Z lotu ptaka: Biała Dolina - zdjęcie #15651

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie, Biała Dolina

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Biała Dolina

obiekt administracyjny

Góry Izerskie

Białka

obiekt administracyjny
odległość: 59 m

Osiedle Podgórze

droga dojazdowa
odległość: 235 m

WDW Wysoki Kamień

zabudowanie, pensjonat
odległość: 455 m

Hutnicza Górka

szczyt
odległość: 711 m

Wolności

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 751 m

Juliusza Słowackiego

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 867 m

Bieleń

strumień
odległość: 1,06 km

Obiekty na dalszym planie

Kamienna

rzeka
odległość: 2,02 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Bożego Ciała

miejsce kultu, kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 2,21 km

Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego

rzymskokatolickie, miejsce kultu, kościół, chrześcijańska
odległość: 2,35 km
Kościół Świętego Maksymiliana Marii Kolbego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Szklarska Poręba diecezji legnickiej. Jest to budowla wzniesiona w latach 1889 roku z granitu i piaskowca. Budowę rozpoczęto w 1888 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Krucze Skały

szczyt, punkt widokowy
odległość: 2,42 km

Danek

szczyt
odległość: 3,06 km
Danek (niem. Dangelshübel, 755 m n.p.m.) – wzniesienie w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad Szklarską Porębą Górną i Marysinem. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Mineralogiczne

zabudowanie, muzeum
odległość: 4,18 km
Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie – prywatne muzeum z siedzibą w Szklarskiej Porębie (jedno z dwóch tego typu muzeów w Szklarskiej Porębie, obok Muzeum Ziemi „Juna”). Placówka jest przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Muzeum powstało w 1993 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Gonciarek

szczyt
odległość: 4,63 km
Gonciarek (niem. Scheundelhübel, 631 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego. Położony jest na południowy wschód od Marysina w Szklarskiej Porębie. Zbudowany jest z granitu karkonoskiego i częściowo zalesiony.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarka

rzeka
odległość: 4,74 km
Szklarka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 6,78 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy. Wypływa na północnych zboczach Śmielca na wysokości 740 m n.p.m. z połączenia dwóch potoków - Górnej Szklarki i Niedźwiady.
Źródło opisu: Wikipedia

Schronisko Kamieńczyk

chata alpejska, zabudowanie
odległość: 4,89 km
Schronisko „Kamieńczyk” – prywatne schronisko turystyczne położone w Karkonoszach, obok słynnego wodospadu Kamieńczyka. Miejsce to od dawna było popularne wśród turystów. W latach 1848–1849 wybudowano tutaj drogę z Piechowic przełomem rzeki Kamiennej do huty „Józefina” i dalej na Halę Szrenicką.
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Kamieńczyka

wodospad, atrakcja
odległość: 5,03 km
Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m.) – najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status pomnika przyrody, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości 27 m i wpada do Wąwozu Kamieńczyka.
Źródło opisu: Wikipedia

Przedział

szczyt
odległość: 6,00 km
Przedział (niem. Scheitberg, 1068 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Wybitny, kopulasty szczyt w północno-zachodniej części Śląskiego Grzbietu, w bocznym grzbiecie odchodzącym od Mumlawskiego Wierchu ku północy. Grzbiet ten od Przedziału skręca na zachód i kończy się Babińcem.
Źródło opisu: Wikipedia

Bucznik

szczyt
odległość: 7,19 km
Bucznik (niem. Buchhübel, 660 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego, na południowy wschód od Szklarskiej Poręby i na południowy zachód od Michałowic. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na południowo-zachodnim zboczu niewielkie skałki Paciorki.
Źródło opisu: Wikipedia

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

zabudowanie, chata alpejska, PTTK
odległość: 8,13 km
Schronisko Na Hali Szrenickiej (niem. Neue Schlesische Baude) − wysokogórskie schronisko turystyczne w Sudetach Zachodnich w paśmie Karkonoszy. Schronisko położone jest na wysokości 1195 m n.p.m. na środku Hali Szrenickiej w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, pomiędzy dwoma szczytami: Kamiennikiem i Szrenicą. Na miejscu obecnego schroniska w 1786 roku postawiono budę pasterską, którą nazwano „Nowa Buda Śląska” (sporadycznie również Kranichbaude).
Źródło opisu: Wikipedia

Jakšín

ruiny, szczyt
odległość: 10,67 km

Leśniak

szczyt
odległość: 11,26 km
Leśniak (677 m n.p.m.) – wypiętrzenie zbudowane ze skał przeobrażonych należących do metamorfiku kaczawskiego – zieleńców, w Północnym Grzbiecie Gór Kaczawskich. Rzeźbę szczytu i zboczy urozmaicają liczne skałki o fantazyjnych kształtach np. Czarcia Ambona, Klęśniak, Mszak.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 26,21 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO