Z lotu ptaka: Kostrzyca - zdjęcie #16763

Kostrzyca, gmina Mysłakowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: jesień, grudzień 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Mysłakowice

obiekt administracyjny
Mysłakowice (daw. gmina Karpniki + gmina Łomnica) – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Kostrzyca

obiekt administracyjny
Kostrzyca (niem. Quirl ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, nad potokiem Jedlica, dopływem rzeki Łomnica. W latach 1975–1998 wieś administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

rezerwat przyrody, obszar chroniony
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Jeleniogórska

droga wojewódzka/powiatowa, asfalt
odległość: 7 m

Jedlica

rzeka
odległość: 54 m
Jedlica (niem. ) – potok, prawy dopływ Łomnicy o długości 16,63 km. Potok wypływa w Karkonoszach na wysokości ponad 1040 m n.p.m., w pobliżu przełęczy Okraj. Odwadnia północne zbocza Kowarskiego Grzbietu i Lasockiego Grzbietu oraz zachodnie zbocza Rudaw Janowickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacka

droga niesklasyfikowana, tor
odległość: 473 m

Jędrek

zabudowanie, pensjonat
odległość: 563 m

Gąska

obiekt administracyjny
odległość: 642 m
Gąska – przysiółek wsi Maszewko w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, w gminie Wicko, przy drodze wojewódzkiej nr. W latach 1975–1998 przysiółek administracyjnie należał do województwa słupskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Obiekty na dalszym planie

Ruiny Zamku myśliwskego Georga von Hoyma

zamek
odległość: 1,38 km

Pawilon Oficerski

zabudowanie, ruiny, atrakcja
odległość: 3,92 km

Kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny

miejsce kultu, chrześcijańska, kościół, rzymskokatolickie
odległość: 4,21 km

Kowary

miasto
odległość: 4,49 km
Kowary – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Historycznie leżące na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaplica cmentarna

chrześcijańska, kaplica, miejsce kultu
odległość: 4,67 km

Modrzak

szczyt
odległość: 4,77 km
Modrzak (niem. Blauberg, 535 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest najdalej na północ położonym wzniesieniem Kowarskiego Grzbietu. Leży pomiędzy Krzaczyną a Kowarami.
Źródło opisu: Wikipedia

Miejski Dom Kultury

zabudowanie, centrum sztuki
odległość: 4,98 km

Kościół pw. św. Józefa Robotnika

chrześcijańska, kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 5,08 km

Ścięgny

wieś
odległość: 5,18 km
Ścięgny (niem. Steinseiffen, po 1945 krótko Kamionka, następnie do końca 2017 roku Ściegny) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Leży ona w dolinie Skałki pomiędzy Kowarami a Karpaczem. Pierwsze wzmianki o zamieszkaniu tego terenu pochodzą z początku XIV w. (około roku 1305).
Źródło opisu: Wikipedia

Kozi Grzbiet

szczyt
odległość: 5,96 km
Kozi Grzbiet (niem. Ziegenkamm) – szczyt 945 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-wschodniej części Gór Izerskich na południowy zachód od Przełęczy Szklarskiej, około 4,2 km na południowy zachód od Jakuszyc. Wysunięte na południe wzniesienie w bocznym ramieniu Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, w kształcie wydłużonego kopulastego masywu z wyraźnie zaznaczoną powierzchnią szczytową.
Źródło opisu: Wikipedia

Kapliczne Wzgórze

szczyt
odległość: 6,38 km
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaplica Świętej Anny

kaplica, chrześcijańska, kaplica, atrakcja, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 6,40 km
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO