Z lotu ptaka: Zabobrze - zdjęcie #16106

Zabobrze, Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Zabobrze

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Ludomira Różyckiego

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 238 m

Multi Ubezpieczenia

ubezpieczenie, biuro
odległość: 298 m

American Burger

restauracja
odległość: 316 m

Michała Kleofasa Ogińskiego

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 524 m

Targowisko Zabobrze

przestrzenie handel, ogrodzenie
odległość: 548 m

Karłowicza

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 604 m

Bóbr

rzeka
odległość: 616 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Biedronka

Jeronimo Martins Polska S.A., Biedronka, supermarket, obiekt handlowy
odległość: 657 m

Wiejska

droga dojazdowa, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 661 m

Wiosenna

droga dojazdowa
odległość: 745 m

Czesz Wąsa

fryzjer
odległość: 856 m

Obiekty na dalszym planie

Stadion Miejski

stadion
odległość: 1,35 km
Stadion Miejski - wielofunkcyjny stadion w Jeleniej Górze, w Polsce. Obiekt może pomieścić 7558 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Karkonosze Jelenia Góra. Stadion powstał w latach 20. XX wieku. W latach 2011–2013 został zmodernizowany. Obiekt miał być jednym z centrów pobytowych podczas Euro 2012, jednak opóźnienia w inwestycji to uniemożliwiły[1]. Stadion jest częścią Parku Sportowego Złotnicza. 27 października 2015 roku na arenie rozgrywany był towarzyski mecz piłkarskich reprezentacji kobiecych Polski i Holandii. Po pierwszej połowie (po której Polki prowadziły 1:0) na stadionie doszło do awarii oświetlenia i spotkania nie udało się dokończyć.
Źródło opisu: Wikipedia

Skałki im Jara Karakana II

punkt widokowy
odległość: 3,75 km

M&M

punkt widokowy
odległość: 6,33 km

Michałowe Skały

punkt widokowy
odległość: 7,03 km

Czarny Strumień

rów
odległość: 8,94 km
Miłoszowski Potok (Czarny Strumień, czes. Jindřichovický potok) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, lewy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 375 m n.p.m., ujście – ok. 260 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Dom Modlitwy

centrum społeczności, kościół
odległość: 9,13 km
Dom modlitwy w Łomnicy – dom wybudowany dla wspólnoty ewangelickiej w 1748 r. w Rząśnikach. Dom wzniesiony w konstrukcji szkieletowej (ryglowej) z wypełnieniem ceglanym na planie prostokąta, kryty dachem naczółkowym. Przeniesiony z Rząśnik, gdzie po 1945 r. był wykorzystywany jako magazyn owoców.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

rezerwat przyrody, obszar chroniony
odległość: 9,18 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Pałac w Łomnicy

zamek, zabudowanie
odległość: 9,20 km

Dwór "Dom Wdowy"

dwór, zabudowanie
odległość: 9,36 km

Piwnica lodowa

zabytkowy budynek, atrakcja
odległość: 9,43 km

Pałac Wojanów

zabudowanie, zamek
odległość: 9,78 km

Jedlica

rzeka
odległość: 9,88 km
Jedlica (niem. ) – potok, prawy dopływ Łomnicy o długości 16,63 km. Potok wypływa w Karkonoszach na wysokości ponad 1040 m n.p.m., w pobliżu przełęczy Okraj. Odwadnia północne zbocza Kowarskiego Grzbietu i Lasockiego Grzbietu oraz zachodnie zbocza Rudaw Janowickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Radlica

szczyt
odległość: 10,33 km
Radlica (402 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, w paśmie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w zachodnio-środkowej części Rudaw Janowickch, na zachodnio-północnym krańcu pasma Wzgórz Karpnickich. Wznosi się na wschód od centrum Łomnicy.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie, miejsce kultu
odległość: 11,15 km

Karpnicki Potok

strumień
odległość: 11,29 km
Karpnicki Potok (niem. ) – potok górski, lewy dopływ Bobru o długości 12,17 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w woj. dolnośląskim. Wypływa z Karpnickiego Źródła pod przełęczą dzielącą Bielec a Dziczą Górę.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojanów

wieś
odległość: 11,72 km
Wojanów (do 1945 niem. Schildau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek w Bobrowie

budowa, zamek
odległość: 11,76 km
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO