Z lotu ptaka: Jeżów Sudecki - zdjęcie #16178

Jeżów Sudecki, gmina Jeżów Sudecki, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Jeżów Sudecki

obiekt administracyjny
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeżów Sudecki

obiekt administracyjny
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Góry Kaczawskie

Szybowcowa Góra

szczyt
odległość: 100 m
Szybowcowa Góra (niem. Schieferberg, 561 m n.p.m.) – góra w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. W części południowej jest zbudowana ze skał metamorficznych – łupków serycytowo-kwarcowych z grafitem, zieleńców i łupków zieleńcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego oraz z górnopaleozoicznych skał wulkanicznych – porfirów. W części północnej zalegają na nich osady górnokredowe – margle ilaste, wapienie margliste oraz piaskowce.
Źródło opisu: Wikipedia

HEXA66

restauracja
odległość: 100 m

Szybowisko

droga niesklasyfikowana
odległość: 115 m

Góra Szybowcowa

punkt widokowy
odległość: 134 m

Obiekty na dalszym planie

Grób Wandala (marmit)

gołe skały, atrakcja
odległość: 3,78 km

Urząd Pocztowy

obiekt publiczny, poczta
odległość: 4,23 km
Urząd Pocztowy (język niemiecki Postscheckamt (pełna nazwa Urząd Czeków Pocztowych) – budynek biurowy we Wrocławiu, najstarszy wieżowiec we Wrocławiu. Gmach poczty zbudowany został w latach 1926–1929 na miejscu dawnego cmentarza wojskowego, według projektu Lothara Neumanna, w stylu północnoniemieckiego ekspresjonizmu ceglanego. Budynek ozdobiony został płaskorzeźbami pokazującymi sceny z życia mieszczan, studentów i robotników oraz kartuszami obrazującymi rozwój poczty od 1590 do 1928.
Źródło opisu: Wikipedia

Parafia pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

zabudowanie, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 4,75 km

Pałac w Dziwiszowie

zamek
odległość: 4,86 km

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 4,87 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Sala Królestwa Świadków Jehowy

miejsce kultu
odległość: 5,01 km

Zakład Teleradioterapii

szpital
odległość: 5,24 km

Kościół pw. św. Wojciecha

kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 5,50 km

Osiedlowy Dom Kultury

centrum sztuki
odległość: 5,59 km

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze

uniwersytet
odległość: 6,05 km

Bóbr

rzeka
odległość: 6,40 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Złoty Widok

szczyt
odległość: 6,72 km
Złoty Widok (niem. Goldene Aussicht, 610 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Szczyt znajduje się na północno-zachodnim krańcu Pogórza Karkonoskiego, tworząc zakończenie krótkiego ramienia, łączącego się w rejonie Michałowic z masywem Grzybowca. Na południowy wschód od Złotego Widoku wznosi się Drewniak.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienna

rzeka
odległość: 7,13 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Skowron

szczyt
odległość: 7,17 km
Skowron (niem. Lerchenberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w północnej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone na północny zachód od Płoszczynki, gdzie łączy się z Wapienną. Ku zachodowi odchodzi od niego kilka bocznych ramion z Zadnią i Strzyżowcem. Zbudowany jest w południowo-zachodniej części ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Wieża Krzywoustego (Grzybek)

zabudowanie, wieża, punkt widokowy, wieża obserwacyjna
odległość: 7,47 km

Wzgórze Krzywoustego

szczyt
odległość: 7,48 km
Wzgórze Krzywoustego (niem. Hausberg) – położone w zakolu Bobru, w okolicy ujścia Kamiennej wzgórze (375 m n.p.m.) Wysoczyzny Rybnicy. Od zachodu wzgórze graniczy z wiaduktem kolejowym linii Jelenia Góra-Gryfów Śląski oraz Jelenia Góra-Szklarska Poręba.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO