Z lotu ptaka: Piechowice - zdjęcie #15882

Piechowice, Piechowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Piechowice

obiekt administracyjny
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

PT Piechowice

obiekt przemysłowy, ogrodzenie, dostęp:nie, PKP Energetyka S.A., podstacja
odległość: 469 m

Peron 2

peron
odległość: 578 m

Kolejowa

droga dojazdowa
odległość: 640 m

Huta Szkła Kryształowego "Julia"

, ogrodzenie, obiekt przemysłowy
odległość: 646 m

Sklep biały

budynek przemysłowy, dekoracja wnętrz
odległość: 741 m

Zwiedzanie Huty Szkła Julia

atrakcja
odległość: 832 m

Kryształowa

droga wojewódzka/powiatowa, asfalt
odległość: 848 m

Kamienna

rzeka
odległość: 885 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Nadrzeczna

ruchliwa ulica
odległość: 934 m

Skalna

nieutwardzona, droga dojazdowa
odległość: 939 m

Wczasowa

droga dojazdowa, tor, zagęszczona, gatunek 2
odległość: 951 m

Karkonosze

odległość: 1,21 km

Uroczysko

hotel
odległość: 1,62 km

Obiekty na dalszym planie

Kościół pw. Marii Matki Kościoła

chrześcijańska, kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 3,68 km

Grzybowiec

szczyt
odległość: 5,39 km
Grzybowiec (niem. Matzlerberg, Bismarckhöhe, 751 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Najwyższy szczyt rozległego masywu w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, położonego pomiędzy Piechowicami, Sobieszowem, Jagniątkowem, Michałowicami i Szklarską Porębą Dolną. Masyw ten składa się z pięciu grzbietów wybiegających ze szczytu Grzybowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Płoszczań

szczyt
odległość: 5,72 km
Płoszczań (niem. Breiteberg, Breiterberg, 747 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Znajduje się w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, na południowy zachód od Michałowic i na zachód od Jagniątkowa oraz na wschód od Szklarskiej Poręby. Na południu łączy się z Łagodną i Świerczyną.
Źródło opisu: Wikipedia

Łagodna

szczyt
odległość: 6,82 km
Łagodna (niem. Drei Urlenberg, Trzy Jawory, 676 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Szczyt leży pomiędzy Bucznikiem a Świerczyną, w pobliżu Michałowic, części miasta Piechowice. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Leśniak

szczyt
odległość: 9,14 km
Leśniak (677 m n.p.m.) – wypiętrzenie zbudowane ze skał przeobrażonych należących do metamorfiku kaczawskiego – zieleńców, w Północnym Grzbiecie Gór Kaczawskich. Rzeźbę szczytu i zboczy urozmaicają liczne skałki o fantazyjnych kształtach np. Czarcia Ambona, Klęśniak, Mszak.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarny Kocioł Jagniątkowski

miejscowość
odległość: 12,95 km
Czarny Kocioł Jagniątkowski (niem. Schwarze Schneegrube) – kocioł polodowcowy w Sudetach Zachodnich, w Karkonoszach. Czarny Kocioł Jagniątkowski położony jest w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części pasma Karkonoszy, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na północ od Czarnej Przełęczy, na północno-wschodnim zboczu Śmielca i północno-zachodnim zboczu Czeskich Kamieni.
Źródło opisu: Wikipedia

Śnieżne Stawki

miejscowość, atrakcja
odległość: 13,06 km

Śmielec

szczyt
odległość: 13,23 km
Śmielec (czes. Velky Šišak, niem. Große Sturmhaube, 1424 m n.p.m.) – szczyt na głównej grani Karkonoszy – Śląskim Grzbiecie. Dawna nazwa tego szczytu to „Wielki Szyszak”, natomiast położony w sąsiedztwie obecny „Wielki Szyszak” nosił nazwę „Wielkie Koło”. Zmiana nazwy nastąpiła zaraz po wojnie podczas opisywania niemieckich map kartograficznych.
Źródło opisu: Wikipedia

Wielki Śnieżny Kocioł

atrakcja, miejscowość
odległość: 13,57 km

Czeskie Kamienie / Mužské kameny

szczyt, punkt widokowy
odległość: 13,75 km

Śnieżne Kotły

miejscowość, atrakcja
odległość: 13,87 km

Ruiny pomnika cesarza Wilhelma I

pomnik
odległość: 13,98 km

Śląskie Kamienie

punkt widokowy
odległość: 13,99 km

Martinova bouda

zabudowanie, chata alpejska
odległość: 14,68 km
Martinova Bouda schronisko w czeskich Karkonoszach na wysokości 1288 m n.p.m. Położone jest na zboczu Wielkiego Szyszaka. Obok schroniska jest węzeł szlaków turystycznych. Schronisko należy do najstarszych w Karkonoszach.
Źródło opisu: Wikipedia

Ptačí kámen

szczyt
odległość: 15,08 km
Ptačí kámen (1310 m n.p.m.) – grupa skał i boczny szczyt w Karkonoszach należący do masywu Czeskich i Śląskich Kamieni, leżący po ich południowej stronie (czeskiej), ok. 850 m na południe od wierzchołka Śląskich Kamieni. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Labe

rzeka
odległość: 15,17 km
Łaba – rzeka w Niemczech i Czechach o długości 1165 km (370 km w Czechach) i powierzchni dorzecza 144 055 km² (w Czechach 51 394 km²). Ma źródła w Karkonoszach, na południe od Łabskiego Szczytu, na wysokości 1387 m n.p.m., w pobliżu polskiej granicy; uchodzi do Zatoki Helgolandzkiej Morza Północnego w okolicach Cuxhaven. Jest największą rzeką Czech oraz jedną z większych europejskich rzek i rzecznych szlaków komunikacyjno-transportowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Moravská bouda

chata alpejska, hotel
odległość: 15,20 km
Moravská bouda (hist. niem. Dafte-baude) schronisko w czeskich Karkonoszach na wysokości 1255 m n.p.m. nad Szpindlerowym Młynem na dużej polanie na wschodnim zboczu masywu Wielkiego Szyszaka.
Źródło opisu: Wikipedia

Brádlerovy boudy

zabudowanie, chata alpejska
odległość: 15,38 km
Brádlerovy boudy (d. Bradlerbaude, Fučíkovy boudy) – schronisko turystyczne w czeskich Karkonoszach, położone na wys. 1156 m n.p.m., prowadzone przez Klub Czeskich Turystów.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 20,78 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO