Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #17623

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Jana Kilińskiego

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 177 m

Galeria Karkonoska

zabudowanie, dom towarowy
odległość: 390 m

Pan Gruzin

restauracja
odległość: 431 m

Bar Samoobsługowy

fast food
odległość: 431 m

Santander Consumer

bank
odległość: 434 m

Millennium Bank

bank
odległość: 436 m

Pizza Hut

restauracja
odległość: 439 m

Classico Cafe

kawiarnia
odległość: 444 m

1 Maja

kostka brukowa, ścieżka dla pieszych
odległość: 446 m

Karczma Staropolska

restauracja
odległość: 449 m

Pocztowa

kostka brukowa, asfalt, ścieżka dla pieszych, droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 450 m

Plus Bank

bank
odległość: 460 m

Crédit Agricole

Crédit Agricole, bank
odległość: 460 m

Porwanie Europy

grafika
odległość: 461 m

Nowa Europa

restauracja
odległość: 462 m

Cukiernia Bristolka

kawiarnia
odległość: 463 m

Cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła

ortodoksyjny, zabudowanie, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 468 m

Jelonek

grafika
odległość: 469 m

Sebastiana Klonowica

ścieżka dla pieszych, ruchliwa ulica, droga dojazdowa
odległość: 469 m

Eurobank

bank
odległość: 476 m

Alior Bank

Alior Bank, bank
odległość: 481 m

Europa

hotel, Przedsiębiorstwo Turystyczne Karkonosze Sp. z o.o.
odległość: 482 m

Bar po schodkach

fast food
odległość: 488 m

Pierogarnia z Gitarą i Piórem

restauracja
odległość: 492 m

Gazownia

restauracja
odległość: 516 m

Praktyka Stomatologiczna Jacek Łoś

dentysta
odległość: 517 m

Idea Bank

bank
odległość: 535 m

UP Jelenia Góra 1

poczta
odległość: 564 m

Bar Tokaj

fast food
odległość: 570 m

Józefa Piłsudskiego

jednokierunkowa, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 570 m

Bohaterów Getta

jednokierunkowa, asfalt, droga dojazdowa
odległość: 596 m

Kino Lot

zabudowanie, kino
odległość: 644 m

Armii Krajowej

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 656 m

Straż Miejska

komisariat policji
odległość: 660 m

Komisariat Policji I

komisariat policji, zabudowanie
odległość: 670 m

Parking policyjny

prywatny, parking
odległość: 695 m

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego

szkoła, przestrzeń edukacyjna
odległość: 732 m

Szkoła Muzyczna

zabudowanie, szkoła
odległość: 801 m

Miejskie Przedszkole nr 2

zabudowanie, opieka nad dziećmi
odległość: 920 m

Urząd Miasta

MZK Jelenia Góra, platforma, przystanek autobusowy, pokrycie dachu
odległość: 986 m

Zabobrze - Pod Teatrem

apteka
odległość: 1,00 km

Teatr im. C.K. Norwida

zabudowanie, teatr
odległość: 1,02 km
'''Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze' – jeleniogórski teatr dramatyczny działający od 1904 roku, na początku jako Dom Sztuki i Stowarzyszeń (niem. Künst und Vereinshaus''), następnie Teatr Miejski w Jeleniej Górze (niem. Stadttheater Hirschberg), od 1945 roku jako scena polska, od roku 1974 pod swoją obecną nazwą.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 1,19 km

Obiekty na dalszym planie

Bóbr

rzeka
odległość: 334 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienna

rzeka
odległość: 1,57 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Żeleźniak

szczyt
odległość: 8,40 km
Żeleźniak (niem. Eisenberg, 591 m n.p.m.) – szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika, w Krowiarkach. Wzniesienie, położone w Sudetach Wschodnich, w północno-zachodnim ramieniu Masywu Śnieżnika, w północno-zachodniej części Krowiarek, w środkowej części masywu Żelaznych Gór, których jest najwyższą kulminacją. Odchodzą od niego 3 grzbiety.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

rzeka, przepust
odległość: 8,70 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 9,09 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Witosza

szczyt
odległość: 9,38 km
Witosza (484 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, na wschodnich obrzeżach miejscowości Staniszów. Niewielkie wyróżniające się skaliste wzgórze, jest drugim pod względem wysokości wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym około 100 m od wschodniej strony nad środkową częścią miejscowości- Staniszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Łomnica

wieś
odległość: 9,43 km
Łomnica (niem. Lomnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, wzdłuż rzeki Łomnica, w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1945–1954 siedziba gminy Łomnica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Zdrojowy

park, park
odległość: 9,62 km
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Staniszów

wieś
odległość: 9,64 km
Staniszów (niem. Stonsdorf (do 1945), Stansdorf; od 1945 do 1948 Łącznikowo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn licząca 817 mieszkańców (31 III 2011 r.). Położona jest 9 km od miasta Jelenia Góra, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej, w pobliżu uzdrowiska Cieplice. W latach 1975–1998 miejscowość należała terytorialnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrona

szczyt
odległość: 9,79 km
Wrona (niem. Krähenberg , 692,9 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w środkowej części Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w północno-środkowej części Gór Sowich, około 3,5 km na południowy zachód od centrum miejscowości Bielawa. Kopulaste wzniesienie o bardzo zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych wschodnich i zachodnich zboczach, z płaską wyrazistą powierzchnią będące niższą kulminacją Kawki (705 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr Zdrojowy

teatr, zabudowanie
odległość: 9,93 km
'''Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju (Dworek Chopina)''' – pochodzący z XIX wieku teatr zdrojowy w Dusznikach Zdroju. Koncertował w nim w 1826 roku Fryderyk Chopin.
Źródło opisu: Wikipedia

Radlica

szczyt
odległość: 10,10 km
Radlica (402 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, w paśmie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w zachodnio-środkowej części Rudaw Janowickch, na zachodnio-północnym krańcu pasma Wzgórz Karpnickich. Wznosi się na wschód od centrum Łomnicy.
Źródło opisu: Wikipedia

Skopiec

szczyt
odległość: 10,64 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórna

rzeka, przepust
odległość: 11,69 km
Podgórna (do 1945 niem. ) – potok, prawy dopływ Wrzosówki o długości 11,99 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Jego źródło znajduje się w Karkonoszach, w środkowej części Śląskiego Grzbietu, między Małym Szyszakiem a Tępym Szczytem, na wysokości 1244 m n.p.m. Płynie na północ krętą doliną z licznymi zakolami.
Źródło opisu: Wikipedia

Łupia

strumień
odległość: 13,64 km
Łupia – potok górski, lewy dopływ Karpnickiego Potoku o długości 5,13 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, na Wzgórzach Karpnickich w woj. dolnośląskim. Łupię tworzą dwa odrębne małe strumienie, ze źródłami na obszarze Rudawskiego Parku Krajobrazowego, położonymi na wysokości 475 m n.p.m. w niewielkiej odległości od siebie na północno-wschodnim zboczu Parkowej na Wzgórzach Karpnickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Gruszkówka

strumień
odległość: 13,88 km
Gruszkówka – potok górski, lewy dopływ Karpnickiego Potoku o długości 5,55 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, na Wzgórzach Karpnickich w woj. dolnośląskim. Gruszkówkę tworzy kilka blisko położonych, krótkich strumieni, których źródła położone są na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 23,26 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO