Z lotu ptaka: Szklarska Poręba Dolna - zdjęcie #15601

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie, Szklarska Poręba Dolna

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Szklarska Poręba Dolna

obiekt administracyjny

Góry Izerskie

Tadeusza Kościuszki

jednokierunkowa, jednokierunkowa:nie, asfalt, droga dojazdowa
odległość: 149 m

Piastowska

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 155 m

Szklarski Potok

strumień, przepust
odległość: 187 m

Orla Skała

asfalt, jednokierunkowa, droga dojazdowa, usługa, ścieżka, hotel, zabudowanie
odległość: 191 m

Zielona

nieutwardzona, gatunek 3, usługa
odległość: 225 m

Kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej

zabudowanie, miejsce kultu, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 227 m

Lipa Sądowa

drzewo
odległość: 452 m

Wiejska

droga dojazdowa, gatunek 2, gatunek 1, rower, spacer, beton:płyty, beton
odległość: 751 m

Dawna Huta Szkła

atrakcja
odległość: 772 m

Piechowice

obiekt administracyjny, miasto
odległość: 887 m
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienna

rzeka
odległość: 1,07 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Turystyczna

asfalt, droga główna
odległość: 1,07 km

Obiekty na dalszym planie

Mała Kamienna

rzeka
odległość: 2,96 km
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Marii Matki Kościoła

chrześcijańska, miejsce kultu, kościół
odległość: 3,23 km

Młynik

szczyt
odległość: 5,02 km
Młynik – szczyt w Karkonoszach o wysokości 686 m n.p.m., w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, w niewielkim grzbiecie biegnącym na północ od szczytu Grzybowca. W grzbiecie na południe od Młynika znajduje się Kątnik.
Źródło opisu: Wikipedia

Mały Ciemniak

szczyt
odległość: 5,35 km
Mały Ciemniak (niem. Untern Nebelberg, 578 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta z bocznego ramienia, które odchodzi ku południowemu wschodowi od Ciemniaka.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Bożego Ciała

rzymskokatolickie, miejsce kultu, kościół, chrześcijańska
odległość: 6,78 km
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Sobiesz

szczyt
odległość: 6,79 km
Sobiesz (niem. Säbrich, 633 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad najwyżej położonymi zabudowaniami Sobieszowa. Leży w grzbiecie odchodzącym od Grzybowca ku północnemu wschodowi.
Źródło opisu: Wikipedia

Trzmielak

szczyt
odległość: 6,95 km
Trzmielak (niem. Hummelberg, 647 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad dolną częścią Jagniątkowa. Leży w grzbiecie odchodzącym od Grzybowca ku północnemu wschodowi.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

rzeka, przepust
odległość: 7,23 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Ostrosz

szczyt
odległość: 7,78 km
Ostrosz (niem. Die Schärfe, 462 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad Sobieszowem. Jest najdalej ku północnemu wschodowi wysuniętym wierzchołkiem grzbietu odchodzącego od Grzybowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Piekielna Dolina

dolina
odległość: 9,14 km
Piekielna Dolina – przełomowy odcinek doliny Bystrzycy Dusznickiej między Szczytną a Polanicą, oddzielający Góry Stołowe od Gór Bystrzyckich. Dolina została wypreparowana w górnokredowych piaskowcach ciosowych. Zbocza doliny są strome, w dużej części pokryte blokami piaskowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopista

szczyt
odległość: 9,68 km
Kopista (niem. Menzelberg, 681 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Położony jest w środkowej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, pomiędzy Jagniątkowem na zachodzie, Zachełmiem na północnym wschodzie a Przesieką na południowym wschodzie. Na południowym zachodzie łączy się z Szerzawą.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Chojnik

zamek, PTTK, oddział Sudety Zachodnie, atrakcja
odległość: 9,70 km
Zamek Chojnik (niem. Kynast) – zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.
Źródło opisu: Wikipedia

Chojnik

szczyt
odległość: 9,75 km
Chojnik (niem. Kynast, 627 m n.p.m.) – góra położona w obrębie Pogórza Karkonoskiego, w granicach administracyjnych Jeleniej Góry, góruje nad Sobieszowem - dzielnicą Jeleniej Góry. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na szczycie i zboczach liczne skałki, jaskinie.
Źródło opisu: Wikipedia

Kromnów

wieś
odległość: 10,01 km
Kromnów (niem. Krommenau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Rudzianki

szczyt
odległość: 10,83 km
Rudzianki (niem. Eisenberge, Saalberg-Eisen Berge, 576 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony w środkowej części Pogórza Karkonoskiego, pomiędzy Zachełmiem na południu i wschodzie a Doliną Choińca na północnym zachodzie. Rudzianki zbudowane są z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Przesiecka Góra

szczyt
odległość: 12,08 km
Przesiecka Góra (niem. Der Göllner, 610 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Przesiecka Góra położona jest w środkowej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, pomiędzy Przesieką a Zachełmiem. Zbudowana z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 22,10 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO