Rząsiny

wieś
odległość: 22,23 km
Rząsiny, w 1945 jako Wilcza-Góra – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Rząsiny to duża wieś o długości około 4 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, w środkowej części Wzgórz Radomickich, nad potokiem Wilka, prawym dopływem Olszówki, na wysokości około 300–410 m n.p.m. W latach 1945–1954 siedziba gminy Rząsiny.
Źródło opisu: Wikipedia

Gradówek

wieś
odległość: 25,66 km
Gradówek (niem. Hagendorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski. Gradówek to niewielka wieś o rozproszonej zabudowie, leżąca na Pogórzu Izerskim, w centrum Wzniesień Gradowskich, na wysokości 280-320 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wolbromów

wieś
odległość: 26,30 km
Wolbromów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Wolbromów to mała wieś położona pomiędzy Wzniesieniami Gradowskimi na północy i północnym wschodzie a Wzgórzami Radomickimi na południowym zachodzie i południu. Zabudowania miejscowości leżą na wysokości około 280-300 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Niwnice

wieś
odległość: 31,38 km
Niwnice (niem. Kunzendorf unter dem Walde) – duża, uprzemysłowiona wieś sołecka w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski. W roku 1305 wieś wzmiankowana była jako Cunczisdorf. Wieś składa się z dwóch głównych części: Bartnik i Nowego Lądu oraz osad: Bierzwiennej, Niwniczek, Przybysławia i Szymonek.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka, przepust
odległość: 35,77 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Gościszów

wieś
odległość: 36,25 km
Gościszów (niem. Giessmannsdorf) – wieś w Polsce, na Śląsku, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Nowogrodziec. Gościszów to bardzo duża wieś łańcuchowa o długości około 6 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, w północno-zachodniej części Niecki Lwóweckiej, nad Gościszowskim Potokiem i Iwnicą, na wysokości około 220-250 m n.p.m. W latach 1954–1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Gościszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotliska

wieś
odległość: 37,80 km
Kotliska (niem. Kesselsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski. Kotliska to wieś o długości około 1,8 km leżąca na Pogórzu Izerskim, w Niecce Lwóweckiej, na wysokości około 19–240 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Rakowice Małe

wieś
odległość: 38,93 km
Rakowice Małe (niem. Wenig-Rackwitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski. Rakowice Małe to niewielka wieś leżąca na Pogórzu Izerskim, w Niecce Lwóweckiej, na lewym brzegu Bóbru, na wysokości około 195-200 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Włodzice Wielkie

wieś
odległość: 43,42 km
Włodzice Wielkie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Pogórza Kaczawskiego w Sudetach. We wsi Włodzice Wielkie znajdują się dwa kościoły, a w sąsiedniej wiosce Włodzicach Małych znajduje się elektrownia wodna na rzece Bóbr. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kraszowice

wieś
odległość: 47,99 km
Kraszowice (dawniej niem. Kroischwitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Bolesławiec, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Pogórza Kaczawskiego w Sudetach. W latach 1945–1954 siedziba gminy Kraszowice. W latach 1954–1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Kraszowice.
Źródło opisu: Wikipedia

Mierzwin

wieś
odległość: 49,10 km
Mierzwin (niem. Possen) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Bolesławiec. Mierzwin to niewielka wieś o długości około 1,1 km leżąca na Pogórzu Izerskim, w północnej części Niecki Lwóweckiej, na wysokości około 190-200 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Brzeźnik

wieś
odległość: 50,71 km
Brzeźnik (dawniej niem. Birkenbrück) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Bolesławiec. Brzeźnik to duża wieś o długości około 1,8 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, na północnym skraju Niecki Lwóweckiej, na wysokości około 205-220 m n.p.m. Przez miejscowość przebiega droga krajowa DK94. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Bożejowice

wieś
odległość: 52,87 km
Bożejowice (niem. Eckersdorf) – wieś w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Bolesławiec, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. 15 października 1947 r. ustalono urzędową polską nazwę miejscowości – Bożejowice, określając drugi przypadek jako Bożejowic, a przymiotnik – bożejowicki.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO