Z lotu ptaka: Mirsk - zdjęcie #17734

Mirsk, gmina Mirsk, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lwówecki

obiekt administracyjny
Powiat lwówecki – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lwówek Śląski. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Mirsk

obiekt administracyjny
Mirsk – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Mirsk.
Źródło opisu: Wikipedia

Mirsk

obiekt administracyjny, miasto
Mirsk – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Mirsk.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogórze Izerskie

Plac Wolności

rower, asfalt, jednokierunkowa, trzeciorzędna, spacer
odległość: 9 m

Prosta

trzeciorzędna, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 111 m

Bankomat PKO

atm
odległość: 126 m

Kapitana Stanisława Betleja

trzeciorzędna, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 128 m

PKO BP

PKO BP, bank
odległość: 130 m

BZW WBK

bank
odległość: 132 m

Astra

zabudowanie, restauracja
odległość: 213 m

Ruiny Kościoła Ewangelickiego

ruiny, chrześcijańska, miejsce kultu, zabudowanie, rzymskokatolickie
odległość: 236 m

Ogrodowa

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 304 m

Generała Władysława Sikorskiego

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 321 m

Fenix

zabudowanie, komputerowy
odległość: 358 m

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LUBOMED sc

lekarze
odległość: 412 m

Apteka "Pod Słońcem"

apteka
odległość: 424 m

Bohaterów znad Nysy

trzeciorzędna
odległość: 525 m

Poczta Polska

poczta, zabudowanie
odległość: 548 m

Targowisko Miejskie

rynek, przestrzenie handel
odległość: 566 m

Delikatesy Centrum

zabudowanie, supermarket
odległość: 573 m

Plac Dworcowy

droga dojazdowa
odległość: 575 m

Szkoła Podstawowa

szkoła
odległość: 617 m

Hala Sportowa

centrum sportowe
odległość: 639 m

Podkolejowa

droga dojazdowa
odległość: 665 m

Orlik

piłka nożna, boisko
odległość: 676 m

Przedszkole

przedszkole
odległość: 757 m

Jana Kilińskiego

droga dojazdowa
odległość: 800 m

Osiedle Słoneczne

droga dojazdowa, obiekt administracyjny, sąsiedztwo
odległość: 804 m

Ofiar Oświęcimskich

trzeciorzędna
odległość: 811 m

Osiedle Lniarskie

obiekt administracyjny, droga dojazdowa, jednokierunkowa, sąsiedztwo
odległość: 879 m

Przydatki

obiekt administracyjny
odległość: 929 m

Obiekty na dalszym planie

Kwisa

rzeka
odległość: 320 m
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Brzeziniec

wieś
odległość: 4,02 km
Brzeziniec (niem. Birkicht) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Brzeziniec to mała wieś łańcuchowa o długości około 1,7 km leżąca na Pogórzu Izerskim, w północnej części Kotliny Mirska, na prawym brzegu Kwisy, na wysokości około 225-235 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Karłowiec

wieś
odległość: 4,62 km
Karłowiec (niem. Karlsberg) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Karłowiec to mała wieś o długości około 0,9 km położona na Pogórzu Izerskim, w północnej części Kotliny Mirskiej, wzdłuż lewego brzegu Kwisy, na wysokości około 325-330 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Gryf

zabudowanie, zamek, atrakcja
odległość: 5,85 km
Zamek Gryf – ruiny średniowiecznego zamku we wsi Proszówka, na wzgórzu (447 m n.p.m.) panującym nad drogą Gryfów Śląski – Mirsk (obecnie droga wojewódzka nr 361), 6 km na południe od Gryfowa i 2 km na północny wschód od Mirska. Zamek wybudował w XIII wieku książę głogowski Konrad na miejscu dawnego grodu Bobrzan. Do końca XIV wieku znajdował się w rękach książąt świdnickich, później króla czeskiego Wacława IV.
Źródło opisu: Wikipedia

Zacisze

wieś
odległość: 6,14 km
Zacisze (niem. Hartha) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, we wschodniej części gminy Leśna. Zacisze to wieś o zabudowie rozproszonej leżąca na lewym brzegu Kwisy, u północno-wschodniego podnóża Przedgórza Izerskiego, na wysokości około 340-365 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Bartoszówka

wieś
odległość: 6,60 km
Bartoszówka – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Bartoszówka to niewielka wieś o rozproszonej zabudowie o długości około 0,8 km, leżąca na północno-wschodnim krańcu Przedgórza Izerskiego, na wysokości około 360-370 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Proszówka

wieś
odległość: 6,87 km
Proszówka (niem. Gräflich Neundorf) – wieś w południowo-zachodniej Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na południowo-zachodnim skraju Wzniesień Radoniowskich, nad Kotliną Mirską, na podrzędnym dziale wodnym, oddzielającym Kwisę od Młyńskiej Strugi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wieża

wieś
odległość: 7,47 km
Wieża (niem. Wiesa) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W kronice łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol.
Źródło opisu: Wikipedia

Złoty Potok

wieś
odległość: 7,77 km
Złoty Potok (niem. Goldbach, polska nazwa Złoty Potok od roku 1947) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Złoty Potok to mała wieś o długości około 0,6 km leżąca na północno-wschodnim krańcu Przedgórza Izerskiego, w dolinie potoku spływającego do Jeziora Złotnickiego, na wysokości około 310–370 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Świętej Anny

szczyt, wulkan
odległość: 7,96 km
Góra Świętej Anny (niem. Annen Berg, Annaberg) – szczyt 593 m n.p.m. w północno-zachodniej części pasma Krzeszowskich Wzgórz, w obrębie Kotliny Kamiennogórskiej, w Sudetach Środkowych. Na południowy wschód od szczytu znajduje się Góra Ziuty - najwyższy szczyt pasma. Zachodnie zbocza opadają do Krzeszowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaplica Świętego Leopolda

kaplica, historyczne, chrześcijańska, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 7,97 km

Kościół filialny św. Józefa

kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 8,96 km

Stary Ratusz

ratusz, zabudowanie
odległość: 9,17 km
Stary Ratusz w Legnicy – zbudowany w latach 1737-1741 w stylu barokowym. Początkowo był siedzibą władz miejskich, w roku 1928 został zaadaptowany na siedzibę teatru. Obecnie mieści się w nim administracja teatru oraz garderoby aktorów.
Źródło opisu: Wikipedia

Złotniki Lubańskie

wieś
odległość: 9,22 km
Złotniki Lubańskie (niem. Goldentraum) – wieś (dawniej miasto) w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna, nad rzeką Kwisą. Eksploatajcę złota rozpoczęto w rejonie miasta około 1654. Christophe von Nostitz (magnat z zamku Czocha) otrzymał w 1662 lub w 1672 od elektora saskiego Jana Jerzego II przywilej lokacji osady targowej, która otrzymała nazwę Nowe Miastko (niem. Neustädtel).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO