Z lotu ptaka: Piechowice - zdjęcie #15479

Piechowice, Piechowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Piechowice

obiekt administracyjny
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Góry Izerskie

Słoneczna

ruchliwa ulica
odległość: 255 m

Górzyniec

obiekt administracyjny
odległość: 340 m

gmina Stara Kamienica

obiekt administracyjny
odległość: 392 m
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopaniec

obiekt administracyjny
odległość: 392 m
Kopaniec (niem. Seiffershau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W pobliżu znajduje się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Żarno

las
odległość: 423 m

Izerska

droga dojazdowa
odległość: 443 m

Mała Kamienna

rzeka
odległość: 550 m
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

wodospad Kropelka

wodospad
odległość: 925 m

Droga na Kasztana

tor
odległość: 955 m

Obiekty na dalszym planie

Kamienna

rzeka
odległość: 2,03 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 3,63 km

Sala królestwa Świadków Jehowy

miejsce kultu, świątynia
odległość: 4,94 km

Szklarka

rzeka
odległość: 5,60 km
Szklarka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 6,78 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy. Wypływa na północnych zboczach Śmielca na wysokości 740 m n.p.m. z połączenia dwóch potoków - Górnej Szklarki i Niedźwiady.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarz

szczyt
odległość: 5,83 km
Szklarz (niem. Peterhübel, 593 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, na wschód od zabudowań Szklarskiej Poręby. Od północy i zachodu opada stromo do doliny Kamiennej tworząc urwiska, od południowego wschodu podcina go Szklarka, która tworzy wąwóz, a w nim Wodospad Szklarki.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopań

szczyt
odległość: 5,99 km
Kopań (niem. Hŭttenbusch, 751 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra we wschodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Gaikiem na zachodzie a Kozią Szyją na wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej

zabudowanie, muzeum
odległość: 6,22 km
Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie – muzeum prowadzone przez oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Jeleniej Górze, znajdujące się w budynku starej siłowni wodnej w Szklarskiej Porębie (niem. ''Schreiberhau). '' Budynek muzeum jest położony w dolinie Kamiennej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 3. Siłownia w Schreiberhau została wybudowana w 1900 roku, na potrzeby założonej w 1872 roku przez Otto Opitza fabryki papy i tektury.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Bożego Ciała

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 6,26 km

Czarna Góra

szczyt
odległość: 6,31 km
Czarna Góra (niem. Schwarzer Berg, 965 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich położone w Wysokim Grzbiecie. Wzniesienie położone jest w Górach Izerskich, we wschodniej części Wysokiego Grzbietu, najdłuższego Grzbietu Gór Izerskich ciągnącego się od zachodu w kierunku wschodnim przez Stóg Izerski, Wysoką Kopę, Wysoki Kamień.
Źródło opisu: Wikipedia

Gonciarek

szczyt
odległość: 7,57 km
Gonciarek (niem. Scheundelhübel, 631 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego. Położony jest na południowy wschód od Marysina w Szklarskiej Porębie. Zbudowany jest z granitu karkonoskiego i częściowo zalesiony.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 8,22 km
Kościół Świętego Maksymiliana Marii Kolbego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Szklarska Poręba diecezji legnickiej. Jest to budowla wzniesiona w latach 1889 roku z granitu i piaskowca. Budowę rozpoczęto w 1888 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Wysoki Kamień

atrakcja, szczyt
odległość: 8,71 km
Wysoki Kamień (, 1058 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Zachodnich, położony w Wysokim Grzbiecie (Góry Izerskie), tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga się panorama na Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Na grzbiecie biegnącym na zachód od głównego szczytu aż do przełęczy Rozdroże pod Zwaliskiem występują trzy wybitne skaliste wyniesienia o wysokościach 1050 (Duży Wysoki Kamień), 1025 Zawalidroga i 1023 (bezimienne).
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Mineralogiczne

muzeum, zabudowanie
odległość: 8,84 km
Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie – prywatne muzeum z siedzibą w Szklarskiej Porębie (jedno z dwóch tego typu muzeów w Szklarskiej Porębie, obok Muzeum Ziemi „Juna”). Placówka jest przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Muzeum powstało w 1993 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Danek

szczyt
odległość: 9,06 km
Danek (niem. Dangelshübel, 755 m n.p.m.) – wzniesienie w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad Szklarską Porębą Górną i Marysinem. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 23,39 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO