Z lotu ptaka: Piechowice - zdjęcie #15912

Piechowice, Piechowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Piechowice

obiekt administracyjny
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szkolna

droga dojazdowa
odległość: 81 m

Adama Mickiewicza

droga dojazdowa
odległość: 220 m

Dworzec kolejowy Piechowice

dworzec kolejowy
odległość: 224 m

Kolejowa

droga dojazdowa
odległość: 231 m

Piechowice Dw. PKP

MZK Jelenia Góra, przystanek autobusowy
odległość: 260 m

Piechowice Pc

zabudowanie
odległość: 266 m

Huta Szkła Kryształowego "Julia"

obiekt przemysłowy, , ogrodzenie
odległość: 275 m

Kryształowa

droga wojewódzka/powiatowa, droga w budowie, asfalt, podrzędny, most, prywatny
odległość: 308 m

rampy

boisko, deskorolka
odległość: 329 m

Kamienna

rzeka
odległość: 349 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

PT Piechowice

obiekt przemysłowy, dostęp:nie, PKP Energetyka S.A., podstacja, ogrodzenie
odległość: 431 m

Sklep biały

budynek przemysłowy, dekoracja wnętrz
odległość: 490 m

Zwiedzanie Huty Szkła Julia

atrakcja
odległość: 517 m

Informacja i kasa

punkt informacyjny
odległość: 550 m

Nadrzeczna

ruchliwa ulica
odległość: 559 m

Skalna

droga dojazdowa, nieutwardzona
odległość: 582 m

Szklarska

droga dojazdowa
odległość: 593 m

Piastowska

droga dojazdowa, ruchliwa ulica, tor, ścieżka dla pieszych, most
odległość: 602 m

PSB Mrówka

zabudowanie
odległość: 666 m

Publiczne Przedszkole nr 1

przedszkole
odległość: 712 m

Piechowice Przedszkole

platforma, przystanek autobusowy, MZK Jelenia Góra
odległość: 713 m

Rodzinne Ogródki Działkowe Słonecznik

działki
odległość: 734 m

Piechowice Górne

sąsiedztwo
odległość: 906 m

Mała Kamienna

rzeka
odległość: 923 m
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Wiejska

ruchliwa ulica
odległość: 1,05 km

Zaułek

ruchliwa ulica
odległość: 1,27 km

Obiekty na dalszym planie

Mały Ciemniak

szczyt
odległość: 2,87 km
Mały Ciemniak (niem. Untern Nebelberg, 578 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta z bocznego ramienia, które odchodzi ku południowemu wschodowi od Ciemniaka.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarka

rzeka
odległość: 5,21 km
Szklarka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 6,78 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy. Wypływa na północnych zboczach Śmielca na wysokości 740 m n.p.m. z połączenia dwóch potoków - Górnej Szklarki i Niedźwiady.
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Szklarki

wodospad, atrakcja
odległość: 5,69 km
Wodospad Szklarki (niem. Kochelfall) – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka (27 m wysokości) wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m. w granicach administracyjnych Piechowic. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie, gdzie tworzy kocioł eworsyjny.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

szczyt
odległość: 5,79 km
Wrzosówka (niem. Heidelberg, 694 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Wzniesienie we wschodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Kozią Szyją na zachodzie a Ciemniakiem na wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukowna

szczyt
odległość: 6,86 km
Bukowna (542 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Podgórzynem, Przesieką a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej

zabudowanie, muzeum
odległość: 6,96 km
Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie – muzeum prowadzone przez oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Jeleniej Górze, znajdujące się w budynku starej siłowni wodnej w Szklarskiej Porębie (niem. ''Schreiberhau). '' Budynek muzeum jest położony w dolinie Kamiennej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 3. Siłownia w Schreiberhau została wybudowana w 1900 roku, na potrzeby założonej w 1872 roku przez Otto Opitza fabryki papy i tektury.
Źródło opisu: Wikipedia

Kozia Szyja

szczyt
odległość: 7,04 km
Kozia Szyja (niem. Ziegenhalsberg) – wzniesienie o wysokości 748 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Kamienickim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w północno-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Grzbietu Kamienieckiego Gór Izerskich, około 2,4 km na południowy wschód od miejscowości Chromiec. Na zachodzie łączy się z Kopaniem, na wschodzie z Ciemniakiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

wieś
odległość: 8,05 km
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarna Góra

szczyt
odległość: 8,88 km
Czarna Góra (niem. Schwarzer Berg, 965 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich położone w Wysokim Grzbiecie. Wzniesienie położone jest w Górach Izerskich, we wschodniej części Wysokiego Grzbietu, najdłuższego Grzbietu Gór Izerskich ciągnącego się od zachodu w kierunku wschodnim przez Stóg Izerski, Wysoką Kopę, Wysoki Kamień.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopań

szczyt
odległość: 9,47 km
Kopań (niem. Hŭttenbusch, 751 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra we wschodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Gaikiem na zachodzie a Kozią Szyją na wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Mineralogiczne

zabudowanie, muzeum
odległość: 9,54 km
Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie – prywatne muzeum z siedzibą w Szklarskiej Porębie (jedno z dwóch tego typu muzeów w Szklarskiej Porębie, obok Muzeum Ziemi „Juna”). Placówka jest przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Muzeum powstało w 1993 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego

kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 9,65 km
Kościół Świętego Maksymiliana Marii Kolbego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Szklarska Poręba diecezji legnickiej. Jest to budowla wzniesiona w latach 1889 roku z granitu i piaskowca. Budowę rozpoczęto w 1888 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienica

wieś
odległość: 11,91 km
Mała Kamienica (niem. Hindorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Schronisko Kamieńczyk

zabudowanie, chata alpejska
odległość: 12,53 km
Schronisko „Kamieńczyk” – prywatne schronisko turystyczne położone w Karkonoszach, obok słynnego wodospadu Kamieńczyka. Miejsce to od dawna było popularne wśród turystów. W latach 1848–1849 wybudowano tutaj drogę z Piechowic przełomem rzeki Kamiennej do huty „Józefina” i dalej na Halę Szrenicką.
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Kamieńczyka

atrakcja, wodospad
odległość: 12,61 km
Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m.) – najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status pomnika przyrody, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości 27 m i wpada do Wąwozu Kamieńczyka.
Źródło opisu: Wikipedia

Golec

szczyt
odległość: 15,49 km
Golec (niem. Eisen Koppe ), 741 m n.p.m. – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w południowo-wschodniej części Gór Sowich. Wzniesienie położone na obszarze Chronionionego Obszaru Krajobrazu Gór Sowich i Bardzkich w południowo-wschodniej części Gór Sowich, na południowo-wschodniej ich krawędzi, około 1,2 km na północny wschód od centrum Przygórza. Kopulaste wzniesienie o zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych zboczach: zachodnich i wschodnich oraz łagodniejszych południowych, z wyrazistą stożkowato zakończona częścią szczytową.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 19,99 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO