Z lotu ptaka: Szklarska Poręba - zdjęcie #15710

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Góry Izerskie

Ogród Ducha Gór

ogrodzenie, park rozrywki, Muzeum Karkonoskie
odległość: 58 m

Szklarska Poręba Średnia

obiekt administracyjny
odległość: 224 m

Dolna

żwir, gatunek 2, droga dojazdowa
odległość: 242 m

Szklarska Poręba Rzemieślnik

przystanek autobusowy
odległość: 549 m

Górna

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 552 m

Chata Sudecka z widokiem

pensjonat
odległość: 600 m

Sudecka chata u Prezesa

restauracja
odległość: 607 m

Wojtek

apartament, PTSM
odległość: 686 m

Podsudecka

nieutwardzona, usługa, tor
odległość: 726 m

Żarno

las
odległość: 737 m

Biała Dolina

obiekt administracyjny
odległość: 998 m

Armii Krajowej

podrzędny, droga w budowie, asfalt
odległość: 1,02 km

Droga Sudecka

asfalt, podrzędny, droga w budowie
odległość: 1,08 km

Rowerowa Kraina

punkt informacyjny
odległość: 1,46 km

14

rower, spacer:nie, ścieżka, ścieżka rowerowa, konno:nie, jednokierunkowa, zagęszczona
odległość: 1,61 km

Szklarska Poręba Zakręt Śmierci

PKS Tour Sp. z o.o. Jelenia Góra, przystanek autobusowy, pokrycie dachu
odległość: 1,63 km

Obiekty na dalszym planie

Czarna Góra

szczyt
odległość: 2,24 km
Czarna Góra (niem. Schwarzer Berg, 965 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich położone w Wysokim Grzbiecie. Wzniesienie położone jest w Górach Izerskich, we wschodniej części Wysokiego Grzbietu, najdłuższego Grzbietu Gór Izerskich ciągnącego się od zachodu w kierunku wschodnim przez Stóg Izerski, Wysoką Kopę, Wysoki Kamień.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienna

rzeka, przepust
odległość: 3,61 km
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kozia Szyja

szczyt
odległość: 5,73 km
Kozia Szyja (niem. Ziegenhalsberg) – wzniesienie o wysokości 748 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Kamienickim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w północno-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Grzbietu Kamienieckiego Gór Izerskich, około 2,4 km na południowy wschód od miejscowości Chromiec. Na zachodzie łączy się z Kopaniem, na wschodzie z Ciemniakiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopań

szczyt
odległość: 6,35 km
Kopań (niem. Hŭttenbusch, 751 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra we wschodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Gaikiem na zachodzie a Kozią Szyją na wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

wieś
odległość: 8,54 km
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Piaszczysta

szczyt
odległość: 8,57 km
Piaszczysta (niem. Hochstein, Leopoldsbaude, 784 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Wzniesienie w środkowej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Kamienicą na północnym zachodzie a Jastrzębcem na północnym wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Chromiec

wieś
odległość: 9,97 km
Chromiec (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Chromiec prawdopodobnie powstał pod koniec XIV wieku, w związku z budową huty szkła leśnego.
Źródło opisu: Wikipedia

Rozdroże Izerskie

odosobnione miejsce
odległość: 10,23 km
Rozdroże Izerskie – polana górska na wysokości 767 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich. Rozdroże położone jest w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, po północnej stronie od Wysokiej Kopy, najwyższego wzniesienia Gór Izerskich pomiędzy Wysokim Grzbietem a Grzbietem Kamienickim, około 8,7 km na południowy wschód od miejscowości Świeradów-Zdrój. Rozdroże Izerskie to szerokie rozległe siodło, głęboko wcięte w gnejsowe podłoże Gór Izerskich, o łagodnych podejściach oraz stromych skrzydłach.
Źródło opisu: Wikipedia

Antoniów

wieś
odległość: 10,98 km
Antoniów (niem. Antoniwald) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica, nad rzeką Kamienicą. W administracyjnych granicach Antoniowa znajduje się od 1974 roku wieś Jaroszyce. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kromnów

wieś
odległość: 11,29 km
Kromnów (niem. Krommenau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Izerski Park Ciemnego Nieba

obszar chroniony, Nadleśnictwo Świeradów;CHKO Jizerské hory;Lesy České republiky s. p. KŘ Liberec
odległość: 12,45 km
Izerski Park Ciemnego Nieba (IPCN, cz. Jizerská oblast tmavé oblohy JOTO) – polsko-czeski transgraniczny park ciemnego nieba, znajdujący się w Górach Izerskich w Sudetach, w województwie dolnośląskim, zaś po stronie czeskiej w kraju libereckim. Utworzony został 4 listopada 2009 roku, zajmuje powierzchnię około 7500 ha. Park powstał w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009.
Źródło opisu: Wikipedia

Kwisa

rzeka, przepust
odległość: 13,08 km
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Przednia Kopa

szczyt
odległość: 13,46 km
Przednia Kopa (niem. Cornelsberg) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, w najwyższej centralnej części Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, w masywie Zielonej Kopy, około 2,3 km na południowy zachód od Rozdroża Izerskiego. Przednia Kopa jest trzecim co do wysokości wzniesieniem w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 17,02 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Rybnica

wieś
odległość: 17,10 km
Rybnica (niem. Reibnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wymieniana w 1305 jako osada klasztorna.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO