Z lotu ptaka: Piechowice - zdjęcie #15891

Piechowice, Piechowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Piechowice

obiekt administracyjny, stacja, miasto
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Peron 2

peron
odległość: 256 m

Peron 1

peron
odległość: 320 m

Piechowice Pc

zabudowanie
odległość: 341 m

Dworzec kolejowy Piechowice

dworzec kolejowy
odległość: 355 m

Szkolna

droga dojazdowa, ruchliwa ulica
odległość: 413 m

Mikołaja Kopernika

ruchliwa ulica
odległość: 549 m

Kamienna

rzeka
odległość: 555 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Lipowa

ruchliwa ulica
odległość: 663 m

Karkonosze

odległość: 883 m

Kryształowa

asfalt, droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 910 m

PKO BP

PKO Bank Polski, PKO BP, bank
odległość: 1,04 km

Urząd Miasta Piechowice

rząd, ratusz
odległość: 1,06 km

Nadrzeczna

ruchliwa ulica
odległość: 1,08 km

Krótka

usługa
odległość: 1,23 km

Plebania

mieszkanie
odległość: 1,27 km

Kościół Św. Antoniego Padewskiego

rzymskokatolickie, chrześcijańska, kościół, miejsce kultu
odległość: 1,30 km

Juliusza Słowackiego

ruchliwa ulica, tor
odległość: 1,33 km

Boczna

ruchliwa ulica
odległość: 1,61 km

Obiekty na dalszym planie

Wrzosówka

rzeka, przepust
odległość: 5,31 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopista

szczyt
odległość: 8,15 km
Kopista (niem. Menzelberg, 681 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Położony jest w środkowej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, pomiędzy Jagniątkowem na zachodzie, Zachełmiem na północnym wschodzie a Przesieką na południowym wschodzie. Na południowym zachodzie łączy się z Szerzawą.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórna

rzeka, przepust
odległość: 9,32 km
Podgórna (do 1945 niem. ) – potok, prawy dopływ Wrzosówki o długości 11,99 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Jego źródło znajduje się w Karkonoszach, w środkowej części Śląskiego Grzbietu, między Małym Szyszakiem a Tępym Szczytem, na wysokości 1244 m n.p.m. Płynie na północ krętą doliną z licznymi zakolami.
Źródło opisu: Wikipedia

Przesieka

wieś
odległość: 11,52 km
Przesieka (do 1945 niem. Hain, do 1946 Matejkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn, w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi, na wysokości 480–700 m n.p.m. na stoku Złotego Widoku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Pierwsza pewna wzmianka o miejscowości pochodzi z roku 1618 (wzmianka z roku 1387 dotyczyła w istocie Podgórzyna Górnego).
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Podgórnej

atrakcja, wodospad
odległość: 12,35 km
Wodospad Podgórnej – trzeci pod względem wysokości wodospad w polskiej części Karkonoszy. Wody potoku Podgórna spadają z 10-metrowego progu skalnego dwiema kaskadami do kotła eworsyjnego. Po obu stronach wodospadu znajdują się granitowe urwiska o wysokości do 15 metrów.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeleni Potok

strumień, przepust
odległość: 15,88 km
Jelení potok (niem. Löwen Bach) – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Malé Úpy o długości ok. 6 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Czarnego Grzbietu, pomiędzy Śnieżką a Czarną Kopą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Borowice

wieś
odległość: 15,89 km
Borowice (niem. Baberhäuser) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn, na obszarze Karkonoszy, a ściślej Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Borowice to luźno zabudowana wioska o charakterze wczasowym, leżąca w Karkonoszach, w Dolinie Pięciu Potoków, na wysokości około 625–710 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarna Góra

szczyt
odległość: 18,42 km
Černá hora (niem. Schwarzenberg, Spiegelkoppe, 1299 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Zachodnich w czeskiej części Karkonoszy. Wzniesienie położone jest na południowy wschód od Pecu pod Sněžkou, w południowo-wschodniej części Karkonoszy, na obszarze czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego (czes. Krkonošský národní park – KRNAP).
Źródło opisu: Wikipedia

Czoło

szczyt
odległość: 18,86 km
Czoło (czes. Čelo, niem. Kammsteig, ok. 1275 m n.p.m. ) – szczyt w głównej grani Karkonoszy, wschodnie zwieńczenie Kowarskiego Grzbietu. Większość map i przewodników podaje wysokość 1266 (zob.
Źródło opisu: Wikipedia

Pielgrzymy

miejscowość
odległość: 18,93 km
Pielgrzymy (niem. Dreisteine, krótko po II wojnie światowej Zamczysko) – forma skał granitowych o wysokości dochodzącej do 25 m, zlokalizowana w Karkonoszach. Pielgrzymy położone są we wschodniej części Śląskiego Grzbietu, na jego północno-wschodnim zboczu, na wysokości 1204 m n.p.m., na południe od Borowic.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 20,60 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO