Z lotu ptaka: Marysin - zdjęcie #15409

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie, Marysin

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Marysin

obiekt administracyjny, sąsiedztwo

Karkonosze

Szklarska Poręba Górna

obiekt administracyjny
odległość: 16 m

Stefana Okrzei

nieutwardzona, asfalt, droga dojazdowa, gatunek 1
odległość: 35 m

Bronka Czecha

droga dojazdowa
odległość: 377 m

Pietkiewiczówka

obiekty sportów zimowych
odległość: 432 m

Poezja

zabudowanie, pensjonat
odległość: 570 m

Turystyczna

prywatny, spacer, jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 590 m

Kamieńczyk

rzeka
odległość: 601 m

Snow Tubing

wypoczynek
odległość: 751 m

Stroma

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 760 m

Nartolandia

odległość: 874 m

Łąkowe skały

skalny
odległość: 919 m

Odrodzenia

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 945 m

skrót do wyciągu na Szrenicę

ścieżka
odległość: 979 m

Wiosenna

droga dojazdowa
odległość: 987 m

Górska Chata

zabudowanie, pensjonat
odległość: 1,06 km

Chata Biegacza

Chata Biegacza, pensjonat, zabudowanie
odległość: 1,22 km

Wysoka

gatunek 1, usługa
odległość: 1,32 km

Willa Marant

zabudowanie, pensjonat
odległość: 1,38 km

Górnicza Strzecha

hotel
odległość: 1,42 km

Pensjonat Cross

hotel
odległość: 1,61 km

Obiekty na dalszym planie

Kamienna

rzeka, przepust
odległość: 907 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Sokole oko

atrakcja
odległość: 1,39 km

Danek

szczyt
odległość: 1,74 km
Danek (niem. Dangelshübel, 755 m n.p.m.) – wzniesienie w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad Szklarską Porębą Górną i Marysinem. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Przedszkole Samorządowe Nr 2

przedszkole
odległość: 2,86 km

Krkonošský národní park

obszar chroniony
odległość: 5,74 km

Stary Kamieniolom

atrakcja, kamieniołom, nieużywane
odległość: 6,57 km

Stary Kamieniołom

punkt widokowy
odległość: 6,66 km

Kolej Izerska

pomnik
odległość: 10,32 km

Przełęcz Szklarska

siodło
odległość: 10,45 km
Przełęcz Szklarska (886 m n.p.m., krótko po II wojnie światowej Przełęcz Nowoświęcka, niem. Neuweltpass, czes. Novosvětský průsmyk) – przełęcz oddzielająca Karkonosze od Gór Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Jakuszyce

przysiółek
odległość: 10,65 km
Graniczna Placówka Kontrolna Jakuszec/Jakuszyce – nieistniejący obecnie pododdział Wojsk Ochrony Pogranicza wykonujący kontrolę graniczną osób, towarów i środków transportu bezpośrednio w przejściach granicznych na granicy z Czechosłowacją. Graniczna Placówka Kontrolna Straży Granicznej w Jakuszycach – nieistniejąca obecnie graniczna jednostka organizacyjna Straży Granicznej wykonująca kontrolę graniczną osób, towarów i środków transportu bezpośrednio w przejściach granicznych na granicy z Czechosłowacją/Republiką Czeską. W październiku 1945 roku Naczelny Dowódca Ludowego Wojska Polskiego nakazywał sformować na granicy państwowej 51 przejściowych punktów kontrolnych (PPK).
Źródło opisu: Wikipedia

Cicha Równia

szczyt
odległość: 12,37 km
Cicha Równia – (niem. Theisenhübel, czes. Tichá rovina) - szczyt 1001 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, w południowej części bocznego pasma Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, na południe od Rozdroża pod Cichą Równią, około 1,8 km na północny zachód od Jakuszyc. Wzniesienie w kształcie rozległego masywu ze słabo zaznaczoną kulminacją szczytową, w całości zalesione świerkowym lasem jest gęsto poprzecinane ścieżkami dla pieszych, narciarzy oraz rowerzystów.
Źródło opisu: Wikipedia

Rozdroże pod Cichą Równią

miejscowość
odległość: 12,61 km
Rozdroże pod Cichą Równią - przełęcz górska, położona na wysokości 943 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich. Przełęcz położona w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich w południowej części Wysokiego Grzbietu, około 2,5 km na północny zachód od miejscowości Jakuszyce, między Złotymi Jamami i Cichą Równią. Rozdroże pod Cichą Równią to szeroka rozległa, słabo zaznaczona w terenie przełęcz, o łagodnych podejściach i skrzydłach.
Źródło opisu: Wikipedia

Izerski Park Ciemnego Nieba

obszar chroniony, Nadleśnictwo Świeradów;CHKO Jizerské hory;Lesy České republiky s. p. KŘ Liberec
odległość: 12,87 km
Izerski Park Ciemnego Nieba (IPCN, cz. Jizerská oblast tmavé oblohy JOTO) – polsko-czeski transgraniczny park ciemnego nieba, znajdujący się w Górach Izerskich w Sudetach, w województwie dolnośląskim, zaś po stronie czeskiej w kraju libereckim. Utworzony został 4 listopada 2009 roku, zajmuje powierzchnię około 7500 ha. Park powstał w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009.
Źródło opisu: Wikipedia

dawna Michelsbaude

miejscowość
odległość: 13,45 km

Dawne wyrobiska złota z XII-XV w.

atrakcja
odległość: 13,81 km

Złote Jamy

szczyt
odległość: 13,84 km
Złote Jamy niem. Goldengrubenhübel – wzniesienie 1088 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Grzbietu Wysokiego Gór Izerskich, około 3,6 km na południowy zachód od Rozdroża Izerskiego. Kopulasty szczyt wyrasta w kształcie słabo zaznaczonej rozległej kopuły, w południowo-zachodniej części masywu Zielonej Kopy.
Źródło opisu: Wikipedia

Hala Izerska

łąka
odległość: 16,48 km
Hala Izerska (Izerska Łąka,, ) – górska łąka położona na wysokości 840–880 m n.p.m. w dolinie Izery w Górach Izerskich w Sudetach. Obszar ten jest nazwany Halą Izerską m.in. w państwowym rejestrze nazw geograficznych.
Źródło opisu: Wikipedia

Jizera

rzeka
odległość: 17,10 km
Izera – rzeka w Czechach i na granicy w Polsce; prawy dopływ Łaby; długość 164 km. Źródlisko w Górach Izerskich tworzone z wielu drobnych strumyków wypływających z południowego zbocza Smreku na wysokości 980 m n.p.m. W górnym biegu na Hali Izerskiej płynie na południowy wschód meandrującym korytem przez długi ciąg torfowisk wysokich objętych ścisłym rezerwatem przyrody Torfowiska Doliny Izery w Polsce oraz Rašeliniště Izery Czechach. W górnym biegu, na odcinku od źródła do osady Mytiný, wyznacza granicę polsko-czeską na długości 15 km.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 23,66 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO