Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #16669

Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: jesień, listopad 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Wolności

ruchliwa ulica, trzeciorzędna, kostka brukowa, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 133 m

Gustawa Daniłowskiego

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 240 m

Andrzeja Struga

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 355 m

SPEC Biuro Rachunkowe Barbara Cholewińska

mieszkanie
odległość: 365 m

Zenona Przesmyckiego

droga dojazdowa
odległość: 389 m

Zielona

droga dojazdowa, asfalt, kostka brukowa
odległość: 497 m

Maurycego Mochnackiego

droga dojazdowa
odległość: 500 m

Błękitna

droga dojazdowa
odległość: 504 m

Dino

Dino, supermarket, zabudowanie
odległość: 514 m

Wrzosówka

rzeka
odległość: 518 m
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Słoneczna

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 564 m

Valmet

obiekt przemysłowy, firma
odległość: 614 m

Pogodna

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 624 m

Wacława Sieroszewskiego

droga dojazdowa
odległość: 659 m

Tęczowa

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 683 m

Radosna

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 740 m

Walerego Wróblewskiego

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 797 m

Promienna

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 830 m

Doktora Jerzego Timmlera

droga dojazdowa
odległość: 859 m

Joachima Lelewela

droga dojazdowa
odległość: 914 m

Matki Bożej Miłosierdzia

rzymskokatolickie, kościół, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 969 m

Fabryczna

droga dojazdowa, asfalt, most, jednokierunkowa
odległość: 986 m

PCK

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 1,04 km

Kubusia Puchatka

asfalt, kostka brukowa, droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 1,11 km

Księdza Prałata Józefa Steca

grunt, gatunek 2, tor
odległość: 1,14 km

Paczkomat InPost

automat sprzedający, InPost
odległość: 1,28 km

Ludwika Hirszfelda

droga dojazdowa
odległość: 1,33 km

Parkowa

droga dojazdowa
odległość: 1,35 km

Szmaragdowa

droga dojazdowa, grunt
odległość: 1,46 km

Obiekty na dalszym planie

Park Zdrojowy

park, park
odległość: 636 m
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr Zdrojowy

teatr, zabudowanie
odległość: 1,25 km
'''Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju (Dworek Chopina)''' – pochodzący z XIX wieku teatr zdrojowy w Dusznikach Zdroju. Koncertował w nim w 1826 roku Fryderyk Chopin.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienna

rzeka
odległość: 1,80 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Figura św. Jana Nepomucena

pomnik
odległość: 1,85 km
'''Pomnik św. Jana Nepomucena''' – XVIII wieczna rzeźba (nepomuk) autorstwa Jana Jerzego Urbańskiego przedstawiająca Jana Nepomucena, znajduje się na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pomnik został wykonany w latach 1730–1732 na zlecenie wrocławskiej kapituły katedralnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Witosza

szczyt
odległość: 5,89 km
Witosza (484 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, na wschodnich obrzeżach miejscowości Staniszów. Niewielkie wyróżniające się skaliste wzgórze, jest drugim pod względem wysokości wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym około 100 m od wschodniej strony nad środkową częścią miejscowości- Staniszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Żeleźniak

szczyt
odległość: 7,73 km
Żeleźniak (niem. Eisenberg, 591 m n.p.m.) – szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika, w Krowiarkach. Wzniesienie, położone w Sudetach Wschodnich, w północno-zachodnim ramieniu Masywu Śnieżnika, w północno-zachodniej części Krowiarek, w środkowej części masywu Żelaznych Gór, których jest najwyższą kulminacją. Odchodzą od niego 3 grzbiety.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 9,38 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr im. C.K. Norwida

teatr, zabudowanie
odległość: 9,82 km
'''Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze' – jeleniogórski teatr dramatyczny działający od 1904 roku, na początku jako Dom Sztuki i Stowarzyszeń (niem. Künst und Vereinshaus''), następnie Teatr Miejski w Jeleniej Górze (niem. Stadttheater Hirschberg), od 1945 roku jako scena polska, od roku 1974 pod swoją obecną nazwą.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarny Strumień

rów
odległość: 10,36 km
Miłoszowski Potok (Czarny Strumień, czes. Jindřichovický potok) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, lewy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 375 m n.p.m., ujście – ok. 260 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka
odległość: 10,48 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 11,59 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Perła Zachodu

restauracja, zabudowanie, zamek, PTTK, chata alpejska
odległość: 11,82 km
Schronisko PTTK „Perła Zachodu” (do 1945 Turmsteinbaude) – górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, występujące obecnie jako gościniec, położone na Pogórzu Izerskim, na terenie wsi Siedlęcin nad Jeziorem Modrym. Budynek powstał w 1927 jako gospoda Turmsteinbaude. Działalność schroniska po II wojnie światowej zainaugurowano 8 kwietnia 1950.
Źródło opisu: Wikipedia

Łomnica

wieś
odległość: 12,52 km
Łomnica (niem. Lomnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, wzdłuż rzeki Łomnica, w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1945–1954 siedziba gminy Łomnica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzeszczyn

wieś
odległość: 15,83 km
Wrzeszczyn (niem. Boberrullersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. We wsi Wrzeszczyn znajduje się zapora wodna wraz z elektrownią, spiętrzająca wody Bobru tworząc Jezioro Wrzeszczyńskie, rozciągające się między Wrzeszczynem a Siedlęcinem.
Źródło opisu: Wikipedia

Łupia

strumień
odległość: 16,26 km
Łupia – potok górski, lewy dopływ Karpnickiego Potoku o długości 5,13 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, na Wzgórzach Karpnickich w woj. dolnośląskim. Łupię tworzą dwa odrębne małe strumienie, ze źródłami na obszarze Rudawskiego Parku Krajobrazowego, położonymi na wysokości 475 m n.p.m. w niewielkiej odległości od siebie na północno-wschodnim zboczu Parkowej na Wzgórzach Karpnickich.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO