Z lotu ptaka: Szklarska Poręba - zdjęcie #15326

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Góry Izerskie

11 Listopada

droga dojazdowa
odległość: 123 m

Osiedle Grottgera

droga dojazdowa
odległość: 243 m

Czeska Struga

strumień, przepust
odległość: 497 m

Dom Wycieczkowy OSiR

zabudowanie, hostel
odległość: 558 m

Stok narciarski Dolina Szczęścia

sporty zimowe
odległość: 735 m

Dolina Szczęścia

zabudowanie, hotel
odległość: 786 m

Mikołaja Kopernika

utwardzona, droga dojazdowa
odległość: 812 m

Parking stok Dolina Szczęścia

parking
odległość: 834 m

Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego

droga dojazdowa, usługa, jednokierunkowa
odległość: 1,18 km

Kościół pw. Bożego Ciała

rzymskokatolickie, miejsce kultu, kościół, chrześcijańska
odległość: 1,19 km

Franciszkańska

droga dojazdowa
odległość: 1,19 km

Relaks

pensjonat, zabudowanie
odległość: 1,20 km

Słoneczna Polana

usługa, beton:płyty
odległość: 1,34 km

Sowiniec

szczyt
odległość: 1,37 km

Mini Gap

brud
odległość: 1,40 km

Pierwsza

żwir
odległość: 1,41 km

Odwrócona

żwir
odległość: 1,41 km

Gigant

brud
odległość: 1,42 km

Drewniak

drewno
odległość: 1,42 km

Roll-in

brud
odległość: 1,43 km

Obrońców Pokoju

droga dojazdowa
odległość: 1,52 km

Obiekty na dalszym planie

Kamienna

rzeka
odległość: 1,94 km
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Gonciarek

szczyt
odległość: 3,67 km
Gonciarek (niem. Scheundelhübel, 631 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego. Położony jest na południowy wschód od Marysina w Szklarskiej Porębie. Zbudowany jest z granitu karkonoskiego i częściowo zalesiony.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Mineralogiczne

muzeum, zabudowanie
odległość: 3,91 km
Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie – prywatne muzeum z siedzibą w Szklarskiej Porębie (jedno z dwóch tego typu muzeów w Szklarskiej Porębie, obok Muzeum Ziemi „Juna”). Placówka jest przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Muzeum powstało w 1993 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Szrenica

szczyt, atrakcja
odległość: 8,60 km
Szrenica (1362 m n.p.m., niem. Reifträger) – szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy, w pobliżu granicy państwowej z Czechami, na południe od Szklarskiej Poręby. Doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, a także Karkonosze czeskie. Sam szczyt Szrenicy wyniesiony jest ponad główny grzbiet Karkonoszy (Śląski Grzbiet) na wysokość 60 m. Wierzchołek leży całkowicie po polskiej stronie granicy.
Źródło opisu: Wikipedia

Twarożnik

miejscowość, kamień
odległość: 9,79 km
Twarożnik (niem. Quargsteine, Quarksteine, czes. Tvarožník) – skałka granitowa w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy. Twarożnik położony jest na granicy polsko-czeskiej, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy, w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy Szrenicą a Sokolnikiem, powyżej Mokrej Przełęczy, właściwie na zachodnim zboczu Sokolnika, na wysokości ok. 1320 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Mały Śnieżny Kocioł

miejscowość, atrakcja
odległość: 10,64 km

Śnieżne Stawki

atrakcja, miejscowość
odległość: 10,66 km

Wielki Śnieżny Kocioł

atrakcja, miejscowość
odległość: 11,06 km

Labe

rzeka
odległość: 11,25 km
Łaba – rzeka w Niemczech i Czechach o długości 1165 km (370 km w Czechach) i powierzchni dorzecza 144 055 km² (w Czechach 51 394 km²). Ma źródła w Karkonoszach, na południe od Łabskiego Szczytu, na wysokości 1387 m n.p.m., w pobliżu polskiej granicy; uchodzi do Zatoki Helgolandzkiej Morza Północnego w okolicach Cuxhaven. Jest największą rzeką Czech oraz jedną z większych europejskich rzek i rzecznych szlaków komunikacyjno-transportowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Śnieżne Kotły

atrakcja
odległość: 11,31 km

Śmielec

szczyt
odległość: 11,77 km
Śmielec (czes. Velky Šišak, niem. Große Sturmhaube, 1424 m n.p.m.) – szczyt na głównej grani Karkonoszy – Śląskim Grzbiecie. Dawna nazwa tego szczytu to „Wielki Szyszak”, natomiast położony w sąsiedztwie obecny „Wielki Szyszak” nosił nazwę „Wielkie Koło”. Zmiana nazwy nastąpiła zaraz po wojnie podczas opisywania niemieckich map kartograficznych.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarny Kocioł Jagniątkowski

miejscowość
odległość: 11,96 km
Czarny Kocioł Jagniątkowski (niem. Schwarze Schneegrube) – kocioł polodowcowy w Sudetach Zachodnich, w Karkonoszach. Czarny Kocioł Jagniątkowski położony jest w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części pasma Karkonoszy, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na północ od Czarnej Przełęczy, na północno-wschodnim zboczu Śmielca i północno-zachodnim zboczu Czeskich Kamieni.
Źródło opisu: Wikipedia

Labská louka

miejscowość
odległość: 12,09 km
Łabska Łąka (czes. Labská louka) – równina wierzchowinowa w Sudetach Zachodnich w czeskiej części pasma Karkonoszy na wysokości 1340–1460 m n.p.m. Równina położona jest w północno-zachodniej części Karkonoszy, na obszarze czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego, na południowy wschód od Szrenicy, między Śląskim Grzbietem od północy a Czeskim Grzbietem od południa. Jest to rozległa wierzchowinowa równina położona na wysokości 1340–1460 m n.p.m., na południe od Łabskiego Szczytu, przy granicy państwowej z Polską.
Źródło opisu: Wikipedia

Labský vodopád

wodospad, klif
odległość: 12,26 km
Wodospad Łaby – wodospad górski w Sudetach Zachodnich w zachodniej części Karkonoszy. Należy do największych i najbardziej znanych czeskich wodospadów. Jego powstanie związane jest z erozją wsteczną Łaby.
Źródło opisu: Wikipedia

Labská bouda

mieszkanie, chata alpejska
odległość: 12,32 km
Labská bouda (niem. Elbfallbaude) – czeskie schronisko turystyczne w Karkonoszach, położone na wysokości 1340 metrów n.p.m., nad górnym obrzeżem doliny Labský důl. W odległości 1 kilometra znajdują się źródła rzeki Łaba (stąd nazwa obiektu).
Źródło opisu: Wikipedia

Martinova bouda

chata alpejska, zabudowanie
odległość: 12,91 km
Martinova Bouda schronisko w czeskich Karkonoszach na wysokości 1288 m n.p.m. Położone jest na zboczu Wielkiego Szyszaka. Obok schroniska jest węzeł szlaków turystycznych. Schronisko należy do najstarszych w Karkonoszach.
Źródło opisu: Wikipedia

Brádlerovy boudy

chata alpejska, zabudowanie
odległość: 14,08 km
Brádlerovy boudy (d. Bradlerbaude, Fučíkovy boudy) – schronisko turystyczne w czeskich Karkonoszach, położone na wys. 1156 m n.p.m., prowadzone przez Klub Czeskich Turystów.
Źródło opisu: Wikipedia

Ptačí kámen

szczyt
odległość: 14,47 km
Ptačí kámen (1310 m n.p.m.) – grupa skał i boczny szczyt w Karkonoszach należący do masywu Czeskich i Śląskich Kamieni, leżący po ich południowej stronie (czeskiej), ok. 850 m na południe od wierzchołka Śląskich Kamieni. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 24,72 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO