Z lotu ptaka: Zabobrze - zdjęcie #16270

Zabobrze, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Zabobrze

obiekt administracyjny

Mieczysława Karłowicza

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 114 m

Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego

droga dojazdowa
odległość: 415 m

Stanisława Moniuszki

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 563 m

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Fryderyka Chopina

ogrodzenie, przestrzeń edukacyjna, szkoła
odległość: 669 m

TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o. POK Jelenia Góra

TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o. POK Jelenia Góra, mieszkanie
odległość: 793 m

Jana Pawła II

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 912 m

Happy Kids

przedszkole, zabudowanie
odległość: 960 m

Kaufland

zabudowanie, supermarket
odległość: 1,06 km

Aleja Jana Pawła II

asfalt, droga główna, jednokierunkowa
odległość: 1,10 km

Amic Energy

stacja paliw
odległość: 1,14 km

Amic Market

stacja paliw, sklep wielobranżowy, obiekt handlowy, Amic
odległość: 1,14 km

Dr. Max

apteka
odległość: 1,18 km

JYSK

zabudowanie, meble
odległość: 1,18 km

Grażyny Bacewicz

trzeciorzędna, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 1,20 km

Jana Kiepury

droga niesklasyfikowana, asfalt
odległość: 1,20 km

Parafia pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

chrześcijańska, rzymskokatolickie, zabudowanie, miejsce kultu
odległość: 1,35 km

Well Fitness

Well Fitness, centrum fitness
odległość: 1,40 km

Sygietyńskiego

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 1,46 km

Palermo

restauracja, zabudowanie
odległość: 1,54 km

Agata Meble

obiekt handlowy, meble
odległość: 1,55 km

Stokrotka

apteka
odległość: 1,60 km

Urząd Pocztowy

poczta, obiekt publiczny
odległość: 1,76 km
Urząd Pocztowy (język niemiecki Postscheckamt (pełna nazwa Urząd Czeków Pocztowych) – budynek biurowy we Wrocławiu, najstarszy wieżowiec we Wrocławiu. Gmach poczty zbudowany został w latach 1926–1929 na miejscu dawnego cmentarza wojskowego, według projektu Lothara Neumanna, w stylu północnoniemieckiego ekspresjonizmu ceglanego. Budynek ozdobiony został płaskorzeźbami pokazującymi sceny z życia mieszczan, studentów i robotników oraz kartuszami obrazującymi rozwój poczty od 1590 do 1928.
Źródło opisu: Wikipedia

Obiekty na dalszym planie

Osiedlowy Dom Kultury

centrum sztuki
odległość: 519 m

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 2,64 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

świętego Michała Archanioła

miejsce kultu, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 2,91 km

Jeżów Sudecki

wieś
odległość: 4,33 km
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Szybowcowa

punkt widokowy
odległość: 6,01 km

Szybowcowa Góra

szczyt
odległość: 6,02 km
Szybowcowa Góra (niem. Schieferberg, 561 m n.p.m.) – góra w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. W części południowej jest zbudowana ze skał metamorficznych – łupków serycytowo-kwarcowych z grafitem, zieleńców i łupków zieleńcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego oraz z górnopaleozoicznych skał wulkanicznych – porfirów. W części północnej zalegają na nich osady górnokredowe – margle ilaste, wapienie margliste oraz piaskowce.
Źródło opisu: Wikipedia

Stromiec

szczyt
odległość: 7,97 km
Stromiec (niem. Grünauer Spitz-Berg, 551 m n.p.m.) – szczyt w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich, położony pomiędzy Wapienną a Szybowcową Górą. Zbudowany jest z górnokredowych margli ilastych, wapieni marglistych oraz piaskowców, które tworzą długą na 200 m ścianę skalną. Osady te są częścią jednostki geologicznej zwanej rowem Wlenia.
Źródło opisu: Wikipedia

Płoszczyna

wieś
odległość: 9,10 km
Płoszczyna (niem. Flachenseiffen) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Częścią wsi jest Płoszczynka.
Źródło opisu: Wikipedia

Kazalnica

gołe skały, atrakcja
odległość: 11,37 km

Lastek

szczyt
odległość: 11,96 km
Lastek (niem. Hölleberge, 638, 631 m n.p.m.) – dwuwierzchołkowy szczyt, najwyższy w masywie Chrośnickich Kop, w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, pomiędzy Ptasią a Kazalnicą. Zbudowany ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów, kwarcytów i łupków albitowo-serycytowych z grafitem, należących do metamorfiku kaczawskiego. Na południowych zboczach na skałach metamorficznych zalegają górnokredowe margle ilaste i wapienie margliste, należące do niecki północnosudeckiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Chrośnica

wieś
odległość: 12,82 km
Chrośnica (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. Chrośnica liczy 181 mieszkańców (III 2011 r.). W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzyż pokutny

krzyż przydrożny, chrześcijańska, atrakcja
odległość: 12,91 km

Czernicka Góra

szczyt
odległość: 13,59 km
Czernicka Góra (niem. Kratz Berg; 513 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Chrośnickich Kop, stanowiące ich zakończenie oraz zakończenie Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich w Sudetach Zachodnich, nad Czernicą i Janówkiem. Zbudowana ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków albitowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów. Porośnięta lasem świerkowym z domieszką buka.
Źródło opisu: Wikipedia

Wywołaniec

szczyt
odległość: 14,07 km
Wywołaniec (niem. Zippel-Berg, 543 m n.p.m.) – rozległe wzniesienie w centralnej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, stanowiące zachodnie zakończenie masywu Okola, między Leśniakiem a Rogatką, nad Chrośnicą i Rząśnikiem. Masyw zbudowany jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i kwarcytów, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów. Porośnięty lasem świerkowym, niżej pola i łąki.
Źródło opisu: Wikipedia

Janówek

wieś
odległość: 15,19 km
Janówek (niem. Johnsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, w Górach Kaczawskich, w dolinie potoku Lipka (Chrośnicki Potok). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Czermnica

strumień
odległość: 18,02 km
Czermnica – rzeka w Sudetach Zachodnich, woj. dolnośląskie, prawobrzeżny dopływ Skory. Rzeka V rzędu o długości ok. 16,5 km, prawy dopływ Skory należąca do dorzecza Odry i zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO