Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #16640

Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: jesień, listopad 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Dwudziestolecia

platforma, przystanek autobusowy, droga dojazdowa, usługa, asfalt, jednokierunkowa, podjazd
odległość: 63 m

Podgórzyńska

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 64 m

Bohaterów Września 1939 Roku

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 156 m

Społem

PSS Społem Jelenia Góra (sklep Piątka), zabudowanie, Społem, supermarket
odległość: 224 m

Wolności

kostka brukowa, ruchliwa ulica
odległość: 248 m

Osiedle XX-lecia

sąsiedztwo
odległość: 342 m

Andrzeja Struga

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 466 m

Zenona Przesmyckiego

droga dojazdowa
odległość: 538 m

Kamienna Zabka

skalny
odległość: 655 m

Nad Stawami

droga dojazdowa, nieutwardzona
odległość: 732 m

Góra Kamienna

szczyt
odległość: 776 m

Wacława Sieroszewskiego

droga dojazdowa
odległość: 799 m

Wacława Berenta

droga dojazdowa
odległość: 854 m

Walerego Wróblewskiego

droga dojazdowa
odległość: 911 m

Obiekty na dalszym planie

Matki Bożej Miłosierdzia

chrześcijańska, kościół, rzymskokatolickie, miejsce kultu
odległość: 1,09 km

Wieża Sołtysia

wieża, wieża obserwacyjna, zabudowanie, dostęp:nie
odległość: 2,76 km

Wrona

szczyt
odległość: 4,65 km
Wrona (niem. Krähenberg , 692,9 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w środkowej części Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w północno-środkowej części Gór Sowich, około 3,5 km na południowy zachód od centrum miejscowości Bielawa. Kopulaste wzniesienie o bardzo zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych wschodnich i zachodnich zboczach, z płaską wyrazistą powierzchnią będące niższą kulminacją Kawki (705 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Marczyce

wieś
odległość: 4,73 km
Marczyce (do 1945 niem. Marzedorf, w 1946 także Marcinkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Skopiec

szczyt
odległość: 4,95 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego

miejsce kultu, kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 5,60 km

Staniszów

wieś
odległość: 5,76 km
Staniszów (niem. Stonsdorf (do 1945), Stansdorf; od 1945 do 1948 Łącznikowo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn licząca 817 mieszkańców (31 III 2011 r.). Położona jest 9 km od miasta Jelenia Góra, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej, w pobliżu uzdrowiska Cieplice. W latach 1975–1998 miejscowość należała terytorialnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Księcia Henryka

zamek, atrakcja, zabudowanie
odległość: 5,87 km

Grodna

szczyt
odległość: 5,88 km
Grodna (506 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, około 1,1 km na wschód od centrum miejscowości Marczyce. Grodna jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym od wschodniej strony nad miejscowością Marczyce, a od południa nad Sosnówką na Wzgórzach Łomnickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Witosza

szczyt
odległość: 6,05 km
Witosza (484 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, na wschodnich obrzeżach miejscowości Staniszów. Niewielkie wyróżniające się skaliste wzgórze, jest drugim pod względem wysokości wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym około 100 m od wschodniej strony nad środkową częścią miejscowości- Staniszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej

chrześcijańska, miejsce kultu, rzymskokatolickie, kościół
odległość: 7,36 km

Kościół pw. św. Judy Tadeusza

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 8,07 km

Sosnówka

wieś
odległość: 8,46 km
Sosnówka (do 1945 niem. Seidorf, do marca 1946 Drewnica) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Sosnówka to duża i mocno rozczłonkowana wieś łańcuchowa leżąca na pograniczu Pogórza Karkonoskiego i Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy szczytami Kazalnica, Skiba i Grabowiec, na wysokości około 370–720 m n.p.m. W dolnej części Sosnówki znajduje się zbiornik wody pitnej (Sosnówka (zbiornik)). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO