Z lotu ptaka: Zabobrze - zdjęcie #16113

Zabobrze, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Zabobrze

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Mieczysława Karłowicza

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 171 m

Aleja Jana Pawła II

asfalt, jednokierunkowa, droga główna
odległość: 205 m

Ignacego Paderewskiego

jednokierunkowa, droga niesklasyfikowana, asfalt
odległość: 234 m

III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego

ogrodzenie, szkoła, przestrzeń edukacyjna
odległość: 251 m

Autoalarmy

naprawa samochodów
odległość: 276 m

Agawa

centrum ogrodnicze
odległość: 307 m

ROD Krokus

działki
odległość: 441 m

Działkowicza

rower, droga dojazdowa, asfalt, nieutwardzona
odległość: 463 m

ROD Zabobrze

działki
odległość: 588 m

Obiekty na dalszym planie

Bóbr

rzeka
odległość: 615 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze

uniwersytet
odległość: 1,64 km

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 1,79 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Wieżyca

szczyt
odległość: 6,07 km
Wieżyca (415 m n.p.m., niem. Mittel-Berg ) – wyraźna kulminacja w krótkim, północnym ramieniu Ślęży. Ta część Masywu Ślęży zbudowana jest z amfibolitów, charakteryzujących się ciemnozieloną barwą i dużym zróżnicowaniem wielkości kryształów.
Źródło opisu: Wikipedia

Siedlęcin

wieś
odległość: 7,91 km
Siedlęcin (niem. Boberröhrsdorf ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, między Jeziorem Modrym na południowym wschodzie, a Jeziorem Wrzeszczyńskim na zachodzie. Miejscowość ma charakter łańcuchówki, rozciągającej się na długości ok. 5 km.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Świętego Mikołaja

miejsce kultu, chrześcijańska, kościół
odległość: 7,95 km

Wieża Książęca, Wieża Rycerska

zamek, zabudowanie, muzeum
odległość: 7,98 km

Krzyż pokutny

chrześcijańska, atrakcja, krzyż przydrożny
odległość: 7,98 km

Kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

miejsce kultu, kościół, chrześcijańska, katolickie
odległość: 8,10 km

Wapienna

szczyt
odległość: 8,61 km
Wapienna (niem. Kalk Berge, 507 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone pomiędzy Siedlęcinem a Płoszczynką, gdzie łączy się z pozostałą częścią Grzbietu Małego. Ku północnemu zachodowi odchodzi od Wapiennej długie ramię ze Skowronem, kończące się w Nielestnie nad Bobrem. Zbudowana jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowo-chlorytowych z grafitem, z wkładką marmurów (wapieni krystalicznych), należących do metamorfiku kaczawskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Strzyżowa

szczyt
odległość: 11,38 km
Strzyżowa (424 m n.p.m.) – wzniesienie w zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone ponad Strzyżowcem. Zbudowany jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – fyllitów, łupków kwarcowo-serycytowych i łupków serycytowo-muskowitowo-chlorytowo-kwarcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego. Całe wzniesienie zajęte jest przez pola i łąki, z których rozciągają się dalekie widoki.
Źródło opisu: Wikipedia

Jezioro Pilchowickie

pokrycie dachu:nie, zbiornik wodny, zbiornik wodny
odległość: 11,42 km
Jezioro Pilchowickie (Pilchowicki Zbiornik Wodny) (niem. Bobertalsperre) – zbiornik zaporowy (jezioro zaporowe) na Dolnym Śląsku o długości 7 km, powierzchni 240 ha i pojemności 50 mln m³. Powstało przez przegrodzenie w latach 1902–1912 rzeki Bóbr zaporą o wysokości 62 m i długości 290 m w koronie.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzeszczyn

wieś
odległość: 11,78 km
Wrzeszczyn (niem. Boberrullersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. We wsi Wrzeszczyn znajduje się zapora wodna wraz z elektrownią, spiętrzająca wody Bobru tworząc Jezioro Wrzeszczyńskie, rozciągające się między Wrzeszczynem a Siedlęcinem.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO