Z lotu ptaka: Podgórzyn - zdjęcie #17460

Podgórzyn, gmina Podgórzyn, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie

szkoła, ogrodzenie
odległość: 93 m

Szkolna

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 204 m

Statua Orła Białego

grafika
odległość: 222 m

Aquakultura

restauracja
odległość: 994 m

Stawy Podgórzyńskie

tor
odległość: 1,02 km

Podgórzyn Stawy

przystanek autobusowy
odległość: 1,07 km

Staw Kresowy

staw, zbiornik wodny
odległość: 1,09 km

Obiekty na dalszym planie

Wrzosówka

rzeka
odległość: 2,52 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Zdrojowy

park, park
odległość: 3,44 km
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Marczyce

wieś
odległość: 3,99 km
Marczyce (do 1945 niem. Marzedorf, w 1946 także Marcinkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienna

rzeka
odległość: 4,42 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Komisariat Policji

komisariat policji, biuro
odległość: 4,51 km
Komisariat Policji w Nowej Rudzie – komisariat zlokalizowany przy ul. Kolejowej 18. Obiekt wzniesiony w 1892 roku z cegły w stylu neogotyckim.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół Ewangelicko-Augsburski Zbawiciela

miejsce kultu, kościół, luterański, kościół, chrześcijańska, atrakcja
odległość: 4,55 km

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

szkoła
odległość: 4,70 km
'''II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze''' – jeleniogórskie liceum ogólnokształcące. Szkołę otwarto w październiku 1945, jako Publiczną Szkołę Powszechną, a 7 października 1983 nadano jej imię Cypriana Kamila Norwida.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Księcia Henryka

zabudowanie
odległość: 5,09 km

Grodna

szczyt
odległość: 5,13 km
Grodna (506 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, około 1,1 km na wschód od centrum miejscowości Marczyce. Grodna jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym od wschodniej strony nad miejscowością Marczyce, a od południa nad Sosnówką na Wzgórzach Łomnickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Skopiec

szczyt
odległość: 5,22 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrona

szczyt
odległość: 5,42 km
Wrona (niem. Krähenberg , 692,9 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w środkowej części Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w północno-środkowej części Gór Sowich, około 3,5 km na południowy zachód od centrum miejscowości Bielawa. Kopulaste wzniesienie o bardzo zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych wschodnich i zachodnich zboczach, z płaską wyrazistą powierzchnią będące niższą kulminacją Kawki (705 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Staniszów

wieś
odległość: 6,48 km
Staniszów (niem. Stonsdorf (do 1945), Stansdorf; od 1945 do 1948 Łącznikowo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn licząca 817 mieszkańców (31 III 2011 r.). Położona jest 9 km od miasta Jelenia Góra, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej, w pobliżu uzdrowiska Cieplice. W latach 1975–1998 miejscowość należała terytorialnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Witosza

szczyt
odległość: 6,86 km
Witosza (484 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, na wschodnich obrzeżach miejscowości Staniszów. Niewielkie wyróżniające się skaliste wzgórze, jest drugim pod względem wysokości wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym około 100 m od wschodniej strony nad środkową częścią miejscowości- Staniszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Zaroślak

szczyt
odległość: 7,71 km
Zaroślak (niem. Heideberg, 485 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Najdalej na północny zachód wysunięty szczyt Pogórza Karkonoskiego. Stanowi zakończenie bocznego grzbietu, odchodzącego ku północy od Złotego Widoku.
Źródło opisu: Wikipedia

Żeleźniak

szczyt
odległość: 8,98 km
Żeleźniak (niem. Eisenberg, 591 m n.p.m.) – szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika, w Krowiarkach. Wzniesienie, położone w Sudetach Wschodnich, w północno-zachodnim ramieniu Masywu Śnieżnika, w północno-zachodniej części Krowiarek, w środkowej części masywu Żelaznych Gór, których jest najwyższą kulminacją. Odchodzą od niego 3 grzbiety.
Źródło opisu: Wikipedia

Czerwoniak

szczyt
odległość: 9,27 km
Czerwoniak (dawniej Rubro monte, niem. Roten Berg, Roter Berg lub Rotheberg, po 1945 r. również Czerwona Góra) – położona na granicy Kotliny Kłodzkiej i Rowu Górnej Nysy, w pobliżu wsi Stary Wielisław, Gorzanów i Krosnowice, góra ze szczytem na wysokości 399 m n.p.m., stanowiąca wyraźnie oddzielony, samodzielny masyw o charakterystycznym kształcie. Czerwoniak stanowi kulminację w grzbiecie ciągnącym się od Kamiennej Góry w Górach Bystrzyckich ku zbiegowi rzeki Wielisławki i Bystrzycy Dusznickiej oraz ujścia tej ostatniej do Nysy Kłodzkiej. Północne zbocze łagodnie opada do doliny Wielisławki, południowe (bardzo strome) wznosi się nad zakolem Nysy Kłodzkiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 12,26 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Włókniarzy

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 12,38 km
Aleja Włókniarzy – jedna z głównych i najdłuższych ulic w Łodzi. Do czasu otwarcia 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 (Łódź Północ – Tuszyn), stanowiącego jednocześnie wschodnią obwodnicę Łodzi, była częścią drogi krajowej nr 1 (E75). W związku z tym, od 1 lipca 2016 r. al. Włókniarzy znajduje się w ciągu drogi krajowej numer 91.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO