Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #17322

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła

chrześcijańska, zabudowanie, ortodoksyjny, miejsce kultu
odległość: 729 m

Absolutne centrum miasta

atrakcja
odległość: 937 m

Grobowiec rodziny Glogner

chrześcijańska, bezwyznaniowe, grobowiec, grób
odległość: 949 m

Bądźcie Mocni

pomnik
odległość: 954 m

Grobowiec rodziny Glatey

grób, chrześcijańska, grobowiec, bezwyznaniowe
odległość: 958 m

Galeria Baszta

galeria
odległość: 962 m

Kościół Garnizonowy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

chrześcijańska, rzymskokatolickie, kościół, miejsce kultu
odległość: 973 m

Grobowiec rodziny Schneider

chrześcijańska, grób, grobowiec, bezwyznaniowe
odległość: 982 m

Grobowiec rodziny Winkler (Frantz)

grobowiec, grób, chrześcijańska, bezwyznaniowe
odległość: 992 m

Grobowiec rodziny Martens (Kolche)

grób, chrześcijańska, bezwyznaniowe, grobowiec
odległość: 1,06 km

Grobowiec rodziny Tietze

grób, chrześcijańska, bezwyznaniowe, grobowiec
odległość: 1,07 km

Grobowiec rodziny Baumgarth

chrześcijańska, grobowiec, bezwyznaniowe, grób
odległość: 1,12 km

Grobowiec rodziny Gryer

chrześcijańska, grobowiec, grób, bezwyznaniowe
odległość: 1,14 km

Grobowiec rodziny Kochler von Mobrenfeld (Thomann)

grób, chrześcijańska, bezwyznaniowe, grobowiec
odległość: 1,14 km

Grobowiec rodziny Adolph (Uechtritz)

grobowiec, grób, chrześcijańska, bezwyznaniowe
odległość: 1,15 km

Grobowiec rodziny Baumgarthen (von Schweinichen)

bezwyznaniowe, chrześcijańska, grobowiec, grób
odległość: 1,18 km

Grobowiec rodziny Katzler (Linke)

bezwyznaniowe, grób, chrześcijańska, grobowiec
odległość: 1,18 km

Grobowiec rodziny Mantzel

grób, chrześcijańska, bezwyznaniowe, grobowiec
odległość: 1,18 km

Grobowiec rodziny Sparr-Kübn (Erlurt)

bezwyznaniowe, grobowiec, grób, chrześcijańska
odległość: 1,18 km

Grobowiec rodziny Tralles

grobowiec, chrześcijańska, grób, bezwyznaniowe
odległość: 1,18 km

Grobowiec rodziny Ihle (Lampert)

chrześcijańska, grób, bezwyznaniowe, grobowiec
odległość: 1,18 km

Grobowiec rodziny Gottfried (Keß)

bezwyznaniowe, grobowiec, grób, chrześcijańska
odległość: 1,19 km

Grobowiec rodziny Streit (Tiellch)

bezwyznaniowe, grobowiec, chrześcijańska, grób
odległość: 1,19 km

Grobowiec rodziny Ullmann (Kuntze)

chrześcijańska, grób
odległość: 1,19 km

"Dom Grabarza"

ruiny, ściana
odległość: 1,20 km

Bóbr

rzeka
odległość: 1,31 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Zabobrze

obiekt administracyjny
odległość: 1,75 km

Obiekty na dalszym planie

Stadion Miejski

stadion
odległość: 1,77 km
Stadion Miejski - wielofunkcyjny stadion w Jeleniej Górze, w Polsce. Obiekt może pomieścić 7558 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Karkonosze Jelenia Góra. Stadion powstał w latach 20. XX wieku. W latach 2011–2013 został zmodernizowany. Obiekt miał być jednym z centrów pobytowych podczas Euro 2012, jednak opóźnienia w inwestycji to uniemożliwiły[1]. Stadion jest częścią Parku Sportowego Złotnicza. 27 października 2015 roku na arenie rozgrywany był towarzyski mecz piłkarskich reprezentacji kobiecych Polski i Holandii. Po pierwszej połowie (po której Polki prowadziły 1:0) na stadionie doszło do awarii oświetlenia i spotkania nie udało się dokończyć.
Źródło opisu: Wikipedia

Urząd Pocztowy

poczta, obiekt publiczny
odległość: 4,18 km
Urząd Pocztowy (język niemiecki Postscheckamt (pełna nazwa Urząd Czeków Pocztowych) – budynek biurowy we Wrocławiu, najstarszy wieżowiec we Wrocławiu. Gmach poczty zbudowany został w latach 1926–1929 na miejscu dawnego cmentarza wojskowego, według projektu Lothara Neumanna, w stylu północnoniemieckiego ekspresjonizmu ceglanego. Budynek ozdobiony został płaskorzeźbami pokazującymi sceny z życia mieszczan, studentów i robotników oraz kartuszami obrazującymi rozwój poczty od 1590 do 1928.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeżów Sudecki

wieś
odległość: 6,11 km
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Dziwiszów

wieś
odległość: 9,40 km
Dziwiszów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. Leży w środkowej części Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Płoszczyna

wieś
odległość: 11,11 km
Płoszczyna (niem. Flachenseiffen) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Częścią wsi jest Płoszczynka.
Źródło opisu: Wikipedia

Chrośnica

wieś
odległość: 15,20 km
Chrośnica (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. Chrośnica liczy 181 mieszkańców (III 2011 r.). W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórki

wieś
odległość: 15,77 km
Podgórki (niem. Tiefhartmannsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, w środkowej części Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Długa wieś łańcuchowa, której zabudowa znajduje się na wysokości 400 do 530 m n.p.m., ciągnąc się na długości około 3,7 km w dolinie Świerzawy.
Źródło opisu: Wikipedia

Okole

szczyt
odległość: 16,84 km
Okole (niem. Hogolie, krótko po 1945 nosił nazwę Ogule ) – szczyt o wysokości 725 m n.p.m. znajdujący się w Grzbiecie Północnym Gór Kaczawskich, najwyższy szczyt tego pasma. Wraz z Leśniakiem tworzy rozległy masyw.
Źródło opisu: Wikipedia

Janówek

wieś
odległość: 17,29 km
Janówek (niem. Johnsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, w Górach Kaczawskich, w dolinie potoku Lipka (Chrośnicki Potok). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Czermnica

strumień, przepust
odległość: 20,05 km
Czermnica – rzeka w Sudetach Zachodnich, woj. dolnośląskie, prawobrzeżny dopływ Skory. Rzeka V rzędu o długości ok. 16,5 km, prawy dopływ Skory należąca do dorzecza Odry i zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Rząśnik

wieś
odległość: 21,05 km
Rząśnik (niem. Schönwaldau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach, u podnóża Gór Kaczawskich. Wymieniana pierwszy raz ok. 1267.
Źródło opisu: Wikipedia

Lubiechowa

wieś
odległość: 21,65 km
Lubiechowa (niem. Liebental, Hohenliebenthal, Hohenliebental) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczyła 563 mieszkańców.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaczawa

rzeka
odległość: 21,67 km
Kaczawa (niem. Katzbach, dawniej Kacbacha ) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, lewy dopływ Odry. Przepływa przez województwo dolnośląskie. Swoje źródła ma w Górach Kaczawskich (Góry Ołowiane – pn.
Źródło opisu: Wikipedia

Bystrzyca

wieś
odległość: 23,35 km
Bystrzyca (niem. Wiesenthal) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1945–1954 siedziba gminy Bystrzyca. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Skora

rzeka
odległość: 25,05 km
Skora (niem. Schnelle Deichsa) – prawobrzeżny dopływ Czarnej Wody o długości około 45 km. Płynie przez powiat złotoryjski i legnicki. Rzeka wypływa z Pogórza Kaczawskiego, płynie przez Równinę Legnicką.
Źródło opisu: Wikipedia

Bełczyna

wieś
odległość: 25,60 km
Bełczyna – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Stara Kraśnica

wieś
odległość: 26,92 km
Stara Kraśnica (po 1945 r. Stary Szunów, niem. Alt Schönau ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczyła 599 mieszkańców.
Źródło opisu: Wikipedia

Radomiłowice

wieś
odległość: 28,69 km
Radomiłowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Liczba ludności w latach 1786–2011.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO