Z lotu ptaka: Miłków - zdjęcie #17019

Miłków, gmina Podgórzyn, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2023

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Miłków

obiekt administracyjny, wieś
Miłków (do 1945, do marca 1946 Hlondów) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Jej część stanowi Brzezie Karkonoskie. Zwarta i łańcuchowa zabudowa tej miejscowości ciągnie się w górę potoku Miłkówka przez ponad 4 km. Od XVII do XIX wieku Miłków był wraz z Karpaczem ośrodkiem zielarstwa, którym parali się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Kador

usługa
odległość: 292 m

Wiśniowa

droga dojazdowa, tor
odległość: 855 m

Nowowiejska

droga wojewódzka/powiatowa, asfalt
odległość: 1,22 km

Obiekty na dalszym planie

Kościół pw. św. Jadwigi

kościół, rzymskokatolickie
odległość: 1,98 km

Dobre Źródło

wiosna
odległość: 5,48 km
Dobre Źródło, inne nazwy: '''Źródło św. Anny, Święte Źródło, Źródełko Miłości' (niem. Gute Born, Gutenbrunnen'') – źródło położone na Pogórzu Karkonoskim, na zachodnim zboczu góry Grabowiec, w pobliżu kaplicy św. Anny. Źródło znajduje się na wysokości 668 m n.p.m. Woda źródła zawiera niewielkie ilości radonu.
Źródło opisu: Wikipedia

Strzelczyk

szczyt
odległość: 6,43 km
Strzelczyk (niem. Koppen Hübel, 745 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Znajduje się we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, pomiędzy Karpaczem (Bierutowicami) a Miłkowem. Leży w bocznym grzbiecie odchodzącym na wschód od Czoła i zakończonego Strzelcem.
Źródło opisu: Wikipedia

Czoło

szczyt
odległość: 7,09 km
Czoło (czes. Čelo, niem. Kammsteig, ok. 1275 m n.p.m. ) – szczyt w głównej grani Karkonoszy, wschodnie zwieńczenie Kowarskiego Grzbietu. Większość map i przewodników podaje wysokość 1266 (zob.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeleni Potok

strumień, przepust
odległość: 8,59 km
Jelení potok (niem. Löwen Bach) – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Malé Úpy o długości ok. 6 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Czarnego Grzbietu, pomiędzy Śnieżką a Czarną Kopą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Świątynia Wang

luterański, Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang, miejsce kultu, historyczne, kościół, atrakcja, chrześcijańska
odległość: 8,84 km
Kościół Górski Naszego Zbawiciela (powszechnie znany jako Kościół Wang lub Świątynia Wang) – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Powstał jako jeden z około tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz Górny

sąsiedztwo
odległość: 8,94 km
Karpacz Górny (1946–2017 Bierutowice, niem. Brückenberg) − część miasta Karpacz (województwo dolnośląskie), granicząca z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dawniej samodzielna wieś, sąsiadująca z Karpaczem. Główną oś jednostki osadniczej stanowi ulica Karkonoska (przed 1945 zwana Brückenberger Chaussee).
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 9,24 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Czarna Góra

szczyt
odległość: 9,57 km
Černá hora (niem. Schwarzenberg, Spiegelkoppe, 1299 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Zachodnich w czeskiej części Karkonoszy. Wzniesienie położone jest na południowy wschód od Pecu pod Sněžkou, w południowo-wschodniej części Karkonoszy, na obszarze czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego (czes. Krkonošský národní park – KRNAP).
Źródło opisu: Wikipedia

Rówienka

szczyt
odległość: 9,95 km
Rówienka (niem. Rübezahle Kegelbahn, 960 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Jest to słabo zaznaczone wzniesienie w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, leżące w bocznym ramieniu, odchodzącym od Smogorni ku północnemu wschodowi. Powyżej leży Suszyca, a niżej Czarna Góra, która przez Przełęcz pod Czołem łączy się z Czołem.
Źródło opisu: Wikipedia

Suszyca

szczyt
odległość: 10,94 km
Suszyca (niem. Dürre Hübel, 1062 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Szczyt położony jest w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, w bocznym ramieniu, odchodzącym od Smogorni ku północnemu wschodowi. Poniżej leży Rówienka, a dalej Czarna Góra, która przez Przełęcz pod Czołem łączy się z Czołem.
Źródło opisu: Wikipedia

Pielgrzymy

miejscowość
odległość: 12,39 km
Pielgrzymy (niem. Dreisteine, krótko po II wojnie światowej Zamczysko) – forma skał granitowych o wysokości dochodzącej do 25 m, zlokalizowana w Karkonoszach. Pielgrzymy położone są we wschodniej części Śląskiego Grzbietu, na jego północno-wschodnim zboczu, na wysokości 1204 m n.p.m., na południe od Borowic.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO